merhabalar

ukla

Come back..
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2009
8.850
9
Dr. Bey Merhabalar;

eşimle yaklaşık 1 yılı aşkın bir süredir bebek istiyoruz, yalnız bende 6 ay önce ve gecen ay kist oluştu dr a gittim yumurtlama oluşmadığı için kist oluyor kistimi erirmek için ilaç verdi 1 hafta sonra ben regl oldum 2. günü dr a tekrar gittim yumurtlama takibib için Femera adlı bir ilaç verdi perşembe (5 şubat) günü tekrar dr a gideceğim ama bu arada eşimden sprmiogram testi istedi. test sonuçları ise aşığıdaki gibi; bu sonuçlara göre normal yollardan veya aşılama ile bebek sahibi olabilirmiyiz.

Perhiz Süresi. 5 gün
Miktar: 5,3 ml
Görünüm: Opak-Sarı
Viskozite: Normal
Likefikasyon Süresi: 10 dk.
Ph: 8
Aglütinasyon: Negatif
Fruktoz: 320 mg
Spermatozoid Sayısı: 14 milyon
MORFOLOJİ:
Normal Yapılı: 4
Baş Anomalisi:72
Boyun Anomalisi:10
Kuyruk Anomalisi:14

MOTILITE (HAREKETLİLİK)
İleri Hızlı Hareketli: 29
Yavaş Hareketli: 14
Yerinde Hareketli: 7
Hareketsiz: 50

1.Saat Hareketlilik total: 50
2.Saat Hareketlilik total: 47

Lökosit: 0-1
Eritrosit: ---

Merhaba ukla;

Eşinizin sperm değerlerine bakıldığında, sayı ve normal morfolojideki düşüklüklerin dikkat çekici olduğu görülmektedir. Bu analiz, bir tüp bebek merkezinde yapılmamış ise, Kruger kriterlerine göre tekrar incelenmesini sağlayınız. Sonucunu bildirirseniz daha net bir yorum yapabilirim. Sağlıklı günler ve etkili tedaviler dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün

Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

merhaba doktor bey
ben ergenlik döneminde ayda 2 kez regl olurdum. ama şimdi 24 yaşındayım ve 21 yaşından beri adet düzensizliğim başladı 2 yada 3 ayda bir oldum . doktora gittim adet düzensizliği için hormon testleri yaptırdım ve ozaman fsh değerim 19 imiş ben onu daha yeni fark ettim bu sorunlar çıkınca çünkü ozaman bekardım ve bukadar bilgim yoktu. 2006 yılında evlendim ve ilk ay hamile kalmışım doktora gittim ultrasonla baktı ve 5hafta 2günlük bir kesecik gördü bende bidahaki ay için doktora gidecektim 8 haftalık olmuştum ve benim kanamam geldi bebeğin gelişmediğini sölediler ve kürtaj ile aldılar o günden sonra birdaha hamile kalmadım ve adet düzensizliğim için doktora gittim ultrason ile baktı ve hiç bir sorun gözükmüyor ama ufak kist var dedi oda geçer dedi ve kilo vermem gerektiğini söledi (ozaman 62 kilo idim şimdi 65 kiloyum ) bende uzun zaman doktora gitmedim ve tekrar adet düzensizliği için gittiğimde hormon testleri yapıldı fsh değeri 12 çıkmıştı ve rahim duvarı zarı ince imiş ve ilaç verdi tekrar regl olunca 2 günü tekrar test istedi ve fsh 40 çıktı bu sonuçlarla tüp bebek merkezine gittiğimde bana 3 seçenek sundu 1 evlatsız yaşıcam 2 evlat edineceğim 3 yumurta nakli dedi . yumurtalıklarım çalışmıyormuş sonra jinemed tüp bebek merkezinde 3 ay tedavi gördüm ve yumurtlayıp yumurtlamadığıma bakıldı regl olduğumda (ama ilaç kullandım ) 2 günü tekrar test yapıldı ve fsh 23 ikincisinde 28 çıktı ve tüp bebek yapalım ama tutma şansı %30 dediler bende bıraktım gitmedim biraz kendi haline düşünmemeye çalıştım ve ekim kasım aralık aylarında düzenli ilaçsız regl oldum ve doktora gitmedim test yaptırmak için ocak ayında regl olmadım ve test yaptırdım negatif çıktı senağlama ve bugün şubatın 5 ben hala regl olmadım ne yapmam gerekiyor . biz artık bebeğimizin olmasını istiyoruz ..:teselli: şimdiden teşerkkür ederim sağlıklı günler

merhaba Bebeki;

Bana göre, tedavi ile elde edeceğiniz gebelik şansı olarak size söylenen oranlar ne olursa olsun, fazla vakit kaybetmeden tüp bebek (mikroenjeksiyon) tedavisini denemenizdir. Size sağlıklı günler ve başarılı tedaviler dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün

Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

cevap verdiğiniz için teşekkür ederim doktor bey sağlıklı günler dilerim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…