MERHABA ARKADAŞLAR ÇOK BÜYÜK BİR HAKSIZLIĞA UĞRADIM,LÜTFEN BENİM İÇİN DUA EDER MİSİNİZ??

bu arada ben kimsenin çocuğuna beddua etmedim etmem de her zaman söyleceğim sözlere dikkat ederim sadece insan birşeyler yaparken kendini de karşısındakinin yerine koymalı diye onun da çoculuğu cocuğu var dedim yanlış anlaşılmasın Rabbim cümlenin evladını korusun

Sizi dovmeye kalkarken esiniz ne yapti? Bu olanlardan sonra hala esiniz gorusmek istemiyordur herhalde. Kimseyle gorusmek zorunda degilsin tatlim herkes sınırını bilsin.

kapina neden gelsinler birak sizden uzak olsunlar
eşim beni savundu anne ve babasıyla konuşmuyor ona rağmen ben sen git konuş ne de olsa anan baban diyorum ama bizi karıştırma bundan sonra diyorum kendisi de asla görüşmek istemiyor.

Coluk cocuga beddua etmeyin yahu.

Siz kendinizi ezdiriyorsunuz diye masum cocukların sucu ne?

Kendi ana babanıza vermediginiz kıymeti bunlara verirseniz olacagı budur kusura bakmayın.
asla beddua etmedim onu o amaçla söylemedim ki ben bedduadan çok korkan ve çocukları çok seven biri olarak asla böyle bişey yapmm lütfen çarpıtmayalım

Kp ve kv nin seni sevdigine eminmisin ? Ziraa dovmeye kalkmislar anlamadim bu nasil sevgi. Bu saatten sonra ne istiyorsun peki ? Barismakmi ? Barisirsan herseyi unutacakmisin ?
kesinlikle niyetim barışmak değil sadece ben kendimi anlatamadım daha ben kızın bunları bunları yapmış demeden üstüme yürüdü hakaret etti hiç haketmediğim halde sadece amacım yüzleşmek haklı oldğumu anladıklarını görmek ve yüzüme nasıl bakacaklarına sahit olmak için anca içim o zaman soğur .yoksa barışmak mı asla geçti o günler...anacım babacım devri bitti

kesinlikle niyetim barışmak değil sadece ben kendimi anlatamadım daha ben kızın bunları bunları yapmış demeden üstüme yürüdü hakaret etti hiç haketmediğim halde sadece amacım yüzleşmek haklı oldğumu anladıklarını görmek ve yüzüme nasıl bakacaklarına sahit olmak için anca içim o zaman soğur .yoksa barışmak mı asla geçti o günler...anacım babacım devri bitti
Ne siz onların kızı gibi olabilirsiniz ne de onlar sizin anne babanız.herşey bir anda bitebilir bu ilişkilerde yapacağınız tek şey birgün barışsanız da mesafeli olmanız...

Bu onun yanina kalmaz Rabbim iki evlatda ona vermis evlatla anne babanin arasini acmak neymis gorsun demek bi beddua degilmi etmeyin eylemeyin koca koca insanlar cocuklarin gelecegini alet ediyosunuz siz once beddua etmeyin size elbet dua ederiz beddua doner dolasir ger donee Allah muhafaza Allah islah etsin deyin en guzel dua.

