Misafir

hepgulumse

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2023
20
6
Merhaba arkadaşlar bu benim ilk konum . Kendimi ara ara yalnız hissettiğim ve buradaki konulara baktığım çok oldu bir derdim olduğunda şeffafca anlatacak kimseyi bulamadığım da .. Burada tanımadığım imsanlara içimi dökmek belki de daha iyi hissettirecek .. Evliyim ve bir çocuğum var. Evliliğimde iki gün iyiysek bir gün kötüyüz ama yine de eşimi tam olarak kötüleyemiyorum iyi yönleri ağır basıyor .. Cocuğum normalde çok yaramaz değil ,ben biraz tahammül seviyemin azaldığını düşünüyorum ama evimize misafir gelince çok degişiyor beni çok yıpratıyor normalde misafiri çok severim ve sık sık ağırlamaya çalışırım ama yatılı misafirde zorlanıyorum bütün düzenimiz bozuluyor bu ailem bile olsa yani yatılı misafir de seviyorum ama bir kaç günden sonra bunalıyorum.Ailem geldi 5 gün kaldı elimizden geldiğince güzel ağırladık hatta ablam annemle babamı bizden iyi ağırladı sağolsun sanki kendisi misafir değil :) daha sonra başka bir yakınımıza geçtiler sonra ablam tek tekrar geldi ve ablam gerçekten herşeye çok karışan birisi herşeyi çok iyi bildiğini düşünüyor sürekli çocukla ilgili felan seyler söylüyor ama aslında cocuk o bizde olduğu için bu kadar değişiyor aslında bana çok yardım ediyor hakkını yiyemem ama bizim evi kendi evi gibi görüyor yani aylarca kalabilir vakti olsa (diyeceksiniz ki kardeşinin evi sonucta görebilir ) ama ablamın hareketleri beni çok geriyor sürekli durumunun iyi olmadığını söylüyor benden fazla kıyafetin var mı diye istiyor ama gercekten bu güne kadar hep verdim fazla hiç yok çalışırken çok yardım ediyordum sürekli onu hatırlatıyor aslında durumu kötü değil birikmiş parası var ama onu harcamıyor işe girecek ama okulu bitmedi . Yani kendi gözünde durumu çok kötü ama ben de artık geçmişte o kadar kullanıldığımı hissediyorum ki artık üzülemiyorum . Sürekli yokluk hissediyor . Evde yapmadığı şeyleri bizim evimizde istiyor örneğin evde bulaşık makinesini çok kullanmaz ama bizde koca tepsileri bile makineye atıyor ya birsey bitse hemen şu eksik diyor idare etmiyor "bir tatlı yapıyorum komşu bana çok şey getirdi bir türlü birşey götüremedim bir tabak komşuya vermek istiyorum "diyorum bu bize yetmez başka bir şey yaparız diyor resmen kendi evimde rahatça bir tabak tatlıyı komşuya götüremedim eğer götürmüş olsam ben onların yemesini istemiyorum düşüncesine kapılacak biz varken neden götürüyor olacak mesela yazsam uzar gider belki küçük şeyler ama hissettiğimi anlatamıyorum şu an .

Son düzenleme:
Çok sık gelmiyorsa tolerans gösterilebilir ama açık açık konuşsanız kafanız rahat olur.
Belki farkında değildir yaptıklarının sizi bu denli rahatsız ettiğini.

neden ablaniza net bir sınır cizmiyorsunuz ?
alın karşınıza konuşun her şeyi
degismiyorsa almayın bir daha evinize
eşiniz nasıl kabul ediyor böyle sık sık gelip her şeye karışmasını?
Sık sık gelmiyor aslında normalde uzaktalar gelemiyor zaten ama ben de gitsem veya telefonda da konuşsak hep aynı şeyleri hissediyorum ona karşi sınır çizdim aslında ama o değişmiyor eşim de farkında herşeye karıştığını ama ben ablamı çok dinlemediğim için birşey demiyor

Çok sık gelmiyorsa tolerans gösterilebilir ama açık açık konuşsanız kafanız rahat olur.
Belki farkında değildir yaptıklarının sizi bu denli rahatsız ettiğini.
Evet sık gelemiyor uzağız o yüzden sabretmeye çalışıyorum ama bazen stres yapıyorum o da benim öyle biri olduğumu düşünüyor hiç üstüne alınmıyor .

