Midem geri yapışacak hissi ..

LeylaKaya

Hayaller dualara emanet...
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2016
2.444
1.405
34
Merhaba kızlar doktora gittim diyet yapmak için liste verdi bana bugün üçüncü günüm ama sanki midem geri yapıştı birazcık da halsizim diyet yaparken sizde de oldunu hiç böyle?

İlk başlarda gaz hazımsızlık felan normaldir ama midenin geri yapışması nasıl bi şey anlayamadım.. İlk bir iki hafta sonra bedenin alışır ve çok rahat edersin

Alışkanlığınızın dışında bi beslenme şekline giriyorsunuz normaldir öyle hissetmeniz.bşraz sıkın dişinizi alısınca zor gelmez.

Zamanla alışırsınız diyete uzun süre çok fazla yemek yiyip sonrasında bir programa uyunca vucut tepki veriyordur.

Acıkıyorsunuzdur muhtemelen,genelde beslenme şekli değişince ilk 3 gün zorlanıyor insan.
Biraz zaman tanıyın kendinize.
Yemeklerinizi yavaş yavaş yemek,uzun süre çiğneyerek tüketmekte tokluk hissini uzatır süre olarak. Ne kadar acıkmış olursanız olun,mümkün mertebe yavaş tüketin öğününüzü.
Bir süre sonra alışırsınız.
Ben uzun zamandır iki öğün besleniyorum,ilk zamanlar zorlandım yalan yok ama zaman geçince alıştım,zorlanmıyorum.

Nasıl bir liste verdi merak ettim, paylaşmanız mümkün mü?

Bu diyetisyen öğün tavsiyelerini görünce şok oluyorum ben genelde, hiç de az olmuyorlar sanki.

Ekmeksiz doymadığını düşünenlerden olabilir misiniz?

Merhaba kızlar doktora gittim diyet yapmak için liste verdi bana bugün üçüncü günüm ama sanki midem geri yapıştı birazcık da halsizim diyet yaparken sizde de oldunu hiç böyle?
ilk bir hafta böyle gecer sonra düzelirsin.

yani diyetisyen listesine gerçekten uyarsanız kolay acıkmazsınız

ama burada bir konu vardı evde yok diye yemiyordu hiçbir şey konu sahibi

işte az yağlı beyaz peynir varmış listede evde yok demiş onu yememiş vs vs

ara öğünlü liste ise onları atlamamak ve saate de uymak lazım

Alışkanlığınızın dışında bi beslenme şekline giriyorsunuz normaldir öyle hissetmeniz.bşraz sıkın dişinizi alısınca zor gelmez.
Böyle hasta olacakmış gibi hissediyorum aynen dediğiniz gibi alışkın olmadığım için zor geliyor olabilir ay sıkıyorum vallahi hakkımda hayırlısı bakalım

Zamanla alışırsınız diyete uzun süre çok fazla yemek yiyip sonrasında bir programa uyunca vucut tepki veriyordur.
Vallahi çok fazla tepki verdi :)) doğru diyorsunuz önceden çok yiyordum o yüzden şimdi tempoya girince birazcık yoruldumydım ama hissedebiliyorum yemek yemem bile azaldı bu bir kaç gün de

Yok canım öyle bir problemim yok Allah'a şükür mesela bana örnek veriyorum evde peynir yoksa peynirin yerine geçebilecek farklı yiyecekleri önerdi sayfa olarak verdi o yüzden sıkıntı yaşamıyorum o konuda ara öğünleri de asla atlamam yoksa ölürüm açlıktan :))

Şöyle söyleyeyim ekmekte verdi ama küçük ince dilim ben iki gün hiç yemedim ama ekmeği şöyle bir artısı var suyu çekince şişiyor de mideye doygunluk hissi veriyor biraz öyle düşünüyorum çünkü bu yaşıma kadar hep ekmek yedim ve çok yedim ekmeği aşırı seviyorum ama mesela beyaz ekmeği kestim sadece tam buğday ekmeği yiyorum oda az ince bir dilim

İnşallah ben de erken alışırım neler yapıyordunuz mesela çok acıktığınızda bastırmak için

İnşallah ben de erken alışırım neler yapıyordunuz mesela çok acıktığınızda bastırmak için
Bol su tüketiyorum,kahve baya bastırıyor benim açlığımı. Özellikle sade Türk kahvesi ve yanında sade soda ile tüketince.
1 litre suya aksamdan,çubuk tarçın,karanfil,zencefil,1 limon ve tane karabiber atıyorum,gün içerisinde onu tüketiyorum,oda bastırıyor baya beni.
Ben iki öğün besleniyorum demiştim bu sebeple ara öğün yok benim beslenmemde,acıkırsam çok,pulbiberli ayran içiyorum yada 1 bardak kefir sadece,oda ayda alemde bir,sizin liste kalabalıktır,çok aç kalmazsınız diye düşünüyorum. Psikolojinizi hazırlayın,diyetteyim demeyin,sağlıklı besleniyorum deyin,kendinizi öyle şartlandırın aksi halde çok zor olur

Evet kalabalık günlük ihtiyacına göre düzenlendi 1600 kalorilik ama ben daha az tüketiyorum elimden geldiğince çünkü ne kadar çok alışırsam öyle devam eder kilo vermem lazım şuan 2 kg verdim 1:30 gibi yani Tam iki de değil bakalım diyetin sonunda ne olur pulbiberli yoğurttu ben yiyorum işe yarıyor mu ben kısa bir süre diliyorum üç gün oldu daha size işe yaradı mı

Böyle hasta olacakmış gibi hissediyorum aynen dediğiniz gibi alışkın olmadığım için zor geliyor olabilir ay sıkıyorum vallahi hakkımda hayırlısı bakalım
:) eskiye oranla daha hafif beslendiğin için halsiz kalıyosundur.ha gayret canm aynaya iyiki diyeceğin zamanları düşün motive et kendini :)

Ama diyetisyene gidiyorsanız uymanız gerekir,birden azaltırsanız,diyetisyen azaltınca dahada minik porsiyonlar tüketmeniz gerekecek kilo vermek için. Buda sizi daha zora sokar diye düşünüyorum.
Ben iki öğünü kilo almaya çok müsait olduğum için ve ara öğün tüketirsem ağzım boş durmayacak,bunu bildiğim için uyguluyorum,bu sayede 17 kilo verdim kısa zamanda. Sporda yapıyorum tabi. Sizde vaktiniz varsa yürüyün derim.
Pul biber metabolizmayı hızlandırıyor,mideniz rahatsız olmuyorsa devam edin derim.
3 gün çok kısa bir süre. Sürekli tartılmayın,regl döneminde fazla bile çıkacaksınız ,moraliniz bozulur. Korumadayken hergün tartılırım ben,kilo vermeyi hedefliyorsam haftada 1 tartılırım,daha motive edici oluyor emin olun. Aksi halde demotive olabilirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…