Arkadaşlar ben yaklaşık 3 yıllık evliyim.Eşimi ve Allah bağışlasın oğlumu çok seviyorum.Yalnız içimi daraltan ve aklıma geldikçe huzurumu bozan bir konu var sizinle paylaşmak istiyorum.Arkadaşlar kayınvalidem kayınbabam ve özellikle görümcem kalbimi çok kirdilar.Benim onlara verdiğim değere asla layık olmadılar.Gösterdiğim sevgi saygı ve verdiğim değeri ben kendi anne babama vermedim.Annemlerle kayınvalidemler aynı mahallede oturuyorlar ve ben geldiğim de ilk kayınvalidemlere gider kalırdım ki kalpleri kırılmasın diye sonra annemgile giderdim.Ama sağolsunlar görümcem sayesinde ki onunda evlatları var yaptıklarının hesabini Allaha verecek kalbimi çok kırdilar aramizda hiç birşey yokken eşimi beni ve bebeğimi evden kovdular.görüncem bunları bir güzel doldurmuş zaten çok iyi yapar insanların arasını bozmayı ve üstümüze salmış.tek mesele görümcemle konuşmamamız.ben o sinsi insanla konuşmak istemiyorum çünkü bunun gerçek yüzünü gördüm.Arkadaşlar görümcemin facesi benim telefondan açıldı.Allahım sanki al düşmanını gör der gibi tesadüfen facesi açıldı ve aramız iyiken bizim hakkımızda neler neler demişler o kukla kocasıyla kadın gibi dedikodumuzu yapmışlar ben böyle bir pislik fesatla nasıl konuşayım soruyorum size .İşte biz onunla konuşmadık diye kayımbabam beni dövmeye kalktı.Hakaret ettiler beddua ettiler torunlarını bile gözleri görmedi.Bu nasıl vicdan yaa.Zaten bunlarda hiç vicdan olmadı yıllardan beri evlat ve torun ayrımı yapıyorlar senelerce kaynımla ve eltimle konuşmadılar sırf görümcem küs diye torunlarını bile benimsemediler evine gitmediler varsa yoksa kızları ve onun çocukları.Görümcemden izin almadan hiçbir sey yapamazlar akıl hocaları.görümcemde bunu bildiği için anne ve babasını çok iyi kullanır.Görümcemle kendi kaynı eltisi görümcesi ve ben ve eltim de küs düşünün artık bu nasıl bir insan.Ama bu onun yanına kalmaz rabbim iki oğul da ona vermiş anne babayla evlat arasını bozmak neymiş görür mutlaka.Ya bizimle yarışmaktan hayatımızı takip etmekten hayatını yaşayamıyor.Zaten anne ve babasıyla aramızın iyi olmasını ve beni sevmelerini hiçbir zaman hazmedemedi.İcimi çok yaktı daha anlatamadığım o kadar şey var ki arkadaşlar ne olur okuyan bana dua etsin tez zamanda pişman olup da kapıma gelsinler içimin acısı anca diner.Allah rızası için bana dua edin ve yorum yazın.Şimdiden teşekkür ederim.Rabbim asla kötülere fırsat vermesin....
Bunlar egitimli ve kulturlu insanlarin ugrasacagi seyler degil, beddua etmeniz de cok ayip, boyle bir sacmalik icin insanlarin dua etmesini istemeniz de ayrica gereksiz
Gorumceniz size ne kotuluk yaptiysa yapsin karsi tarafin kizi o, unutmayin. Siz yuzune vurmakla kv ve kpin haberinin olmasini saglamakla yanlis yapmissiniz zaten, gorumceyle sorunlariniz varsa bile aranizda kalmaliydi gormemis duymamis gibi yapmaliydiniz koskoca anne babayi neden karistiriyorsunuz?

Ay kusura bakmayın görümcemle kocası "kadın" gibi muhabbetimi yaptı kısmından sonra şööyle bir göz gezdirdim sadece. Şiddetle kınıyorum sizi. Kadın düşmanı bir kadın. Aynı zamanda avukat. İronik ötesi. Görümceniz konusuna gelince etraftan dua alıp kapınıza sığınmalarını beklemek yerine, hukuka başvurun, daha çabuk gelir özür dilerler.

