Mısır ve suriye için dua..

ayzem80

Guru
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2011
58
0

Selamun Aleykum.Bu mesaji ulastirabildigmiz herkese ulastiralim ki Misir ve suriye icin
Semaya acilan ellerin sayisi yükselsin.

Bugun misir icin 20 milyon Ayetel Kürsi cekilecek sen de en az 10 tane

Allah rızası için oku.Allah razi olsun.

Son düzenleme:

hiç bir şey yapamayız deyip evlerde köşemize oturmak yerine dualarımızla
onların yanında olabiliriz.en azından bunu yapabilme kudretimiz bizim elimizde.yüreğimize de pranga
vurmadılarya..

Arkadaşlar Allah hepinizden razı olsun. Şuan adetliyim yoksa bende elimden geldiğince okumaya çalışırdım. Fakat belirli bir zamana kadarsa adetim bittiği gün bende okumak isterim bilgilendirirseniz sevinirim.

Regl döneminde olanlar benim gibi rahatsız olsalar dahi Allah'ın isimleriyle dua edebilirler. Bu sebeple Allah'ın ''ya Hafid'' ismini okuyabiliriz isterseniz ayrı bir şekilde zalimler için. Mazlum kardeşlerimiz içinse ''Ya Hafız'' ismini okuyalım. Tesbihlerimizde bol bol çekebiliriz bu güzel isimleri ne dersiniz.

EL-HAFİD; Zalimleri, zorbaları ve firavunları alçaltan, onları hor-hakir ve zelil eden, saltanatlarını devirip değersiz kılan.
Cenab-ı Hak zulümden hiç hoşlanmaz ve kendisi de zerre kadar kimseye, hiç bir mahlukata zulmetmez. Hatta mülkünde yaşayıp yiyip içtiği halde her gün inkar ve isyan eden şükürsüzlere, nankörlere bile zulmetmez. Kimseye haketmediğini vermediği gibi, kimsenin hak ettiğini de vermezlik etmez. Bu yüzden ayrım yapanlara, zulmedenlere, haksızlık yapanlara karşı öfke duyar ve ona aklını başına alıp zulmünden vazgeçmesi için belli süre tanır.Baktı gördü olmaz, bir gün kıskıvrak yakalar ve zulmettiği masumların gözünün önünde rezil ve zelil eder.

EL-HAFIZ: iyi-kötü, küçük-büyük, güzel-çirkin, dogru-yanlış, gizli-açık yapılan bütün iş ve davranışları bütün incelikleri birlikte zapt edip saklayan, koruyan demektir.
Herşeyi muhafaza edip koruyan,kayıt altına alan yüce Allah,bu kayıt işlemini pek çok yol ve yöntemle yaptığını bize bildirmektedir.
El-Hafiz ismi ayrıca ,kendisine sığınanı koruyan anlamına gelmektedir.Ondan daha güzel koruyup gözeten yoktur.İnsanlardaki koruma hissi de onun vergisindendir zaten.
Müslüman kardeşlerimizin zalimlerin şiddetine, işkencelerine karşın Rabb'imizden onlar için korunmasını isteyip dua edelim.

Kimyasal silahlarla nefes alamayarak, kan kusarak, daha uykularındayken ölen bebekleri, anne babaları, gençleri, kısacası kardeşlerimizi ekranlarda görmeye dayanamıyorum artık. Allah rızası için dualarımıza onları da katalım. Onların halini düşünerek onlar içinde dua edelim. Lütfen kardeşlerim :KK43:

misirda , suriyede , bi baska biyerde , Dualarimiz , kucuk cocuklara masum insanlara olsun
Allah yar ve yardimcilari olsun tum masum kisilerin ...

Canim diger dua topiklerine de duyuru yaparsan Daha katılım olur. Şimdilik 20 kursi yazarsan sevinirim

10 ben okudum, gün içinde tesbih edeceğim sayısını yarın akşam bildiririm

Allah razı olsun sizden, onların da yardımcısı olsun Yüce Rabbim

$994591_619099484779453_783417224_n.jpg Allah'ım o zamanlardayız. Yardım eyle mazlum kardeşlerimize :KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:

10 Ayetel Kürsi
10 Fatiha Suresi
10 Salavat
100 ya Fettah ya Allah (mazlum kardeşlerimiz için)
100 ya Hafız ya Allah (mazlum kardeşlerimiz için)
100 ya Cebbar ya Allah (zalimin şerrinden kurtulmak için, onları bulunduğu konumdan indirmek için, cezalandırmak için )
100 ya Hafid ya Allah (zalimin şerrinden kurtulmak için, onları bulunduğu konumdan indirmek için, cezalandırmak için)

Okudum.. Rabbim kabul etsin inşallah. Kardeşlerimize acil kurtuluşlar nasip etsin Mevlam (Amin)

Selamun Aleykum.Bu mesaji ulastirabildigmiz herkese ulastiralim ki Misir ve suriye icin
Semaya acilan ellerin sayisi yükselsin.

Bugun misir icin 20 milyon Ayetel Kürsi cekilecek sen de en az 10 tane

Allah rızası için oku.Allah razi olsun.

...'nın Duası kabul olsaydı ....'dan kemik yağardı diye bir atasözü var. Olayların gelişim sürecini iyi inceleyelim. Sonuç Suriye için şöyleolacak: İyiler savaşta ölecek; ülke Türkiye'ye kaçan savaş kaçkınlarına kalacak.

X