Meyve püresini bebeğiniz nasıl karşıladı

casser

öğrenci anne...
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2007
399
0
Arkadaşlar bebeğime meyve püresi ne zaman versem huzursuz oluyor,karın ağrısı oluyor.Kakasını yaptığındada kakası neredeyse siyah.Anlamıyorum sizlerinkide öylemi?
Muz yedircem şimdi korkuyorum yedirmeye.

muz için daha erken.elma,armut ve şeftali öncelikli yedirmen gerekenler.meyve gaz yapar canım.hangi meyve püresi rahatsız ediyor?alerji olabilir.alerji sadece kızarıklık değildir.gaz sancısı,ishal veya kabızlık da alerji belirtileridir.ona dikkat et!! hangi meyvenin rahatsız ettiğini bul.
ben geçen hafta armut püresi verdim.alıştı bu hafta elma püresi veriyorum.sırayla geçicem.

Öncelikle paylaşımın için sağol cnm.
Doktorumuz muz ile başla ardarda 3 gün muz ver sonra elma ve armuttan devam et dedi,o yüzden muz veriyorum şimdi.
Sadece emdiği için 4 aylıkken sınavım vardı mecburen bebelacın kavanoz şeftali+elma püresi vardı annem ondan vermişti o püre çocuğu mahvetmişti.Ben bir kaç hafta sonra elma+muz verdim hero baby ama oda kötü yaptı.Çocuk sancılandı ve kakası simsiyahtı.
Birkaç gündür muz veriyorum o diğerleri kadar kötü yapmadı ama yinede kakası siyah renk.Acaba alışınca geçer mi anlayamadım.:1no2:

kakasının siyah olmasının sebebi kan damlası(demir) olmasın sakın.!!!

cnm bebegim masalh süper meyva püresi yiyiyo valla inş böyle yemeye devam eder mam muza cok erken cnm doktorum 7 aydan sonra dedi cünkü kabızlık yapıyomuş

kuzeyin de kakası simsiyah.kan damlası olduğundan eminim.çünkü birkaç gün damlatmayı unutmuştum ve eski haline döndü.sarıya. damlatmaya başlayınca yine siyah oldu.

evet kan damlasını bunu yapıyo hamileliğimde bende kullanmıştım aynı etkiyi yapıyo

demir damlasından olabilir benimkide öyle kullanıyorsan eger...

canım demir ilacı kullanıyorsanız,o kakasını siyah yapıyormuş.bir arkadaş topikte bunu yazmıştı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…