Ay kusura bakmayın görümcemle kocası "kadın" gibi muhabbetimi yaptı kısmından sonra şööyle bir göz gezdirdim sadece. Şiddetle kınıyorum sizi. Kadın düşmanı bir kadın. Aynı zamanda avukat. İronik ötesi. Görümceniz konusuna gelince etraftan dua alıp kapınıza sığınmalarını beklemek yerine, hukuka başvurun, daha çabuk gelir özür dilerler.
avukat olabilirim ama en başta ben bir insanım bazı şeylerde malesef ki hukuk yetersiz kalıyor eşinizin hatrına ve yaşanmışlıklar hatrına hukuka başvuramıyorsunuz.herşeyden önce bizim gelenek ve göreneklerimiz var bazı şeyleri ezip geçemiyorsunuz.Kadın gibi demem de asla bir sakınca yok en başta ben de bir kadınım o artık deyimleşmiş bir söz kötüye çekmek yerine destek olun bence

hayır söyle oldu ben bu olaylar olmadan önce görümcemle aram iyiken benim telefonumdan kendi facesine girmiş bu tabi şifresini telefon kaydetmiş bende kendime face açarken bunun facesi otomatikmen acıldı ve bizim hakkımızda neler söylemiş okuduk eşimle bu arada bunları okuduktan sonra zaten ben ilişkiyi kopardım önceden de bizi kıskandğını ve bizi çekemedğini biliyordum ama yine de küslük olmasın dedim ve konuştum ama bu face olayından sonra bitirdim herşeyi zaten tamamen ilişkiler koptuktan sonra kayınvalidemler bizimle konuşmadılar,Bu arada kayınbabam benim üstüme yürüdüğünde eşim beni savundu sen benim eşimi nasıl dövmeye kalkarsın dedi tabi biz bunun üzerine 6 aydır görüşmüyoruz
Sorun ne o zaman?

Haklıyı haksizi rabbimg oruyor
Allaha havale edin
Esinizle araniz iyiyse problem yok
Kendinizide ezdirmeyin

Bunlar egitimli ve kulturlu insanlarin ugrasacagi seyler degil, beddua etmeniz de cok ayip, boyle bir sacmalik icin insanlarin dua etmesini istemeniz de ayrica gereksiz
Gorumceniz size ne kotuluk yaptiysa yapsin karsi tarafin kizi o, unutmayin. Siz yuzune vurmakla kv ve kpin haberinin olmasini saglamakla yanlis yapmissiniz zaten, gorumceyle sorunlariniz varsa bile aranizda kalmaliydi gormemis duymamis gibi yapmaliydiniz koskoca anne babayi neden karistiriyorsunuz?
yanlışı yapan anne baba değil mi beş parmağın beşi de aynı değil mi neden evlat torun ayrımı yapıyorlar hadi ben el kızıyım da oğullarının ne suçu var sırf görümcemle konuşmuyorlar diye 8 sene kaynımla konuşmadılar asla bir sebep yokken peki biz bunun kızıyla konuşmak zorunda mıyız niye kızına sen karışma evlendin gittin el kapısına daha niye bizim meselelerimize karışıyorsun kızım demeleri gerekmez mi torunlarına aldıkları beşiği bile korkudan biz aldık diyemiyen insanlar bunlar daha ben ne diyeyim kızının çocuklarının en ufak başarısını öve öve bitiremiyenler neden oğlunun kızının sınav başarısını takdir etmek yerine eleştirip sevinmeyen insanlar bunlar peki sizce bunlar mı anne baba??

Sorun ne o zaman?
sorun şu okumamışsınız yaptığım onca şeyden sonra yapılan haksızlığı ve hakkımda ileri geri konuşmalarını hazmedemiyorum sadece tek isteğim pişman olup kapıma geldiklerini görmek ve tabii yüzüme nasıl bakacaklar bi de onu merak ediyorummmm

işte sorun burda. önce kendine ve kendi ailene değer vereceksin. bu olaylar sana ders olsun uzak dur artık
cok çok haklısın ben nasıl olsa benim annem babam bana küsmez diye onlardan çok eşimin ailesine değer verdim aman sorun olmasın aman güzel geçinelim diye taviz üstüne taviz verdim bak sonu hüsran.

