Metrobüsteki kadın

kurklukadin

Samimiyetsiz samimiyetler…
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2012
1.483
1.625
Selam kızlar.
Bugün çok farklı bir tartışma yaşadım 😂
Eşim abarttığımı düşünüyor ama bence abartmıyorum.
Kızımı kreşe götürürken toplu taşıma kullanıyorum,haliyle sabah saatlerinde çok yoğun oluyor.Bazen bana yer veriyorlar,bazen de kucağımda yolculuk yapıyoruz kızımla.Neyse.
Daha önce birkaç kez daha aynı şeyi yaşadım,kadın oturuyor ve kucağıma alabilirim kızınızı,çocuğu alabilirim deyip kucağını gösteriyor.
Bu sabah aynı şeyi yaşadık,kızım koltuğa oturacağı esnada bir kadın oturdu ve kızıma kollarını açarak gel kucağımda otur dedi.Hemen kızımı kucakladım,kibarca teşekkür ettim.
Sonra yine tekrarladı,çocuğu alabilirim dedi,kucağını gösterdi.
Bu sefer ‘ay ne münasebet hanımefendi,gerekirse sırtımda taşırım çocuğumu’ dedim.
Kadın ne kadar kabasınız gibi söylemlerde bulundu,sağolsun bir adam bu devirde nasıl böyle rahat oluyorsunuz,çok istiyorsanız kalkın çocuğa yer verin dedi ama kadın susmadı yani.
En sonunda ‘yeter artık dedim,bir de kızıma kucağıma gel diyorsunuz,çocuğum bunu normal bir şekilde sanacak’ dedim.
O an abartmış olabilirim ama geldiğimiz durum,izlediğimiz haberler malum.Sonradan kadına bu kadar yüklenmese miydim diye düşündüm ama en azından bir daha başkasının çocuğunu kucağına almak istemez diye de sevindim 😄

Abartmışsınız kadın kötü niyetle yapmamıştır ama tabi ısrarı hoş değil belki de daha önceden benzer şeyler yaşadığınız için de fazla tepki vermiş olabilirsiniz
Aslında abarttığımı farkındayım ama toplum olarak zihniyetimizi değiştirmemiz gerekiyor bence.
Çocuklar konusunda çok hassasım.

Selam kızlar.
Kızımı kreşe götürürken toplu taşıma kullanıyorum,haliyle sabah saatlerinde çok yoğun oluyor.Bazen bana yer veriyorlar,bazen de kucağımda yolculuk yapıyoruz kızımla.Neyse.
Daha önce birkaç kez daha aynı şeyi yaşadım,kadın oturuyor ve kucağıma alabilirim kızınızı,çocuğu alabilirim deyip kucağını gösteriyor.
Bu sabah aynı şeyi yaşadık,kızım koltuğa oturacağı esnada bir kadın oturdu ve kızıma kollarını açarak gel kucağımda otur dedi.Hemen kızımı kucakladım,kibarca teşekkür ettim.
Bu sefer ‘ay ne münasebet hanımefendi,gerekirse sırtımda taşırım çocuğumu’ dedim.
Kadın ne kadar kabasınız gibi söylemlerde bulundu,sağolsun bir adam bu devirde nasıl böyle rahat oluyorsunuz,çok istiyorsanız kalkın çocuğa yer verin dedi ama kadın susmadı yani.
En sonunda ‘yeter artık dedim,bir de kızıma kucağıma gel diyorsunuz,çocuğum bunu normal bir şekilde sanacak’ dedim.
O an abartmış olabilirim ama geldiğimiz durum,izlediğimiz haberler malum.Sonradan kadına bu kadar yüklenmese miydim diye düşündüm ama en azından bir daha başkasının çocuğunu kucağına almak istemez diye de sevindim 😄
Devir dikkatli olma devri ama sen gene de insanlarla çok polemiğe girme, herkes gergin sağı solu belli olmaz. Çocuğa da travma yaratır. Kadın saldırır mı bıçak mı çeker kim bilir, deli çok

Devir dikkatli olma devri ama sen gene de insanlarla çok polemiğe girme, herkes gergin sağı solu belli olmaz. Çocuğa da travma yaratır. Kadın saldırır mı bıçak mı çeker kim bilir, deli çok
Ben bir kez söylediği zaman kibarca teşekkür ettim,ısrarla kucağını gösterip çocuğuma gel demesi sinir etti beni.