Evet sık gelemiyor uzağız o yüzden sabretmeye çalışıyorum ama bazen stres yapıyorum o da benim öyle biri olduğumu düşünüyor hiç üstüne alınmıyor .

Gittikten sonra telefonda konuşurken açın konuyu, abla böyle böyle davranıyorsun rahatsız hissediyorum kendimi diye.
Sonuçta atılmaz, satılmaz kardeş bu. Çözmeniz gerekiyor

Gittikten sonra telefonda konuşurken açın konuyu, abla böyle böyle davranıyorsun rahatsız hissediyorum kendimi diye.
Sonuçta atılmaz, satılmaz kardeş bu. Çözmeniz gerekiyor
Evet ama o kendinin farkında değil ki huyu olmuş artık ve ben bildim bileli öyle anlamaz yani bu sefer ben suçlu olurum

Merhaba arkadaşlar bu benim ilk konum . Kendimi ara ara yalnız hissettiğim ve buradaki konulara baktığım çok oldu bir derdim olduğunda şeffafca anlatacak kimseyi bulamadığım da .. Burada tanımadığım imsanlara içimi dökmek belki de daha iyi hissettirecek .. Evliyim ve bir çocuğum var maddi durumumuz iyi sayılır . Evliliğimde iki gün iyiysek bir gün kötüyüz ama yine de eşimi tam olarak kötüleyemiyorum iyi yönleri ağır basıyor .. Cocuğum normalde çok yaramaz değil ,ben biraz tahammül seviyemin azaldığını düşünüyorum ama evimize misafir gelince çok degişiyor beni çok yıpratıyor normalde misafiri çok severim ve sık sık ağırlamaya çalışırım ama yatılı misafirde zorlanıyorum bütün düzenimiz bozuluyor bu ailem bile olsa yani yatılı misafir de seviyorum ama bir kaç günden sonra bunalıyorum.Ailem geldi 5 gün kaldı elimizden geldiğince güzel ağırladık hatta ablam annemle babamı bizden iyi ağırladı sağolsun sanki kendisi misafir değil :) daha sonra başka bir yakınımıza geçtiler sonra ablam tek tekrar geldi ve ablam gerçekten herşeye çok karışan birisi herşeyi çok iyi bildiğini düşünüyor sürekli çocukla ilgili felan seyler söylüyor ama aslında cocuk o bizde olduğu için bu kadar değişiyor aslında bana çok yardım ediyor hakkını yiyemem ama bizim evi kendi evi gibi görüyor yani aylarca kalabilir vakti olsa (diyeceksiniz ki kardeşinin evi sonucta görebilir ) ama ablamın hareketleri beni çok geriyor sürekli durumunun iyi olmadığını söylüyor benden fazla kıyafetin var mı diye istiyor ama gercekten bu güne kadar hep verdim fazla hiç yok çalışırken çok yardım ediyordum sürekli onu hatırlatıyor aslında durumu kötü değil birikmiş parası var ama onu harcamıyor işe girecek ama okulu bitmedi . Yani kendi gözünde durumu çok kötü ama ben de artık geçmişte o kadar kullanıldığımı hissediyorum ki artık üzülemiyorum . Sürekli yokluk hissediyor . Evde yapmadığı şeyleri bizim evimizde istiyor örneğin evde bulaşık makinesini çok kullanmaz ama bizde koca tepsileri bile makineye atıyor ya birsey bitse hemen şu eksik diyor idare etmiyor "bir tatlı yapıyorum komşu bana çok şey getirdi bir türlü birşey götüremedim bir tabak komşuya vermek istiyorum "diyorum bu bize yetmez başka bir şey yaparız diyor resmen kendi evimde rahatça bir tabak tatlıyı komşuya götüremedim eğer götürmüş olsam ben onların yemesini istemiyorum düşüncesine kapılacak biz varken neden götürüyor olacak mesela yazsam uzar gider belki küçük şeyler ama hissettiğimi anlatamıyorum şu an .
Konuyu tamamen okumadim ama niye yatili misafir aliyosunuz?

