Meningokok yani menenjit aşıları

Ay ben yaklaşık üç ay önce Mayıs'ta aldim sanırım ya 2100 du ya da 2090 neyse saglik olsun. Ama kafamda karıştı asi takvimine bakmam lazm acaba bexsero muydu
Evet bexsero daha pahalı dediler o olabilir belki. Ben nimenrixsi sorunca sizden sadece fiyat alıyorum diğer eczanelere de soracam diyince tüm eczanelerde fiyat aynıdır bunlarınki dedi ve 1656 diye ekledi

Meningokok aşılarını bileniniz duyaniniz yaptiraniniz etkilerine ve yan etkilerine şahit olanınız var mıdır acaba. Prematüre doğan kimlikte 8 aylık düzeltilmiş olarak 6 aylık olan bebeğime doktorumun tavsiyesiyle 6 aylıktan itibaren yani önümüzdeki hafta ilk dozu olmak üzere 2 doz nimenrix 3 doz bexsero aşılarını yapacağım. Yapmamam için deneyimini benle paylaşmak isteyen var mı acaba. Veya iyiki yapıyorsun diyen var mıdır. Kafası Bi milyon olan bir anne olarak yazıyorum 😔😔🙄🙄
Ben bebeğime üç ve beşinci ayda yaptırdım bir gün az ateş ve huzursuzluk yaptı o kadar. Ben yaptırma taraftarıyım çünkü maalesef ülkemiz artık yoğun göçmen aldığı için bu tür hastalıklara da daha açık

İkizlerim prematüre , 3 aylık düzeltilmiş 1 aylık oldular 3 gün önce. bu ayın başında rotarix, bexsero ve nimenrix aynı gün oldular, biraz ateş bol uyku yaptı ama 3 kere calpol verdim 38 e çıkmadı. Ertesi gün düzeldiler. Grip de değil ki yaptırmamayı düşünelim , ciddi ve tehlikeli , ölüm oranı yüksek , ölmese büyük ihtimalle sakat bırakıyor. Ben asla böyle bir riske giremem.
Menenjitler için erken değil mi ? Benim de prematüre bebeğim 4 aylık düzeltilmiş 1 aylık rota yaptılar sadece

Menenjitler için erken değil mi ? Benim de prematüre bebeğim 4 aylık düzeltilmiş 1 aylık rota yaptılar sadece

32+4 te doğdular. Yoğun bakımda da bebeklerime bakan doktora devam ediyoruz. İlk aşılarında sormuştum doğum tarihlerine göre yapılıyor dedi , düzeltilmiş ayı hiç kullanmıyor. Bize 3. ay kontrolünde yapacağız demişti zaten ben de tamam dedim. Erken olsa yapmazdı herhalde.

32+4 te doğdular. Yoğun bakımda da bebeklerime bakan doktora devam ediyoruz. İlk aşılarında sormuştum doğum tarihlerine göre yapılıyor dedi , düzeltilmiş ayı hiç kullanmıyor. Bize 3. ay kontrolünde yapacağız demişti zaten ben de tamam dedim. Erken olsa yapmazdı herhalde.
Evet aşıları doğuma göre yapıyorlar ama menenjit 5-7-9. Aylar gibi değil miydi

Meningokok aşısının çocukluk döneminde uygulanması önerilmektedir. İlk doz genellikle 2 ay civarında, ikinci doz 4 aylıkken ve üçüncü doz ise 12-15 aylıkken yapılır. Bazı ülkelerde ek dozlar da gerekebilir.

Her yerde 2 ya da 3. ay diyor ama ilk dozlar.
Evet aşıları doğuma göre yapıyorlar ama menenjit 5-7-9. Aylar gibi değil miydi

Meningokok aşısının çocukluk döneminde uygulanması önerilmektedir. İlk doz genellikle 2 ay civarında, ikinci doz 4 aylıkken ve üçüncü doz ise 12-15 aylıkken yapılır. Bazı ülkelerde ek dozlar da gerekebilir.

Her yerde 2 ya da 3. ay diyor ama ilk dozlar.
Ben yarın tekrar sorayım doktora içime kuşku düştü 😂

tamamlayıcı sağlık sigortası olanların aşı ücretinin tamamını ya da ilaç teminatınız kadarını özel sigorta karşılıyor bilmeyen varsa haberiniz olsun

tamamlayıcı sağlık sigortası olanların aşı ücretinin tamamını ya da ilaç teminatınız kadarını özel sigorta karşılıyor bilmeyen varsa haberiniz olsun
Sigortamiz var (anadlu sigorta) ama ücret ödedik hastaneye 1700 TL rota aşısı için. Emin misiniz bu bilgiden?

