Merhaba aranızda kasık fıtığı geçiren var mı ?

Dribbble

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2024
774
1.804
Merhaba, büyük ihtimalle kendi kendime teşhis koyduğum için kızacaksınız ancak ayın 28 ine iki farklı bölümden randevu alabildim ne olduğunu anlamak için ilk gideceğim yer genel cerrahi. Sağ kasığımda elimle dokununca bir şişlik hissettim. Lenf şişmesi bile olabilir ancak nedense ben kasık fıtığından korktum ve oldum olası sağ kasığım nasıl tarif etsem ara sıra ters harekette kırt kırt eder hiç ağrı sızı olmadığı için üstüne düşmemişim. Şu an çok korkmuş durumdayım çünkü fıtıksa eğer sadece cerrahi olarak tedavi ediliyormuş. Tedavi edilmezse boğulma yapıyormuş biraz kötü sonuçları oluyormuş. Kadın doğumdan da yine randevu aldım hiç bilgim yok ama yumurtalıkta kist varsa o bu olabilir mi diye ona da gidicem. Bilginiz varsa yardımcı olun lütfen her yoruma açığım.

Benim babam sporcu, spor yaparken ağırlık kaldıramıyordu, doktora gittiğinde kasık fıtığı çıktı.. Ağır kaldırıyor musun hiç? Tetikliyor olabilir mi

Benim babam sporcu, spor yaparken ağırlık kaldıramıyordu, doktora gittiğinde kasık fıtığı çıktı.. Ağır kaldırıyor musun hiç? Tetikliyor olabilir mi
Hiç ağırlık kaldırmam iki üç kiloyu bile eşime taşıtıyorum bilemedim

Kadınlarda çok az görünüyormuş başka yaşayan var mı acaba ?
Babanız ameliyat mı oldu nasıl bir ameliyattı sorması ayıp zorlandı mı ?

Ameliyat oldu, kasık bölgesine yama yapmışlar. İnternetten araştırırsanız kasık fıtığı yaması diye çıkabilir..
Sonrasında 1 yıl kadar spor yapmadı, doktor yasak koydu. Şuan yapıyor ama ağırlık kaldırmadan kasığı zorlamadan yapıyor hareketleri..

Kasik fıtığı agri yapar elinize sertlik geliyorsa boyle dokunduğunuzda oynuyorsa vardir..yakin zamanda akrabamiz oldu 15 dakikalik bir işlem suan gayet iyi gecnis olsun

Aaa tabi ki bu yazdıklarımın hepsi ve yumurtalık kanseri de dahil listemde şu an
Allah seni korkma inşallah kötü bir şey değildir. Bilgim yok ama internette de güvenme geçen gün saçma sapan bir şeye baktım iç kanamasından bahsediyordu aklım çıkmıştı sjsjs.

Komşu amcamız var o olmuştu. Baya ele gelen bir kitle gibi bir şeyi varmış sanırım eşi olan teyze demişti. Devlette oldu toplamıştı bir kaç güne şimdi maşallahı var.

8 gün oldu kasık fıtığı ameliyatı olalıbende de 1 senedir elime gelen itekleyince girip çıkan yumuşak doku vardi korkarak gittim ve fitik dedi doktor kadinlarda nadir gorunurmus ben ağır da kaldiriyordum her türlü ters hareketi de yapiyordum gobek fitigimda vardı ikisini birden oldum duzelmeyi bekliyorum sabirla

Ahahaha kasik fıtığı evet. Ameliyatı zor değil, muhtemelen okul zamanında patlamistir ama farkında değilsindir. Ben 20 senedir birlikteyim kendisi ile, arada başını çıkarıp selamlıyor ama direkt geri itiyorum. Zaman bulsam ben de ameliyat olacagim. Çocuk yapmaya karar verince gel demişti benim doktorum

Çok çok geçmiş olsun umarım bir an önce toparlarsınız.

Vallahi şu yorumumuza imrendim. Bende seyit onbaşı gibi maşallah şunun ucundan tutar mısın desem sanki gururum incinecek. Akılsız kafamı duvarlara vurasım geldi
Ay deme öyle ben de zamanla öğrendim her işi kendim halletsem de bir şey değişmiyor en azından nazlanan olalım dedim

Size de çok geçmiş olsun valla ben doktora gittim ama randevumu iptal etmiş acil çıkması gerekmiş ben de bıraktım bir süre gitmek istemiyorum korkuyorum

Size de çok geçmiş olsun valla ben doktora gittim ama randevumu iptal etmiş acil çıkması gerekmiş ben de bıraktım bir süre gitmek istemiyorum korkuyorum
Korkma çok kolay oluyor ameliyatı. Şu an vaktim olsa cidden hemen yaptırırım. Simdi fıtığı içeri itebiliyorsun ama gün gelecek sokamayacaksin, işte o gün keşke ameliyat olsaydım diyeceğin gün. Yaptır kurtul kuzum. Korkacak bir şey yok.Ben herhalde Ekim sonu gibi olacağım

Teşekkür ediyorum size de şimdiden çok geçmiş olsun :)

Merhaba, çok geçmiş olsun. Hangi şehirdesiniz acaba? Biz de babama kasık fıtığı ameliyatı için doktor araştırıyoruz İstanbulda da. Belki İstanbuldasınızdır diye şansımı denemek istedim :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…