Merhaba arkadaşlar bu benim ilk konum . Kendimi ara ara yalnız hissettiğim ve buradaki konulara baktığım çok oldu bir derdim olduğunda şeffafca anlatacak kimseyi bulamadığım da .. Burada tanımadığım imsanlara içimi dökmek belki de daha iyi hissettirecek .. Evliyim ve bir çocuğum var maddi durumumuz iyi sayılır . Evliliğimde iki gün iyiysek bir gün kötüyüz ama yine de eşimi tam olarak kötüleyemiyorum iyi yönleri ağır basıyor .. Cocuğum normalde çok yaramaz değil ,ben biraz tahammül seviyemin azaldığını düşünüyorum ama evimize misafir gelince çok degişiyor beni çok yıpratıyor normalde misafiri çok severim ve sık sık ağırlamaya çalışırım ama yatılı misafirde zorlanıyorum bütün düzenimiz bozuluyor bu ailem bile olsa yani yatılı misafir de seviyorum ama bir kaç günden sonra bunalıyorum.Ailem geldi 5 gün kaldı elimizden geldiğince güzel ağırladık hatta ablam annemle babamı bizden iyi ağırladı sağolsun sanki kendisi misafir değil :) daha sonra başka bir yakınımıza geçtiler sonra ablam tek tekrar geldi ve ablam gerçekten herşeye çok karışan birisi herşeyi çok iyi bildiğini düşünüyor sürekli çocukla ilgili felan seyler söylüyor ama aslında cocuk o bizde olduğu için bu kadar değişiyor aslında bana çok yardım ediyor hakkını yiyemem ama bizim evi kendi evi gibi görüyor yani aylarca kalabilir vakti olsa (diyeceksiniz ki kardeşinin evi sonucta görebilir ) ama ablamın hareketleri beni çok geriyor sürekli durumunun iyi olmadığını söylüyor benden fazla kıyafetin var mı diye istiyor ama gercekten bu güne kadar hep verdim fazla hiç yok çalışırken çok yardım ediyordum sürekli onu hatırlatıyor aslında durumu kötü değil birikmiş parası var ama onu harcamıyor işe girecek ama okulu bitmedi . Yani kendi gözünde durumu çok kötü ama ben de artık geçmişte o kadar kullanıldığımı hissediyorum ki artık üzülemiyorum . Sürekli yokluk hissediyor . Evde yapmadığı şeyleri bizim evimizde istiyor örneğin evde bulaşık makinesini çok kullanmaz ama bizde koca tepsileri bile makineye atıyor ya birsey bitse hemen şu eksik diyor idare etmiyor "bir tatlı yapıyorum komşu bana çok şey getirdi bir türlü birşey götüremedim bir tabak komşuya vermek istiyorum "diyorum bu bize yetmez başka bir şey yaparız diyor resmen kendi evimde rahatça bir tabak tatlıyı komşuya götüremedim eğer götürmüş olsam ben onların yemesini istemiyorum düşüncesine kapılacak biz varken neden götürüyor olacak mesela yazsam uzar gider belki küçük şeyler ama hissettiğimi anlatamıyorum şu an .
Evet. Bu durum çok can sıkıcı benimde görümcem böyle gelir hadi eşyaların yerini değiştirelim der bazen yok derim ama çok ısrar edince başlarız koltukların yerini değiştirmeye bayılıyor:) yemekler yapar danışmadan et çıkarır buzluktan markete gider gelir hızlı hızlı:)) evime misafir çağırır hadi sıkıldım der eşime gezdir bizi biraz der bunlar güzel şeyler aslında ama benim kendimi misafir gibi görmeme neden olduğu için bende sevemiyorum bu şekilde misafiri. Kırılacak gücenecek diye sustugumuz için böyle:)

Ne söylemeliyim peki eğer içimdekileri açıkca söylesem çok kırıcı olurum ve muhtemelen yanlış anlaşıldığını düşunür beni boyle mi tanıdın der beni ne kadar yanlış anlamışsın der üzülür

Örneğin çocukla alakalı “abla sen böyle karışınca ben kötü hissediyorum annesiyim, sonuçta bu zamana kadar kendim büyütmedim mi?” Diyebilirsiniz, kızarak değil de sitem gibi. Diğer konularda da bu şekilde konuşursanız hem kırılmaz, hemde siz rahat edersiniz

Ablanız gelmeden haber veriyorsa deyin ki ,ya biz de program yaptık, şehir dışına biryerlere gideceğiz diyebilirsiniz..sonra başka bahaneler bulun..o da sınırı biraz anlar..kardeş de olsa kimse kimsenin hayatına bu kadar girmemeli..

