Miniğimle ilk 5 haftalık sürecim (Merak Edenler için)

Bende bugün kesemi gördüm çok şükür, yarın için kan ve idrar tahlili istedi. 10 gün sonra da kalp atışlarını görmemiz lazım şuan birşey söylemek için erken dedi canımı sıktı :/ birde oğlumda sigarayı öğrenir öğrenmez bırakmıştım şimdi bırakamıyorum daha çok içesim geliyor napıcam ben :KK43:

Canım onlara çok takılma sen. Herkese benzer şeyler söylüyor doktorlar. Sonuçta ilk 3 ay daha riskli. Önce keseyi görüyoruz gebelik olduğuna kanaat getirip rahatlıyoruz, sonrasında doktor biz tam rahatlamışken yoookk sen rahatlama sakın diyor. Daha 15 gün sonra kalp atışını dinlicez o zamana kadar emin olma diyor. Al baştan bi daha bekle bakalım bekleyebilirsen 15 gün geçmesini. Doktorlar her riskten bahsediyorlar ki Allah korusun bir durum olsa bana bundan bahsetmemiştiniz demeyelim diye.

Biraz kaderci olmak lazım. Rabbim nasip ettiyse elbet tamamına da erdirir. Stres yok, üzülmek yok, hamişliğin tadını çıakrıyoruz.

Canım onlara çok takılma sen. Herkese benzer şeyler söylüyor doktorlar. Sonuçta ilk 3 ay daha riskli. Önce keseyi görüyoruz gebelik olduğuna kanaat getirip rahatlıyoruz, sonrasında doktor biz tam rahatlamışken yoookk sen rahatlama sakın diyor. Daha 15 gün sonra kalp atışını dinlicez o zamana kadar emin olma diyor. Al baştan bi daha bekle bakalım bekleyebilirsen 15 gün geçmesini. Doktorlar her riskten bahsediyorlar ki Allah korusun bir durum olsa bana bundan bahsetmemiştiniz demeyelim diye.

Biraz kaderci olmak lazım. Rabbim nasip ettiyse elbet tamamına da erdirir. Stres yok, üzülmek yok, hamişliğin tadını çıakrıyoruz.

Yazını okuyunca nasıl rahatladım çok teşekkür ederim canım, sabır bir on gün daha bekleyeceğim artık :)

hayırlı olsun sıkma canını anladığım kadarıyla küçük olunca birşey demiyorlar benim 7. hafta..geçen hfta kalp atışlarını görmedi hatta kaç hftalık olduğunu bile söylemedi..
sigara allahtan kullanmıyorum da inadına zararlı şeyler yiyip içmek istiyorum bende çok cnm istiyo normalde patatesi fırında yapardım kızartma kalorili olur diye şimdi p. kızartması aşeriyorum resmen, dışarda nadir yemek yerdim hep fastfood istiyor canım, kola ne içerdim ne severdim kola içesim geliyor demek böyle oluyor:)
Aynı bende öyleyim canım tek iyi tarafı kola canavarıyken şimdi koladan tiksindim :)birde şu sigaradan tiksinebilsem.

Bu kadar merak ediyorsun, doktorun söylediği herşeye takıp bebeğime bişey olacakmı endişesi yaşıyorsun o zaman sigaraya nasıl devam ediyorsun canım.
Bunun mazereti bahanesi yok farkındayım, fakat bu istek çok farklı canım tutuyorum kendimi 1 haftadır kullanmıyorum ama o isteği üzerimden atamıyorum sıkıntım orda. Belki 1tane içsem tiksincem ama isteyipte yapmamak zor. Kınamayın lütfen oğlumda da öğrenir öğrenmez bıraktım memeden kesilene kadar. Bu kez zorlandım ve paylaşmak istedim.

Bunun mazereti bahanesi yok farkındayım, fakat bu istek çok farklı canım tutuyorum kendimi 1 haftadır kullanmıyorum ama o isteği üzerimden atamıyorum sıkıntım orda. Belki 1tane içsem tiksincem ama isteyipte yapmamak zor. Kınamayın lütfen oğlumda da öğrenir öğrenmez bıraktım memeden kesilene kadar. Bu kez zorlandım ve paylaşmak istedim.

