Meryem suresi okuyup hamile kalmak

1bucuk yildir istiyoruz peki siz?

Biz geçen sene nisan ayıydı sanırım korunmayı bıraktık.
Ama açıkçası olması için çok da çaba sarf etmedik. O yüzden olmamasını normal karşılıyorum.
Dr'a yeni gittim. Bu ay klomen kullandım.
Umutluyum bu aydan. Allah'ım hayırlısını versin hepimiz için.

Biz geçen sene nisan ayıydı sanırım korunmayı bıraktık.
Ama açıkçası olması için çok da çaba sarf etmedik. O yüzden olmamasını normal karşılıyorum.
Dr'a yeni gittim. Bu ay klomen kullandım.
Umutluyum bu aydan. Allah'ım hayırlısını versin hepimiz için.
Amiiin ins guzel haberlerini bekliyorum ozaman ben daha klomen kullanmadim bikac hafta once ameliyat oldum polip varmis Bu ay umidim yok ama Allah buyuktur!

Amiiin ins guzel haberlerini bekliyorum ozaman ben daha klomen kullanmadim bikac hafta once ameliyat oldum polip varmis Bu ay umidim yok ama Allah buyuktur!

Çok geçmiş olsun. Orası hiç belli olmaz bakarsın olabilir de.
İnşallah ben de çok istiyorum bu ay olmasını. Adet tarihim 2 nisan bakalım ne olacak.

Arkadaşlar mrh,meryem suresini okurken her okumadan sonra mı tilavet secdesi kılınıyor?Günün herhangi bir saatinde okuyabilir miyiz?Bir de her okumadan önce abdest almak gerekiyor değil mi?

Arkadaşlar mrh,meryem suresini okurken her okumadan sonra mı tilavet secdesi kılınıyor?Günün herhangi bir saatinde okuyabilir miyiz?Bir de her okumadan önce abdest almak gerekiyor değil mi?
Secde ayetini her okumadan sonra yapmalisin. herhangi bir saatinde okuyabilirsin ozel bir saati oldugunu duymadim daha once. Abdestli olmalisin tabiki kur'ani kerim abdestsiz okunmaz

Meryem Anamiz bereketlidir.. Yuce İsa efendimizi de oyle dogurmadi mi Allahin izniyle...
Bizim inanista da her gece Meryem anamiza dua edilir. Dunya dua ustune kurulu derler, denemekten zarar gelmez bence..

Secde ayetini her okumadan sonra yapmalisin. herhangi bir saatinde okuyabilirsin ozel bir saati oldugunu duymadim daha once. Abdestli olmalisin tabiki kur'ani kerim abdestsiz okunmaz
Çok teşekkür ederim evet haklısın abdestsiz olmaz.Peki tilavet secdesi nasıl kılınıyor?Biryerde okudum ama doğru mu bilmiyorum.

Ben inanıyorum Meryem suresinin faziletine. Ablama tüp bebekle ancak cocuk sahibi olabilecegini soylediler hemde kac doktora gitti ayni cevabi aldi. Artik kendini hazırlamisti bu duruma. Onumuzdeki ay baslanacakti ablamlar da bir ay daha kendileri ugrastilar o surecte annem de onun adina sureyi okudu gecen hafta hamile oldugunun haberini aldik. 4 gün kaldi annemin duayi bitirmesine de. Ben inaniyorum ablam da inandi çünkü bazi seyleri inanarak yaparsaniz daha etkili oluyor.

Cook once yazmistim bunu ayni sekilde annem benim icin de okudu zemzem suyuna hergun içtim ikinci ayda hamile kaldim. Dualari inanarak yapmak cok onemli cok şükür.

Çok teşekkür ederim evet haklısın abdestsiz olmaz.Peki tilavet secdesi nasıl kılınıyor?Biryerde okudum ama doğru mu bilmiyorum.
Tilavet secdesi yapmak için abdestli olunulur ve de kıbleye yönelinir.
Daha sonra niyet edilir.(Ya Rabbi niyet ettim senin rızan için tilavet secdesi yapmaya).
Niyetten sonra “Allahu Ekber” diye tekbir getirilerek direk olarak secdeye gidilir (Eller havaya kaldırılmaz ruku yapılmaz veya ayakta başba bir şey okunmaz).
Secdede en az 3 kerre “Subhane rabbiyel’A’la” denilir.

Bir secde yapıldıktan sonra yine “Allahu Ekber” diye tekbir getirilerek ayağa kalkılır.

Dua gibi eller kaldırılarak; Bakara Sûresinin 285. âyetindeki “Semi’na ve ata’na ğufrâneke Rabbenâ ve ileykel masîr” ayeti celilesi okunur.

Bu şekilde tilavet secdesi yapılmış olunur.

Cook once yazmistim bunu ayni sekilde annem benim icin de okudu zemzem suyuna hergun içtim ikinci ayda hamile kaldim. Dualari inanarak yapmak cok onemli cok şükür.
Bende inaniyorum insaAllah en kisa zamanda bende o haberi alirim. 7 nisanda randevum var dogal hamile kalmak istiyorum. InseAllah en kiza zamanda Rabbim nasib eder. Bu ay hasta oldum hap kullandim acaba ona ragmen hamile kalirmiyim bilmiyorum Allah buyuktur

Tilavet secdesi yapmak için abdestli olunulur ve de kıbleye yönelinir.
Daha sonra niyet edilir.(Ya Rabbi niyet ettim senin rızan için tilavet secdesi yapmaya).
Niyetten sonra “Allahu Ekber” diye tekbir getirilerek direk olarak secdeye gidilir (Eller havaya kaldırılmaz ruku yapılmaz veya ayakta başba bir şey okunmaz).
Secdede en az 3 kerre “Subhane rabbiyel’A’la” denilir.

Bir secde yapıldıktan sonra yine “Allahu Ekber” diye tekbir getirilerek ayağa kalkılır.

Dua gibi eller kaldırılarak; Bakara Sûresinin 285. âyetindeki “Semi’na ve ata’na ğufrâneke Rabbenâ ve ileykel masîr” ayeti celilesi okunur.

Bu şekilde tilavet secdesi yapılmış olunur.
Çok teşekkür ederim canım Allah razı olsun..Allah herkese hayırlı sağlıklı,uzun ömürlü evlatlar nasip etsin.

Bende okuyorum kızlar son 4 gündür eşim oluyo hastalandigimda n dolayı Ins AllAh herkese nasip eder dualarinizi bekliyorum

X