Merhaba asla durmayan sürekli sahte hesaplar açıp hakaret eden birine ne yapılır?

Mutsuzz7

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2016
147
43
30 40 tane hesap engelledim sürekli yazıyor. Hayatıma aldığım 3. Kişiydi şimdi bir yıllık ilişkim var bu sürekli bana yazıyor . 🧀 emojisi atıp duruyor sanki ben hayat kadınıymışım gibi mesajlar atıyor bana sevgilime de diyemiyorum iftiralar yazıyor. Erkek delisi yazıyor bana sürekli çok sinirleniyorum sevgilimden başka kimseye bi ilgim falan yok siz de öyle sanmayın :KK43: hiç durmuyor her gün başka hesapla mesaj atıyor savcılığa vericem mesajlarını diyorum savcıyla beraber dötümüzle güleriz dedi. Hesap açıp durduğu için ben de gülme emojisi atıp benden başka işin yok hayranım mısın engelliyorum hadi 100 tane daha hesap aç dedim sinir etmek istedim engelledim şimdi yine. Tekrar yazacak ne yapayım ben bilmiyorum çok yoruluyorum. Eski sevgilim olduğu için de elinde benimle ilgili bir şey var mı yok mu emin olamıyorum fotoğraf atmıyordum ama görüntülü konuşuyorduk hep. Sinir krizi geçiricem artık gerçekten 30 yaşında ama 15 gibi davranıyor keko gibi bir tip duygusal boşlukta onunla beraberdim şimdi çok pişmanım

sosyal medya hesabini bir sure kapatsan?
ya da disaridan kimse mesaj atamazi sec.
bu kadar rahatsiz olup neden israrla kullaniyorsun ki? aradan zaman geçince isim soyisim olmayan bir hesap acarsin daha da bulamaz (benim de insta ismim nick. acikcasi bana göre dunyanin en sacma seyi sosyal medyada adini soyadini, calistigjn kurumu paylasmak)

sosyal medya hesabini bir sure kapatsan?
ya da disaridan kimse mesaj atamazi sec.
bu kadar rahatsiz olup neden israrla kullaniyorsun ki? aradan zaman geçince isim soyisim olmayan bir hesap acarsin daha da bulamaz (benim de insta ismim nick. acikcasi bana göre dunyanin en sacma seyi sosyal medyada adini soyadini, calistigjn kurumu paylasmak)
Anlıyorum evet ama ben kendi hayatımı mı değiştireyim onun yüzünden 20bin takipçim var emek var o kadar başka mesajlar geliyor iş birliği geliyor

Ama o olduğunu nasıl kanıtlarım ben eminim %99 o ama onlar nereden bilecek

Sahte hesaplardan size yönelik küfür veya hakaret içeren mesajlar alıyorsanız ve savcılığa şikâyette bulunmak istiyorsanız, elinizdeki tüm delilleri sunmanız faydalı olacaktır. Şüphelendiğiniz kişinin kim olduğunu düşünüyorsanız, bu bilgiyi de paylaşabilirsiniz. Ancak, doğrudan sizin kesin bir kanıt sunmanız zorunlu değildir. Savcılık ve ilgili emniyet birimleri, yapacakları teknik incelemeler ve soruşturmalar sonucunda suçluyu tespit etmeye çalışacaklardır.

Sizin sağladığınız bilgiler, soruşturmanın daha hızlı ve etkili bir şekilde ilerlemesine yardımcı olabilir. Bu nedenle, elinizde varsa mesajların ekran görüntüleri, tarih ve saat bilgileri gibi detayları paylaşmanız önemlidir.