cok çok haklısın ben nasıl olsa benim annem babam bana küsmez diye onlardan çok eşimin ailesine değer verdim aman sorun olmasın aman güzel geçinelim diye taviz üstüne taviz verdim bak sonu hüsran.
bundan sonra öncelikle kendine iyi davran. anne babanla da aranı çok iyi tut. bende eviliyim ama eller kadir kıymet bilmez

yanlışı yapan anne baba değil mi beş parmağın beşi de aynı değil mi neden evlat torun ayrımı yapıyorlar hadi ben el kızıyım da oğullarının ne suçu var sırf görümcemle konuşmuyorlar diye 8 sene kaynımla konuşmadılar asla bir sebep yokken peki biz bunun kızıyla konuşmak zorunda mıyız niye kızına sen karışma evlendin gittin el kapısına daha niye bizim meselelerimize karışıyorsun kızım demeleri gerekmez mi torunlarına aldıkları beşiği bile korkudan biz aldık diyemiyen insanlar bunlar daha ben ne diyeyim kızının çocuklarının en ufak başarısını öve öve bitiremiyenler neden oğlunun kızının sınav başarısını takdir etmek yerine eleştirip sevinmeyen insanlar bunlar peki sizce bunlar mı anne baba??

Ben burda çoğu konulara goz atarım. Hiçbir zaman karşı tarafı kırmak istemem.Benim gorumcemle hiçbir sorunum yok. Çok şükür. Dua istiyen birini de terslemem. Empati kurarak size yorum yapacam. Ben böyle biriyim. Dayak kırılmalar çoğu kez olmuş. Ama ben sizin yerinizde olsam. Kendime çeki düzen verirdim. Mesafe çok önemli. Siz o mesafeyi asmissiniz. Tabiki bu sorunlar olur.size duam insallah bu takintilarinizdan bir an önce vazgeçip çocuğunuz ile eşinizle mutlu olursunuz. Görünce kaynana kayinbaba bunlardan siz vazgeçin. Onlar böyle dedi onlar böyle yaptı. Allah yukarda unutmayalım. Hakli yi hak sizi o görür o cezalandırır. Siz kendinize dua isteyin. Boşverin insanları unutmayın ki böyle yaparak huzursuz bir aile olursunuz. Allah yardımcınız olsun. Iyi günler dilerim.

Ben %100 haklı olduğumu bildiğim konularda beddua ederim ki, mazlumun bedduasından korkun demişler.Burda nasıl insansın beddua ediyorsuncuları bi türlü anlayamadım,evli barklı insanın başkasının evinden nerdeyse dayak yiyerek kovulması nasıl basite alınmış.yok daha ne olacaktı

konu sahibi, çok fazla değer vermişsin ,sonunda kazık yemişsin üzülme toplumun % 80 i seninle aynı durumda, ilahi adalet yerini bulur.
Ancak ben olsam konuşmam bidaha ,oğullarıyla konuşsunlar.Eninde sonunda barışCaksınız zaten, bi süre geçsin onda şüphe yokta .ben sizden emin olamadım.
beni dövmeye kalkacak ,kovacak insanlarla asla konuşmazdım, öyle koca hatrıymış,saygıymış hiç dinlemem.

elinize ne güzel fırsat geçmiş, bundan sonra böyle saçma insanlarla uğraşacağınıza kendi ailenizle huzur içinde yaşarsınız.Kıymetini bilin bu zamanların.birdaha da kimseye bu kadar değer vermeyin.

dipnot: konu sahibinin avukat olmasına takan insanlar, bir insanın avukat olması bunları yaşayamayacağı anlamına mı geliyor.Zira güzide atasözümüz, "Analar çocuklarınının tahtını yaparda ,bahtını yapamaz " tam uyuyor, okusan ne olur, Allah iyi insanlarla karşılaştırsın herkesi

X