Merak Bazen Tatlidir Da

yesilim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2006
8.868
19
MERAK BAZEN TATLIDIR DA...

Keyifsiz gittim...Kuaför yardımcısı çocuğun,halini hatırını sorup,gönlünü alıyorum..Ama ona yetmiyor olmalı ki,sorular yöneltiyor ard arda..Sordukça ,onun merakının geçeceği yok biliyorum.Cevaplıyorum bilmesi gerektiği kadar.Elime gazete alıyorum.Canı sıkılıyor.
Saçının boyası bitene kadar gazetemi okuyacaksın gibilerden... Çekiştiriyor,acıtıyor saçlarımı..umursamıyorum..İçimden bakalım ne olacak diyorum ki...“Size abla diyebilir miyim” diyor.“De tabi ki ben senin ablanım”.“Siz kimgillerdensiniz“...Küçük yerlerde öyledir “Siz kimlerdensiniz”Çok önemlidir çok..

Of! uzun hikâye,başım çatlıyor zaten ..Biz buralı değiliz diyeceğim...Bu kez neredensiniz soruları..Öylece elinde fırça,durmuş bekliyor.
Aniden “biz nohutgillerdeniz” diye çıkıyor ağzımdan..Saçımı acıtmaya ara veriyor
“Adları ne ablacığım”..“Hani emekli... . ...Albay var ya,onun geliniyim”..“Öyle desene ablacığım,o Albayı kim tanımaz.Yaz kış denize girer,yürürken kaldırımlar titrer..dimi”..Gülümsüyorum..Soruyor “Ama sen niye nohutgiller dedin abla”..İzah ettim "giller"dememesini...Baktım olmayacak.
Baştan sona anlattım.Gelmişimi geçmişimi.Elleri durmadı artık,saçımda uçuştu..Ara verip, susup yutkunsam,ellerde duruyor..Konuşmaya başlayınca,saçı boyamaya devam..
Kuaför sahibiyle göz göze geliyoruz.Kaşlarını kaldırıp indiriyor..Ne demek istediyse.. bilemedim..“konuşmazsanız siz bilirsiniz,isterseniz susun görün gününüzü..mü”...“Başa gelen çekilir mi” dedi bilemedim..

İşim bitti, ama saçımı harika boyamıştı.Giderken hoşçakallaştık. “Ablacığım sohbet güzeldi,öbür gelişinde daha çok sohbet ederiz,bu olmadı” dedi.Kuaför sahibi,bir daha uğramam endişesiyle,yine kaşlarını kaldırdı indirdi..Ne demek istediğini yine anlamadım...Ama.. İkinci gidişimde çocuk yoktu...Sordum,müşteriler şikâyet etmiş..
Kaşlar onun için kalkıp iniyormuş..."Bu günlük İdare edin" gibilerden...Birden içim burkuldu..
Yeşilimin duygularıa.s.

yazık amaaaa...
ne yaparsın.?.kediyi de merak öldürmüş..
Zavallım çenesi yüzünden işsiz mi kaldı.?Kıyamam ay..
Bu arada saçlarını güle güle eskit Yeşilim...yine zevkle okudum..

:Roflol: yazıkk yaa ama çoğu kuaför öyle çok konuşuyorlar suratsız oldularmıda insanı kuaföre gidesi gelmiyor

ayyyy ya kötü olmus cocuk icin ama bazen fazla geliyor isde yesilim.sagol paylasimin icin...

Tuliana.. yeni gitmedim kuaföre çocuğu yolda görünce bu gün bir tuhaf hissettim kendimi.yazmıştım hadi paylaşayım dedim.
utopia..bazen çok konuşuyorlar.bazende hiç
ceyhanlı..valla içim acıdı çocuğa..
katılımlarınız için sağolun.

gerçekten yazık olmuş ...kuaförlerde bazen çok konuşurlar sen konuşmak istemessin,bazende o kadar susarlarki uykun gelir ,sen konuşmak istersin...
paylaşımın için teşekkürler...

Yağmur görümcen kuaförünse çok konuşsada birşey diyemezsin zaten.
:dance:

yeşilim,her şeyde bir hayır var demek isterim.Bakarsın çocuk dersini almıştır ve yeni işinde daha dikkatli olur.

