Meryem Sûresi ("2019 Bekle Bizi" Son Liste)

Cansin canimsin daha ne diyimki :) telaslara gelince kucagina alacagin ani dusun kuzumm o an hersey bitecek Allahin izniylee
İnşaallah canım bi gün bi gününü tutmuyor hazırlayın kendinizi bazen güllük gülistanlık bazen de hastalık gibi :olamaz: inşaallah sağlıcakla kucağımıza aldığımızda en büyük mükafat olacak :dua:

yok canım ya eve gidince okursun olur mu:)
İşinize karışmak gibi ya da fetva gibi olması haddime değil ama, gusül abdesti olduğu sürece, Kuran’ı Kerim okumak için namaz abdesti şart değil diye biliyorum. Biz Kuran’ı Kerim’e olan saygımızdan ötürü abdest alıp okuyoruz. Ben alırım ama alınamayan durumlarda okunabilir diye biliyorum.

İşinize karışmak gibi ya da fetva gibi olması haddime değil ama, gusül abdesti olduğu sürece, Kuran’ı Kerim okumak için namaz abdesti şart değil diye biliyorum. Biz Kuran’ı Kerim’e olan saygımızdan ötürü abdest alıp okuyoruz. Ben alırım ama alınamayan durumlarda okunabilir diye biliyorum.

'' Ona ancak tertemiz olanlar dokunabilir" diye bir ayet var canım. Kesinlikle Kur'an'a ; bırak abdestsiz okumayı, abdestsiz el bile süremezsin.

Abdestsiz iken yalnızca zikir çekilebilir kuzum.

X