Yok canım yanlış anlama niyetim seni yargılamak değil. Ben hiç kullanmadım o yüzden bilemem tabiki yaşadıklarını.

meraba hamiş anneler hepınızı tebrık edıyorumm bede 4 haftalık hamileyımm dr 15 gun sonra çagırdı keseyi daha kısa zamanda göremezmıyız nedn 15 gun sonra sız kacıcı hafta da gördunuzz..

meraba hamiş anneler hepınızı tebrık edıyorumm bede 4 haftalık hamileyımm dr 15 gun sonra çagırdı keseyi daha kısa zamanda göremezmıyız nedn 15 gun sonra sız kacıcı hafta da gördunuzz..

hayırlı olsun cnm; bende ilk 5haftada gitmiştim karından ultrasonla görünmedi diğer ultrasonla baktı ancak gördü..10 gün sonra gittim bu sefer karnımdan göründü ama boyutuyla ilgili filan hiç bir bilgi vermedi daha çok küçük dedi sadece. 15 mayıs ta tekrar gideceğim bakalım o zman ne olacak?
seninki de çok normal bence..ben özellikle biraz zaman geçsin istemiştim bu yüzden ilk muayene için.. sabret en güzeli sabır.

Ben 4+2 de gordum keseyi. Beta hcg degerim de 1600 lerde felandi.

tebrik ederım canım Allah tamamına erdırsın inş saglık la kucagına alırsın..
benımkı de hesabıma göre bugun 4+2 görülebilir mi acaba bır kere kanda test yaptım ıkıcıye gerek yok dedı dr adet gunumdu 7 mayısta yaptım 310 çıkmıstı acaba şimdi normal devam ettiyse kaç olmustur ya görülürmü acaba benım kıde bilemedım şimdi...

tebrik ederım canım Allah tamamına erdırsın inş saglık la kucagına alırsın..
benımkı de hesabıma göre bugun 4+2 görülebilir mi acaba bır kere kanda test yaptım ıkıcıye gerek yok dedı dr adet gunumdu 7 mayısta yaptım 310 çıkmıstı acaba şimdi normal devam ettiyse kaç olmustur ya görülürmü acaba benım kıde bilemedım şimdi...

7 Mayısta 310
9 Mayısta 620
11 Mayısta 1300
13 Mayısta 2600 olması gerekiyor. Bence görünür.

Canım seni anlayabiliyorum ben öğrendiğim gün bir paket sigara içmiştim akşamında öğrenince panik oldum çok üzüldüm inşallah zarar vermemişimdir birkaç gün yarım yarım 3 kere içtim sonra günlük 2 nefese düşürdüm şimdi içsem etraf öyle dönüyoki bayılabilirim bir haftada anca bıraktım ama çok zor gerçekten bebişin sağlığı için herşeye değer ne yapalım Rabbim sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin isteyen herkese âmin.

Son düzenleme:
Cumartesi günü kanamam oldu. Bebişime birşey olacak diye çok korktum. Hemen doktorumuza koştuk. Çok şükür birşey çıkmadı. Sonrasında da kanamam devam etmedi.

Artık beslenme alışkanlıklarımıda değiştirmeye başladım. Akşamları eşimle abur cubur çay keyfi yapıyorduk. Şimdi hepsi kalktı. Akşamları oturup kuru üzüm, kuru kayısı yiyoruz. Eve paket paket kayısılar taşıyo :)

Selam kızlar,
bu sabah gittim doktora kalp atışlarını gördük çok şükür 8 hafta 3günlük 1,92 cm ..Ayyy inanılmaz bir duygu yaa kıpır kıpır bebek...Şimdi anladım işte hamile olduğumu çok şükr..Allah tamamına erdirsin

Cumartesi günü kanamam oldu. Bebişime birşey olacak diye çok korktum. Hemen doktorumuza koştuk. Çok şükür birşey çıkmadı. Sonrasında da kanamam devam etmedi.

Artık beslenme alışkanlıklarımıda değiştirmeye başladım. Akşamları eşimle abur cubur çay keyfi yapıyorduk. Şimdi hepsi kalktı. Akşamları oturup kuru üzüm, kuru kayısı yiyoruz. Eve paket paket kayısılar taşıyo :)

Sorun yok dimi kanama devm etmedi?

X