Sigortamiz var (anadlu sigorta) ama ücret ödedik hastaneye 1700 TL rota aşısı için. Emin misiniz bu bilgiden?

evet çünkü sigorta şirketleri hastalanan çocuğun tedavi masrafı için daha yüksek bedel ödemek durumunda kalıyor.
ben de emin olamamıştım geçen ay rotavirüs aşısını özel hastanede yaptırdım, ben söylemeden zaten onay istediler sigortadan, sigorta onay verdi ve %80ini yani ilaç teminatımız kadarını özel sigorta karşıladı. Bizim sigorta allianz ama ben Anadolu sigorta da da var diye duymuştum (bir arkadaşımdan geçen seneye ait)

evet çünkü sigorta şirketleri hastalanan çocuğun tedavi masrafı için daha yüksek bedel ödemek durumunda kalıyor.
ben de emin olamamıştım geçen ay rotavirüs aşısını özel hastanede yaptırdım, ben söylemeden zaten onay istediler sigortadan, sigorta onay verdi ve %80ini yani ilaç teminatımız kadarını özel sigorta karşıladı. Bizim sigorta allianz ama ben Anadolu sigorta da da var diye duymuştum (bir arkadaşımdan geçen seneye ait)
Teşekkürler, bunu soracağım yarın hastaneyi arayıp. Bize hiç demiyorlar sigortanız ödüyor diye, ne uyanıklar ya...

Teşekkürler, bunu soracağım yarın hastaneyi arayıp. Bize hiç demiyorlar sigortanız ödüyor diye, ne uyanıklar ya...

malesef, ben bebeğim 5günlükken sarılık için özel hastaneye gitmiştim ve o akşam yapılan testleri acildekiler sigorta ödemez diyip provizyon istemediler. Ben de tüm belgeleri aldım, sigortama gönderdim ve ücreti de geri aldım. Önce sigorta şirketinize danışın muhakkak akabinde hiç hastaneye tartışmadan gerekli evrakları isteyin yeterli.

rotavirüs için ödediğim tutara baktım şimdi 348 tl ödemişim

1721593350028.png

malesef, ben bebeğim 5günlükken sarılık için özel hastaneye gitmiştim ve o akşam yapılan testleri acildekiler sigorta ödemez diyip provizyon istemediler. Ben de tüm belgeleri aldım, sigortama gönderdim ve ücreti de geri aldım. Önce sigorta şirketinize danışın muhakkak akabinde hiç hastaneye tartışmadan gerekli evrakları isteyin yeterli.

rotavirüs için ödediğim tutara baktım şimdi 348 tl ödemişim

Eki Görüntüle 3455614
Yarın bu meseleyi halletmezsem uyuyamam... Sinir bozucu özel hastaneler nereden para kopartsak derdindeler. Çok teşekkür ediyorum, sigortadan da bilgi alacağım.

çoğu aile bilmiyor malesef denk geldikçe her yere yazıyorum sosyal medya dahil:) halledersiniz umarım siz de, ne demek rica ederim
İyi yapıyorsunuz yoksa bizi kandiracak uyanıklar.. bir de abdest namaz görseniz seccadeden alnilari kalkmıyor bu hastanenin sahiplerinin, çalışanlarının, helal mi yani şimdi bu kazandıkları para

Allianz sigorta bizim de, sigortam karşılıyoruz dedi hastane anlaşmamız yok siz başvuracaksınız sigortanıza dedi. Aşıların barkodları ve faturayı gönderdim ertesi gün onaylandı hesabıma yatırıldı. Poliçelerin içerisinde yazıyor zaten. İlaç limitinden karşılandı.

Allianz sigorta bizim de, sigortam karşılıyoruz dedi hastane anlaşmamız yok siz başvuracaksınız sigortanıza dedi. Aşıların barkodları ve faturayı gönderdim ertesi gün onaylandı hesabıma yatırıldı. Poliçelerin içerisinde yazıyor zaten. İlaç limitinden karşılandı.
Merhaba siz sigorta şirketine mi sordunuz. Hastaneye mi? Sigortam.netten yaptırdık biz doğa sigorta bunu nerdrn öğrenebilirim. Poliçede tam olarak ne yazıyor

Merhaba siz sigorta şirketine mi sordunuz. Hastaneye mi? Sigortam.netten yaptırdık biz doğa sigorta bunu nerdrn öğrenebilirim. Poliçede tam olarak ne yazıyor

Poliçenizde yazar varsa , ben de poliçeyi okudum, evraklar için de allianz’ı aradım sordum. Doğa sigortayı bilmiyorum.
IMG_7975.jpeg

X