mezuniyet sonrası depresyon...

E

EU3

Ziyaretçi
merhabalar, mezun olalı yaklasık bir sene olacak, ama ben sanırım bunalımdayım, ya da depresyondayım, bir taraftan yüksek lisans yapıyorum, bir taraftan aklınıza gelebilecek tüm sınavlara giriyorum, cok istedigim bir is sınavını 0.2 puanla kazanamadım, tekrar aynı sınava hazırlanıyorum ama zamanım cok az kaldı, ben bir türlü konsantre olamıyorum ve ders calısamıyorum, okulu dereceyle bitirdim ama sanki o diplomayı hak etmemisim gibi bir hisse kapılmaya basladım, yüksek lisans derslerinden cok bunaldım, girmek icin o kadar ugrastıgım okulu neredeyse bırakacagım, hicbir seyden keyif almıyorum, aglamak istiyorum, cok bunaldım, benden bir sey olmazmıs gibi geliyor, doktora gidemiyorum cünkü bana ilac filan verir diye korkuyorum ama beni uyusturacak ya da uyutacak herhangi bir ilac alacak kadar bos vaktim yok, calısmam lazım, ödevler sınavlar, offf biri gel ev kızı ol dese olacagım yani o derece sıkıldım. ne yapmalıyım acaba? doktora mı gitsem, bana ilac filan mı verir, ilac icmeden rahatlamamın bir yolu var mı? yoksa istedigim ise kavusana kadar bu bunalım devam mı edecek?

Ebru Hanım, zor bir dönem geçiriyorsunuz belli ki. ılaç kullanmak istemiyorsanız, bir psikologa giderek bir süre düzenli psikoterapi alın. Bu süreci alacğaınız psikolojik destekle geçin.
Sağlıkla,
Dr. Meltem

X