Mide bulantıları 🥺

aylul0

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2020
24
13
26
Bir hafta önce iştahım çok açık bulantım yok diyordum nazar değdi sanırım Şu an mide bulantılarım başlamış durumda 6+2deyim, mutfaktan bile tiksinir oldum mutfağa giremiyorum kapısını bile kapatıyorum, yemek düşüncesi aklımdan geçtiği an midem bulanıyor resmen, kahvaltıyı biraz yapabiliyorum kendim hazırlayıp ama normal yemeğe gelince asla yapamıyorum Allahtan kayınvalidem var da o yapıp gönderiyor ama gönderse de ben ısıtıp yiyemiyorum ya çok zor bir durum, kusmalarım daha başlamadı ama bulantım olduğu için yemek yiyemiyorum zaten şimdiden gidip doktora ilaç yazdırsam olur mu? Yoksa çok kötü olmadan ilaç yazmazlar mı? Bir de benim aldığım folik asit düşük değerli olduğu için günde 3 tane almamı söylemişti doktor ve ben zorlayarak ancak 2 tane içebiliyorum o konuda da içim rahat değil, istersen değiştiririz normal değerli bir folik asitle demişti ama ben istememiştim bunu içerim demiştim ama içemiyorum üç kez

Yazarlar,prilam var çok iyi doktor her çok bulantım var diyene yazıyor.Benim de bi ara bulantılarım kendini aşıyordu her gün geçti şimdi
Ayva yiyebilirsin,limon da işe yarıyor doğru düzgün birşey yemek istiyorsan yağsız tost iyi olur,kusup kısa bir süreliğine kurtulmak istersen de tuzlu su iç benim kullandığım yöntemler bunlar hepsi de denendi onaylandı:))

hamile olduğum aklımın ucundan bile geçmiyorken başladım kusmaya maalesef hatta midemle ilgili problem olduğunu düşünmeye başlamıştım hep azalır dediler ama nerdeyse yediğim herşeyi çıkarıyorum hep açım bazen süt bazen elmayla geçiyor günüm benim bulantıdan fazlası olduğu için ilaç sadece bi ryere giderken falan işe yaradı ama alıştım artık tüm bu beslenememe durumuna rağmen bebeğim gelişmeye devam ediyor şükür ki bu yüzden alıştım bende

Benim kusmam yok henüz ama bulantım olduğu için akşamları hiçbir şey yiyemiyorum özellikle akşama doğru daha da artıyor

Benimde 12. Haftada hala devam ediyor bulantı ve ben kusamıyorum. Parmak atsamda olmuyor çok zor. İkili test için gittiğimde bulantı ilacı isteyeceğim bende böyle çok zor akşamları benimde çok artıyor ve sürekli yatıyorum sonra.

Bende 11. Haftamdayim. 6. Haftadan beri kusuyorum. Geçen hafta 4 gün hastanede yatırdılar taburcu olduğum günün akşamı tekrar başladı kusmalarm. 6 kilo vermisim. Prilam kullandım işe yaramıyor. Zofer diye bir ilaç var onu da kullanıyorum 4 gündür ama hâlâ devam ediyor. Gerçekten acı çekiyorum. Ama bir çözümü bulamadim. Sağlıkla ilerleyelim inşaallah.

Merhaba malesef bende zofer kullanıyorum doğumda sonra bir sıkıntı olmadı inş dimi günde kaç tane içiyordunuz

Merhaba malesef bende zofer kullanıyorum doğumda sonra bir sıkıntı olmadı inş dimi günde kaç tane içiyordunuz
Bende zofer kullandım. İlk gün bir tane içmiştim bir buçuk gün bulantim olmamıştı. Bende ağır bu ilaç demiştim ve zorda kalırsam çeyrek içiyordum yarım saate geçiyordu bulantı. Doktor da bana çok miden bulanırsa iç demişti.
Bebeğim de gayet sağlıklı

Cevabınız için teşekkür ederim bir nebzede olsa içim rahatladı bende günde iki hatta üç tane içmek zorunda kalıyorumçok şiddetli bulantım içmezsem hastanelik oluyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…