Yesilim haklisin kuaforlerde bu konusma uzuyorda uzuyor yazik uzuldum isinden olmus ama insallah bundan sonra hatasini anlar ve daha dikkatli olur, ben Istanbul'a geldigimde tabiki beni tanimiyorlar kuzenimle gittigimizde ablan kim nerede oturuyor deyince aman diyorum nereden geldigimi soylemeyelim sohbet bitmez uzarda uzar, ama bazen agzindan kaciriyor o zaman yandim ben kuafor salonundan cikana kadar ecel terleri dokuyorum artik yasadigim ulkenin ekonomik durumu hava durumu nevar ne yok bir hesap veriyorum gittigime pisman oluyorum dersem yeridir, ama konusulsunda dozunda nabza gore serbet verseler, bazi musteri cok konusuyor o halde konusulsun beraberce, ama bazisida cok konusmak istemiyor bu sohbette zorla olmazki, hele birde araya musterilerden bir kaci da katilinca of of, ben buradaki halimden memnunum cok konusan yok ama yazin kismetse basima gelecekleri biliyorum

yeşilim valla harika anlatmışsın yine...

çocuğa yazık olmuş ama bazen insan sinir oluyor çok konuşan olunca ya da acaba bizim ruh halimize uymadığı için mi öyle düşünüyoruz biz neşeli olduğumuz zaman konuşmak isteriz mutsuz olunca içimize kapanıp sadece düşünmek isteriz o yüzden kuaförün konuşması bazen sıkar bazende sorun olmaz

nixe,yağmur,paşa07,hatişim,mihrace..hoş geldiniz.
tabiki insanın o günkü ruh hali önemli.kuaför değil kim olsa konuşmak istemediği anlar vardır.anlayışla karşılansa ah!bir anlayabilseler arada da olsa.
olan çocuğa oldu yazık ..başkalarını susturamayıp onu işinden ettiler.
umarım düzeltmiştir o da kendini.

Yağmur..sen çok tatlısın inan,şanslı görümcelerin var...sevgilerimle.

Dün yolda gördüm kuaför çocuğu... İyi bir yerde çalışıyormuş ama "Abla yerimden memnun değilim kendime ait bir yer bakıyorum,bir yaştan sonra başkası ile çalışmak zormuş" dedi.."Allah yolunu açık etsin ablacığım" Ama çok konuşmamasını,müşteriye empati yapmasını,ona içimden geçen herşeyi anlattım çok sevindi ,ellerimi öptü... Dükkanı açınca davet edeceğini söyleyince,bir şartla gelirim çok konuşursan müşteriye göre davranmazsan bir daha gelmem dememle gülmekten katıldık yolda ...

yeşillerin kraliçesi canım ablam aslında çok merak iyi değildir bunaltır insanı ama çalışan şahıs umarım istediği gibi bir iş yeri bulur:1hug:

:Roflol::Roflol::Roflol::Roflol::Roflol:

Dün yolda gördüm kuaför çocuğu... İyi bir yerde çalışıyormuş ama "Abla yerimden memnun değilim kendime ait bir yer bakıyorum,bir yaştan sonra başkası ile çalışmak zormuş" dedi.."Allah yolunu açık etsin ablacığım" Ama çok konuşmamasını,müşteriye empati yapmasını,ona içimden geçen herşeyi anlattım çok sevindi ,ellerimi öptü... Dükkanı açınca davet edeceğini söyleyince,bir şartla gelirim çok konuşursan müşteriye göre davranmazsan bir daha gelmem dememle gülmekten katıldık yolda ...

Çok dikkatlisin Hatiş'im..Devamını bulup okumuşsun.İnan yolda bende senin gibi koptuma.s

çok güzel yazmışsın ellerine sağlık..
gülsemmi ağlasammı olsum bi an yorumsuz :1hug:

ayy kıyama şimdi ben konuşmak istiyorum bu aralar çıksa karşıma böyle birisi
çok güzeldi yazı ellerine sağlık

Ceren,Deryacık..Ben teşekkür ederim Kuaför çocuk iyi,kendine özel bir yer açacakmış:):)Ben sevindim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…