Evet. Bu durum çok can sıkıcı benimde görümcem böyle gelir hadi eşyaların yerini değiştirelim der bazen yok derim ama çok ısrar edince başlarız koltukların yerini değiştirmeye bayılıyor:) yemekler yapar danışmadan et çıkarır buzluktan markete gider gelir hızlı hızlı:)) evime misafir çağırır hadi sıkıldım der eşime gezdir bizi biraz der bunlar güzel şeyler aslında ama benim kendimi misafir gibi görmeme neden olduğu için bende sevemiyorum bu şekilde misafiri. Kırılacak gücenecek diye sustugumuz için böyle:)
Ya çok güzel anlatmışsınız bizde de tam olarak böyle hatta daha fazlası galiba kardeş oldugumuz için biraz daha fazlası.. Ya rahat davranmaları güzel ama ben kendi evim haricinde bir yere gittiğimde oraya çok karışmam ve kendi eşyalarımı götürürüm kimseye fazla yük olmak istemem sanırım karşıdan da böyle şeyler görmek istiyorum.

Örneğin çocukla alakalı “abla sen böyle karışınca ben kötü hissediyorum annesiyim, sonuçta bu zamana kadar kendim büyütmedim mi?” Diyebilirsiniz, kızarak değil de sitem gibi. Diğer konularda da bu şekilde konuşursanız hem kırılmaz, hemde siz rahat edersiniz
Haklısınız bu şekilde cevap vereceğim ama eminim yaptığın yanlış diyecek yine de .. Diğer konularda da galiba yapısı bu değişmeyecek yoran bir tip..

Ablanız gelmeden haber veriyorsa deyin ki ,ya biz de program yaptık, şehir dışına biryerlere gideceğiz diyebilirsiniz..sonra başka bahaneler bulun..o da sınırı biraz anlar..kardeş de olsa kimse kimsenin hayatına bu kadar girmemeli..
Ya şu şekilde aslında her zaman gelen birisi değil daha doğrusu gelebilen yani uzağız normalde .

Ya çok güzel anlatmışsınız bizde de tam olarak böyle hatta daha fazlası galiba kardeş oldugumuz için biraz daha fazlası.. Ya rahat davranmaları güzel ama ben kendi evim haricinde bir yere gittiğimde oraya çok karışmam ve kendi eşyalarımı götürürüm kimseye fazla yük olmak istemem sanırım karşıdan da böyle şeyler görmek istiyorum.
Bende onun evine gidince sürekli danışırm yapalım mı yapayım mı sürekli sorarım pat küt girismem işe yemeğe hoşuna gider mi gitmez mi kendi düzeni sonuçta ben sizi çok iyi anladım ya olabildiğince yatılı kabul etmeyin görümcem 15 tatilde sizde kalcaz demişti tamam demedim çağırmadm da geldiklerinde de kahvaltıya da gelin bigun falan dedim bilerek yatmalı asla istemiyorum:KK43:

Evet gerçekten anlaşıldığıma sevindim :) biz uzak olduğumuz için sık sık gelemiyor zaten normalde şu an için aynı yerdeyiz o yüzden geldi ama ben de sizin gibi istemediğimi belli ediyorum bazen ama anlaşılmıyorum veya yanlış anlaşılıyorum :)

Ablama net söylerim karışma bu benim evim derim kusersede kapı orada yani herkes yerini haddini bilecek hiç hoşlanmam bilmislikten
Kıyafet konusunda durumu kötüyse verilir ama bilinçli istiyor diyorsunuz vermezdim bende cidden yani benim canım sıkılacagina onun canı sıkılsın benim hayat felsefem sizede öneririm

X