Miniğimle ilk 5 haftalık sürecim (Merak Edenler için)

7 Mayısta 310
9 Mayısta 620
11 Mayısta 1300
13 Mayısta 2600 olması gerekiyor. Bence görünür.

sagol canım bugun gittim gördüm bebeğimi ve kalp atışlarını mütiş bi duygu inş kucagımıza da alırız... Rabbimm herkese nasip etsin inşallahh... benım bugun 6 haftalık ıkı kese görüldü birinde kalp atışı var ama diğerini tam göremedi dr haftaya bakacaz tekrar bakalım ıkız mı acaba bilemiyorum...

birde canım şu takvimi bende yapmak istiyorum artık ama nasıl yapılqacak bilmiyorum sen yapmıssın bana da soylermisin nasıl yapıldıgını...

sagol canım bugun gittim gördüm bebeğimi ve kalp atışlarını mütiş bi duygu inş kucagımıza da alırız... Rabbimm herkese nasip etsin inşallahh... benım bugun 6 haftalık ıkı kese görüldü birinde kalp atışı var ama diğerini tam göremedi dr haftaya bakacaz tekrar bakalım ıkız mı acaba bilemiyorum...

birde canım şu takvimi bende yapmak istiyorum artık ama nasıl yapılqacak bilmiyorum sen yapmıssın bana da soylermisin nasıl yapıldıgını...

Aşağıda eklediğim resimde de gösterdim.

Sağ üst köşeden Kullanıcı kontrol paneline gir.
Açılan ekranda sol tarafta profili düzenle var onu seç.
Açlan sayfada Bebeğinizin Tahmini Doğum Tarihi: kısmına bebeğinin doğum tarihini yaz. En alttan değişiklikleri kaydete tıkla olacak canım.

$Adsız.jpg

Okurken rakamlari tekrar tekrar kontrol ediyor buldum heyecanlandim sevindim adina..benimde benzer oldu allah kucagina almayi nasip etsin saglikla insallah

Aşağıda eklediğim resimde de gösterdim.

Sağ üst köşeden Kullanıcı kontrol paneline gir.
Açılan ekranda sol tarafta profili düzenle var onu seç.
Açlan sayfada Bebeğinizin Tahmini Doğum Tarihi: kısmına bebeğinin doğum tarihini yaz. En alttan değişiklikleri kaydete tıkla olacak canım.

Eki Görüntüle 717649

sagol arkadasım yaptım ve cok mutlu oldum Alllahım inş kucagımızada alırız (aminnn)

Bugün bir kez daha anladım ki yeryüzünde annelik kadar muhteşem bir duygu daha olamaz. Doktorum aldı ultrason aletini, ben pür dikkat ekrana bakıyorum. Biraz gezdirdi aleti derken ekranda bi anda miniğim görünüverdi. Daha hiç bir organı belli olmayan minik bir beyazlık üzerinde hareket eden bir kalp. Ben daha miniğimin kalbinin ekrandaki hareket edişine alışamadan doktorum cihazın sesini açtı. Pıt pıt pıt atmaya başladı. Hayatımda yaşadığım en muhteşem andı. Elim ayağım bir anda titremeye başladı. Öyle güzel, öyle harikaydı ki saatlerce o odada kalıp o sesi dinlemek istedim. Ben bugün en mutlu günümü yaşadım. Rabbim herkese bu mutluluğu yaşatsın. Tanıdığım tanımadığım her kim varsa hepsine dualar ediyorum. Rabbim herkesin yüzünü güldürsün. Duyanlar beni çok iyi anlıyolardır şuan. Duymayı bekleyenlerde hazır olun, çünkü daha önce hiç böyle güzel bir ses dinlemediniz. Rabbime binlerce, milyonlarca kez şükürler olsun.

Selam anne adayları :) ben de dün öğrendim hamile olduğumu. Hemen kan testi yaptırdım, 2029 çıktı değerim. Akşamında doktor ultrasonla baktı, belirtiler var ama daha keseyi net göremiyorum dedi. pazartesi günü tekrar gideceğiz. o zaman artık görmemiz lazım. göremezsek tekrar kan değerlerine bakarız dış gebelik olasılığına karşı dedi. şimdi zaman geçmiyor... Bir an önce keseyi görüp rahatlamak istiyorum...

Merhabalar... Bende aranıza yeni katıldım.. :)... Doğum tarihlerimiz hep yakın civarlarda.. Birbirimizi gelişmelerden buradan haberdar edelim bence.. Bu arada bende 21 mayısta gittim.. Bhcg 700 küsür çıktı bende de kese daha görünmüyordu.. Rabbim hepimiz hakkında hayırlısını versin inşallah.. :)

İlk once kan degerlerine bakiliyor. Kan degerinin her iki gunde iki katina cikmasi gerekiyor. Kan degerleri 1500-2000 arasi dayken genelikkle kese gorunuyor. Ama bu birazda kiloyla alakali olabiliyor. Kimisinde daha gec gorulebiliyor. Kesenin gorulmesinden ortalama 15-20 gunsonra bebek ve kslp atidi icin randevu veriyorlar. Tabi sunu unutmayin ki her bünye farkli olabiliyor. Erken yada gec döllenme, kilo, vs gibi nedenlerden dolayi kese ve bebegin gorunme suresi degisebiliyor. Bu yuzden endise etmeyin. Hepimiz icin hayirlisi olsun. Rabbim hayirlisiyla, saglikla kucagimiza almayi nasip etsin.

Bunun mazereti bahanesi yok farkındayım, fakat bu istek çok farklı canım tutuyorum kendimi 1 haftadır kullanmıyorum ama o isteği üzerimden atamıyorum sıkıntım orda. Belki 1tane içsem tiksincem ama isteyipte yapmamak zor. Kınamayın lütfen oğlumda da öğrenir öğrenmez bıraktım memeden kesilene kadar. Bu kez zorlandım ve paylaşmak istedim.

Canım ben ilk öğrendiğim haftalar yaktım günde 3 kere 3 nefes içiyodum sonra 2 sonra günde 1 e indirdim günde 1 kere 2 fırt içiodum iki 3 gün sonra başım dönmeye başladı zaten ama nası bişey anlatamam eşimden bi sigara istiyordum bi nefes çekince dünya dönüyordu:) nikotinmi yaptı hamilelikmi bilemedim şimdi canım hiç istemio Allah'a şükür şuan içesim bile gelmio kokusundanda kaçıyorum bebeğime zarar verir diye İnan ben bıraktıysam herkes bırakır valla severek içiodum yani:) doğduktan sonra belki içebilirim bilemiom emzirirken değilde seni anlayabiliyorum canım çok zor bağımlılık sonuçta bide streste sigarayı tetikliyor

X