Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar MİNOXİL sprey kullananlar var mı?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

gul77

Guru
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2008
555
28
arkadaslar bır kac gundur arastırma yapıyorum...bepanthen bemıks evıgen ampul kuruyle ve mınoxıl sprey arasında karasız kaldım..dun eczaneden ampullerı almaya gıttıgımde eczacı kız kendısınde ampullerın ıse yaramadıgını soyledı ve mınoxıl onerdı..cok guvendıgım bır kız yanı asla malını satmak ıcın yalan soylemez...ozelıkle kendı babasında co ıse yaraması dokulme durmus ve sac cıkartmıs o yuzden cok karasız kaldım acaba hanıgısını denesem dıye acaba bu urunu kullanalar var mı kızlarrr çook dokulme var ve hatta on kısımları acıldı bıle artık nolur yardım edın her gece ruyalarıma gırıyoo:2:

canim minoxil hem erkek hem kadin tipi kellik yada sac dokulmesinde cok etkiliymis..

amerikada 3 ay sonunda ise yaramadi derseniz, paranizi iade ediyorlar, bu benim bildigim..

umarim isine yarar

canim minoxil hem erkek hem kadin tipi kellik yada sac dokulmesinde cok etkiliymis..

amerikada 3 ay sonunda ise yaramadi derseniz, paranizi iade ediyorlar, bu benim bildigim..

umarim isine yarar

canım eczacı kız garantıden bahsetmedı ama keske burada da olsaydı:2:kız o kadar heveslendırdı kı ampullerı aldım ama hala kullanmadım aca mınoxıl mı alsam dıye:26:hatta bır yaslı kadın gelmıs yan taraflarda sacları yokmus ve doktor onermıs bu ılacı ılk o zaman duymus bu ılacı ve cok sasırmıs kadında saclar cıkmıs...yanı guvendıgım bı eczane oldugu ıcın de cok umutlandım...4ayda kesın sonuc verıyormus hatta 2,aydan ıtıbaren farkedılıyormus ama ıste korkuyorum yaramaz fala dıye bırde bırakınca acaba tekrar eskı halıne doner mı :26:

ben temmuzdan aralığa kadar kullandım canım,
ilk başladığımda sabah akşam sıkıyordum sonraki ay sadece akşamları sıkmaya başladım ondan sonra ise sadece duşa girmeden 1 saat önce
toplamda 3 şişe bitti ama faydasını gördüm, belirgin bir açıklığın varsa kullanmanı tavsiye ederim
saç çıkartıyor
:KK12:

dkülme sorunu olmayanlarda doğrudan saç çıkarabilir ama yoğn dökülmesi olanlarda başta dökülmeyi çok fazla artırıyor 2aya o dökülme gidiyor yeni saçar çıkıyor kullananların yorumları böyle ayrıca saç bir iyi bir ktü oluyor dökülme konusunda.bırakıncada saç alıştığından eksklik oluşp çıkanlar falan dökülüyor başa dönüyorsunuz.tabi dökülme sebebine bağlı bu kimisinde dökme yapmayabilir bırakınca.kişiden kişiye etkileri değişiyor yani.bnde çok yoğun dökülme olduğu için baştaki dökülmeyi göze alamıyorum 2ay dayanamam birde yenileri çıkmazsa diye korkuyorum deneymleri olanlar paylaşırsa sevinirim.

benım korkum da sureklı kullanılması:26:aylarca bu urunu kullanmak ıstemem dogrusu...ozellıkle dogum sonrası yogun bır dokulmem var,ve bazı yerlerde açılmam oldu..cok uzgunum ıstedıgım gıbı sac modelı yapamıyorum bu yuzden....1haftadır sureklı arastırıyorum ve kafam cook karıstı...ama galıba mınoxıl bıraz daha ılerıde almaya dunuyorum..aldıgım evıgen ve bemıks vıtamınlerı kullanmayı denıcem sanırım...hatta dun vıtamın yumurta sarısı artı vıtamın karısımı uyguladım bakalı bır kutumu bıtıreyım dıyorum olmazsa mınoxıl alım dıyorum...cvplarınız teskur ederım arkadaslar..kullananlar yorum beklıyorum ama:KK3:

benım korkum da sureklı kullanılması:26:aylarca bu urunu kullanmak ıstemem dogrusu...ozellıkle dogum sonrası yogun bır dokulmem var,ve bazı yerlerde açılmam oldu..cok uzgunum ıstedıgım gıbı sac modelı yapamıyorum bu yuzden....1haftadır sureklı arastırıyorum ve kafam cook karıstı...ama galıba mınoxıl bıraz daha ılerıde almaya dunuyorum..aldıgım evıgen ve bemıks vıtamınlerı kullanmayı denıcem sanırım...hatta dun vıtamın yumurta sarısı artı vıtamın karısımı uyguladım bakalı bır kutumu bıtıreyım dıyorum olmazsa mınoxıl alım dıyorum...cvplarınız teskur ederım arkadaslar..kullananlar yorum beklıyorum ama:KK3:

ben de kullandım daha önce ve kullandığım süre içinde bana da yaradı, ama düzenli kullanmak gerekir. bıraktıktan sonra ki ben yan etkileri nedeniyle bıraktım sınav dönemindeydim ve uyku yaptı ben de biraz. sonra doktora gittim ve tahlilden sonra ampülleri ve yanında deri için bir losyon verdi. onları iki aydan fazla bir süre düzenli olarak kullandım ve kontrolümde doktorum ampüllerin baya iyi geldiğini söyledi.azıcık da kansızlık çıkmıştı onun için ferro senol kullanıyordum, ayrıca doktorum çinko takviyesi vermişti.bunları düzenli kullandığım sürede dökülmem durmuştu ve saçlarım baya güçlenmişti.

şimdi dökülmem yine arttı. o kadar sıkıldım ki bu durumdan minoksili sürekli kullanmam gerektiğini bile bile eczaneden ampülleri ve minoksili aldım. çinko da aldım ama sadece bir ay kullanacağım, fazlası da zarar çünkü. ampülleri birer gün arayla içine badem yağı ekleyerek kullanıyorum. minoksili de 6 ay sabah akşam; sonraki ay günde bir; sonraki ayda haftada üç böyle yavaş yavaş bırakacağım. birden bırakmak yerine yavaş yavaş bırakmak daha iyi olur.bu arada şampuan olarak da priorin önermişti doktorum daha önce bulamamıştım, şimdi onu da aldım ikinci yıkayışım ondan da memnunum. bunları bir haftadır uyguluyorum canım baya işe yaradı, dökülmem çok azaldı çok şükür..

Piyasadaki en başarılı ürünlerden ilk 5 arasına kesin girer...

Ama malesef kullanırken iyi, ara verince yada bırakınca çok kötü...

7 gün içinde gözle görülür derecede dökülmede azalma hatta durma gösteriyor (kişiden kişiye göre değişir tabi) ama 3 4 günden fazla bırak, offfffffffffffffff... 3 kat daha çok dökülmeye başlıyor...

Düzene girene kadar bırakma lütfen...

uyku yaparsa yandım yahuu zaten uyuyorum fazlasıyla 5aylık bebem de var:emir_bebek:yıllardır bende acık bı bolge var ve neden kaynaklandıgını bılıyorum aslında sacımı sımsıkı balıyordum jole ve sprey kullannıyordum da ve kafamın yan kısmında kopmalar olustu o zamandır dogru duzgun sacım yok o bolgede..sızce bu tur kurler fayda eder mii kızlarr??:KK5:baya pozıtıf sonuclar elde etmıssınız bu sprey le inşallah bende de olur yaa:KK25:

benimde saçımın ön kısmında bi açıklık var bunun için doktora gittim bütün testlerim normal çıktı bana minoksil ve bi karışım verdi Karışımı eczanede cam bi şişede hazırladılar...karışımı 8 saat saçımda tutuyorum haftada 2 defa diğer günlerde minoksili sıkıyorumm 2 ay sonra kontrole gidicem bakalımm :KK14:

gelişmelerden haberdar edersen sevınırım canım:KK3:inşallah guzel haberler verırsın:KK9:ben bıraz arastırma kararı aldım su an vıtamınlı yag karısımı uyguluyorum:26:

iki haftadır daha önce yazdıklarımı düzenli olarak kullanıyorum. avuç avuç gelen saçlarımın dökülmesi yok denecek kadar azaldı çok şükür. umarım size de faydası olur.

kızlar kontrole gittim...testlerimde bişey çıkmadığını söylemişti diğer doktorum.kendi doktoruma gittim hormonlarım bozukmuş...minoksile devam et dedi.saçıma baktı ışıkla küçük küçük çıkmaya başlamış dedi...ayrıyetten hormonlarım bozuk olduğu için yazz die bi doğum kontrol hapı verdi....
Minoksili düzenli kullandığınız sürece saç çıkarıyo yani Doktor kontrolunde kullanabilirsiniz :KK14:

kızlar kontrole gittim...testlerimde bişey çıkmadığını söylemişti diğer doktorum.kendi doktoruma gittim hormonlarım bozukmuş...minoksile devam et dedi.saçıma baktı ışıkla küçük küçük çıkmaya başlamış dedi...ayrıyetten hormonlarım bozuk olduğu için yazz die bi doğum kontrol hapı verdi....
Minoksili düzenli kullandığınız sürece saç çıkarıyo yani Doktor kontrolunde kullanabilirsiniz :KK14:

Ne kadar zamanda sac cikmaya basladi? Bende hormonsal bi sikinti yok ama demir eksiligi var 1 , polikistik over var 2 , biotin eksikligi var 3. Bunlarin hepsi sac dokulmesinin sebebiymis. :KK43: o kadar az ki sacim psikolojim bozuluyo bazen toka durmuyo kafamda :KK43:

30 ocakta başladım minoksile hala devam ediyorum sabah akşam kullandım düzenli olarak saçlarım çıktı allaha şükür :)

daha önce bende bu ampulleri kullandım, ancak benim saçlarım yağlı olduğundan iyice gözeneklerimi kapamış
bu nedenlede bana iyi gelmediler
minoxili bende kullanıyorum ama hergün değil
dermaroller uyguladıktan sonra sıkıyorum
kullanmayı düşünenlere tavsiye ederim

canım gözeneklerini kapadığını nerden anladın benim saçımda yağlı bende bemiks evigen bepanteni badem yağıyla kullanıyorum haftada 2 gün uyguluyorum yani şu ana kadar 3 kere yaptım ayrıca minoksilde kullanıyorum bu ampüller sana nasıl ii gelmedi dökülmeyimi artırdı:18:

30 ocakta başladım minoksile hala devam ediyorum sabah akşam kullandım düzenli olarak saçlarım çıktı allaha şükür :)

ne güzel. darısı başıma . benim de daha bir ay olmamıştı. ameliyat oldum 4 gün kadar ara verdim. sonra başladım. şimdi durum felaket. avuç avuç dökülüyo. elimi her attığımda tutam tutam saç geliyo , hiç bu kadar yoğun dökülmemişti.Bu ilacı nasıl bırakıcaz peki yaa korktum ben. dr. u aradım. devam et diyo , iyi gelicek diyo. anlamadım gitti :KK43: bu hafta bi de biotin içeren bi ilaca başlıycam. iyiyce seyreldi saçlarım. çok üzülüyorum yaaaa :KK43:((

ne güzel. darısı başıma . benim de daha bir ay olmamıştı. ameliyat oldum 4 gün kadar ara verdim. sonra başladım. şimdi durum felaket. avuç avuç dökülüyo. elimi her attığımda tutam tutam saç geliyo , hiç bu kadar yoğun dökülmemişti.Bu ilacı nasıl bırakıcaz peki yaa korktum ben. dr. u aradım. devam et diyo , iyi gelicek diyo. anlamadım gitti :KK43: bu hafta bi de biotin içeren bi ilaca başlıycam. iyiyce seyreldi saçlarım. çok üzülüyorum yaaaa :KK43:((

canım 4 gün ara vermeyle hemen dökülme yapmaz ama tamamen bırakınca dökülmenin devam ettiği doğru dökülmede artış bile olabilir bunu doktora sordum oda aynısını dedi yani senin dökülme ameliyatta aldığın aneztezi ilaçtan falandır ama minoksille çıkan saçlar normal bizim saç kılımız gibi değil daha ince ama bence uzman bi cildiye doktoruna görünmende fayda var sana ona göre bi karışım ilaç falan önercektir benimde saçlarım seyrek bende çok üzülüyorum bu halime ama ben kendimi bildim bileli böle hormonlardan kaynaklı benimki şimdi minoksil ve 3lü ampülle badem yağını uyguluyorum saçlarıma inş. görürüz faydasını:18:

canım 4 gün ara vermeyle hemen dökülme yapmaz ama tamamen bırakınca dökülmenin devam ettiği doğru dökülmede artış bile olabilir bunu doktora sordum oda aynısını dedi yani senin dökülme ameliyatta aldığın aneztezi ilaçtan falandır ama minoksille çıkan saçlar normal bizim saç kılımız gibi değil daha ince ama bence uzman bi cildiye doktoruna görünmende fayda var sana ona göre bi karışım ilaç falan önercektir benimde saçlarım seyrek bende çok üzülüyorum bu halime ama ben kendimi bildim bileli böle hormonlardan kaynaklı benimki şimdi minoksil ve 3lü ampülle badem yağını uyguluyorum saçlarıma inş. görürüz faydasını:18:

İns. Cildeiye verdi zaten bana minoksili. Simdi bir de medobiocompleks diye bisey var gida takiyesi ona basliycam bugun onu da dr. Verdi. . Biotonim eksik cikti kan tahlilinde. Hormanlar normal. Biotin eksik , demir eksik birde polikistikover sendromu var bende. Bunlarin hepsi sac dokuyomus . Cozebildigimizi cozucez bakalim

X