Mikrosefali

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aslında ilk kafa ölçüsüne bakıp değerlendiriyorlar gereksiz değil mikrosefalide kafa küçük oluyor evet çok ugrastınız siz de bebek de stres oldunuz ama içiniz rahat etti benim kızımın da kafası küçük %3 doktor incelemeye gerek görmedi ama her ölçümde ben tedirgin oluyorum emin olmak en iyisi
Ben şu şekilde gereksiz olduğunu düşünüyorum Almanya’daki doktoru ölçümlerde hiç bir sıkıntı görmediği için. Hatta bana bu testleri bu kadar yapacak kadar bir sıkıntı yok çok mu para harcadınız çok gereksiz olmuş dedi.

Biz doğumdan sonra minimal kafa küçüklüğü sebebiyle bu testi yaptırdık. 11. Kromozomda eksiklik çıktı sonrasında yaptırdığımız tüm genom dizileme testi iyi çıktı babasında da aynı eksiklik var bir sorun yok sağlıklı. Önemli bir şey çıkmadı yani.
Hamileyken ultrasonda olumsuz bir bulgu yoktu sizin dimi anladığım kadarıyla

Merhaba bizimde array testinde 13. Gende eksiklik çıktı bebeğin alınmasını önerdiler. Bebeğin safra kesesi görülemiyor 31 haftalık hamileyim bağırsakta parlama , kol bacak kısalığı(3-4 hafta geriden geliyor) ve kalp sorunu çıktı. Sizin durumunuz nedir
Merhaba, bizim array sonucumuz temiz çıktı. Fetal yanılmış. eksiklik dediğiniz delesyon duplikasyona göre biraz daha ağır bulgular veriyor. Bölgesine bağlı olarak farklı hastalık ve sorunları tetikleyebiliyor. Çok geçmiş olsun.

Özele gitsenize.komut almama dışında anlattiklariniz normal gibi.Bir de kelimesi az.Bence zmaan kaybetmeyin .Bir an önce özelde başlayın islemlere

K Kazen konuyu kapatabilirseniz çok sevinirim. Bizim için bu kabus günler sona erdi kızım sağlıklıymış. Bildirim gelmesini istemiyorum 🙏

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X