Sahte hesapların ekran görüntülerini alıp savcılıga sikayet edebilirsiniz.Bakalım kim kime neresiyle gülüyor.
O olduğuna ben eminim ama onun olduğunu söyleyince bile onlar ulaşırsa inkar edecek hiç haberi yokmuş gibi yapacak uğraşırlar mı hesabı bulmak için acaba

30 40 tane hesap engelledim sürekli yazıyor. Hayatıma aldığım 3. Kişiydi şimdi bir yıllık ilişkim var bu sürekli bana yazıyor . 🧀 emojisi atıp duruyor sanki ben hayat kadınıymışım gibi mesajlar atıyor bana sevgilime de diyemiyorum iftiralar yazıyor. Erkek delisi yazıyor bana sürekli çok sinirleniyorum sevgilimden başka kimseye bi ilgim falan yok siz de öyle sanmayın :KK43: hiç durmuyor her gün başka hesapla mesaj atıyor savcılığa vericem mesajlarını diyorum savcıyla beraber dötümüzle güleriz dedi. Hesap açıp durduğu için ben de gülme emojisi atıp benden başka işin yok hayranım mısın engelliyorum hadi 100 tane daha hesap aç dedim sinir etmek istedim engelledim şimdi yine. Tekrar yazacak ne yapayım ben bilmiyorum çok yoruluyorum. Eski sevgilim olduğu için de elinde benimle ilgili bir şey var mı yok mu emin olamıyorum fotoğraf atmıyordum ama görüntülü konuşuyorduk hep. Sinir krizi geçiricem artık gerçekten 30 yaşında ama 15 gibi davranıyor keko gibi bir tip duygusal boşlukta onunla beraberdim şimdi çok pişmanım
savcılığa ver cevap verme bi süre

Neyi bekliyorsun şikayet için?

Sahte hesaplardan size yönelik küfür veya hakaret içeren mesajlar alıyorsanız ve savcılığa şikâyette bulunmak istiyorsanız, elinizdeki tüm delilleri sunmanız faydalı olacaktır. Şüphelendiğiniz kişinin kim olduğunu düşünüyorsanız, bu bilgiyi de paylaşabilirsiniz. Ancak, doğrudan sizin kesin bir kanıt sunmanız zorunlu değildir. Savcılık ve ilgili emniyet birimleri, yapacakları teknik incelemeler ve soruşturmalar sonucunda suçluyu tespit etmeye çalışacaklardır.

Sizin sağladığınız bilgiler, soruşturmanın daha hızlı ve etkili bir şekilde ilerlemesine yardımcı olabilir. Bu nedenle, elinizde varsa mesajların ekran görüntüleri, tarih ve saat bilgileri gibi detayları paylaşmanız önemlidir.
Tamam biriktiriyorum hepsini çok teşekkür ederim gideceğim yer tam olarak ne diye geçiyor ilk kez böyle bir belaya düştüm de

Tamam biriktiriyorum hepsini çok teşekkür ederim gideceğim yer tam olarak ne diye geçiyor ilk kez böyle bir belaya düştüm de

Bütün hesaplardan ayrı ayrı gelen hakaret ve küfürlerin ekran görüntülerini alın. Gönderilen saat ve tarihin görünür olması önemlidir.
Hakaret içeren içerikleri ilgili sosyal medya platformlarına şikayet edin. Platformlar genellikle bu tür hesapları inceleyip gerekli işlemleri yaparlar.
Siber suçlarla ilgili şikayetlerinizi Emniyet Genel Müdürlüğü'nün Siber Suçlarla Mücadele Dairesi'ne iletebilirsiniz. Bunun için en yakın polis merkezine giderek durumu anlatabilir ve şikayette bulunabilirsiniz.
Delillerinizle birlikte Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Savcılık, gerekli gördüğü takdirde soruşturma başlatacaktır.
Bir hukuk profesyonelinden yardım almak, süreç hakkında daha detaylı bilgi edinmenize ve haklarınızı daha etkin bir şekilde savunmanıza yardımcı olabilir. Danışmanlık ücretleri 2K civarında olduğunu tahmin ediyorum.

Öncelikle aynı sorunu uzunnn yıllar boyunca ben yaşadım üstelik asla hayatım boyunca konuşmadığım sadece aynı sınıf içinde bulunduğum bir insandı. Instagram ve her türlü mecradan hesabımı degistirmeme rağmen bir şekilde buluyor arkadaşım o yüzden hesaplarına tanımadığın yerden mesaj gelmesini engellemek için ayar yapicaksin bej daha önce savcil8ga sikayetede gittim malesef hiçbir işe yaramıyor üzgünüm:KK43:

X