Selam kızlar.
tepkiniz normal bende sevmem yabancıya gitmesini ama sadece hayır demeniz yeterliydi

Teklifi erkek yapsa tepkiniz normaldir
Kadınlar da sapık değil bence ya

Selam kızlar.
Bende olsam çocuğumu başkasına vermezdim. Kadın iyi niyetli olabilir ama psikopat dolu ortalık. Kimin ne yapacağı belli olmaz. Sonradan üzüleceğime iki dakika ayakta sıkıntı yaşarım daha iyi

Valla kimsenin çocuğu üzerinden örnek vermek istemem ama bu ülke minibüste kucağına aldığı çocuğu parmaklayanı da gördü haberlerde zamanında. İyi niyetmiş bilmem neymiş herkes kendisine saklasın niyetini hoşlanmam ben de. Ha tartışmaya da gerek yokmuş cefakar ana modelinde sırtımda taşırım falan ama yine de haksız gelmediniz bana

ayy deminki konuya yazdigim yorumun aynisini yazicam.
cocugu korumak istemissin yanında elalemle agiz dalasina girmissin. oyle ki baskalari bile mudahil olmus..cok mu iyi oldu yani cocugun icin? kadinin dedigini zaten yapmamissin..uyku sohbetinde bunun konusunu acar ne kadar yanlis oldugunu konusurdunuz cocugunla. o kavganin ortasında kaldi korku icinde. daha mi iyi oldu?
tebrik mi etmek lazim anneliginizi?
benim annem de (genelde haklı sebeplerle) onla bunla kavga edip dururdu ben kucukken yollarda. bagrislar duydukca cok korktugumu hatırlıyorum. sonuc olarak ergenlikten beri 18 senedir annemle bindiğim otobus sayisi belki 20 degildir. sizin cocugunuzla sa boyle olursunuz bence ileride - boyle giderseniz

çocuğum yok ama bence en doğru olanı yapmışsınız; farklı davranmazdım.
İstanbul'da yaşadığım dönemde ben teklif etmesem bile çocuklarını benim kucağıma oturtmak için ricacı olacak kadar rahat hanımlarla karılaşmıştım birkaç kere. çocuğun kucağımda olduğu süre dahilinde hem yanımda oturan kişiyi bloklayacak şekilde oturdum hem de her iki elimi annesi görebilecek şekilde tuttum kendi şüpheciliğimden. bu devirde insanın aklından geçebilecek kötülüğün sınırı yok. çocukların sınırlarının oluşturulması ve korunası annenin işi.

Valla kimsenin çocuğu üzerinden örnek vermek istemem ama bu ülke minibüste kucağına aldığı çocuğu parmaklayanı da gördü haberlerde zamanında. İyi niyetmiş bilmem neymiş herkes kendisine saklasın niyetini hoşlanmam ben de. Ha tartışmaya da gerek yokmuş cefakar ana modelinde sırtımda taşırım falan ama yine de haksız gelmediniz bana
Çok ısrar etti kadın,tepkim abartı kabul ediyorum

Ben abarttığını düşünmüyorum. Belki biz dövüşürken birileri de şahit olur ve bu mevzu üzerine düşünme şerefine nail olur da belki bizim düşüncemizi benimser. Küçük umut taneciklerini severim.
Aha gelmiş haftanın kamu spotu.

İnsanların düşüncelerini ya da zihniyetlerini değiştiremezsiniz. Bu yüzden kavga etmeniz anlamsız. Teşekkür eder geçersiniz. Saçma davranmışsınız.

Benim oğlan 2 yaşında yoktu halk otobüsüne bindik. Otobüs tıklım tıkış benimki son ses ağlıyor hatta feryat ediyor. Yanımda ayakta dikilen bir adam göbekli 50li yaşlarda üstü başı düzgün sayılmaz... cebinden bir tane şeker çıkarttı ve bana şey dedi "hanım efendi çocuğunuza şeker verebilir miyim?" Bir daha insanları dış görünüşüne göre yargılamak mı tövbee. Abi o ne güzel üsluptur 😂

X