Menopoz Menepoza girip sonradan adet gören varmı???

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
Ben 5,5 yıl önce meme ca tedavisi sonrasında Zoladex iğne ile menopoza girmiştim. İğne bitince regl olma ihtimalim vardı; ama 3,5 yıldır olmadım ve kendimi buna alıştırdım. On gün önce oldukça yoğun bir kanama geçirdim. Çok korktum; çünkü menopoz sonrası kanamalar pek hayra yorulmaz. Dün bir jinekoloğa gidip muayene oldum. Meğer ben gerçekten regl olmuşum.:KK12:Bu yaştan ve bunca yıldan sonra öyle garip hissettim ki kendimi, anlatamam. Darısı erken yaşta menopoza girip çocuk sahibi olamayanların başına inşallah. Allah herkesin gönlüne göre versin.

Ben 5,5 yıl önce meme ca tedavisi sonrasında Zoladex iğne ile menopoza girmiştim. İğne bitince regl olma ihtimalim vardı; ama 3,5 yıldır olmadım ve kendimi buna alıştırdım. On gün önce oldukça yoğun bir kanama geçirdim. Çok korktum; çünkü menopoz sonrası kanamalar pek hayra yorulmaz. Dün bir jinekoloğa gidip muayene oldum. Meğer ben gerçekten regl olmuşum.:KK12:Bu yaştan ve bunca yıldan sonra öyle garip hissettim ki kendimi, anlatamam. Darısı erken yaşta menopoza girip çocuk sahibi olamayanların başına inşallah. Allah herkesin gönlüne göre versin.
Amin insallah canim benimde ayni sorunlarim var bu menopozdan nasil kurtulacagim bilmiyorum cok uzuluyorum aslinda

merhabalar.kadınlar kulübüne bu az önce üye oldum.ben 48 yaşımdayım.bugün kadın doğum uzmanına gitme neticesinde 65 fsh değeriyle postmenopozda olduğumu öğrendim.yıllarca kabus gibi gelen ağrılı sancılı dönemin bitmesi beni üzdü açıkçası.sanki benim olan sevdiğim bişeyimi kaybetmiş gibi oldum.sanki artıkkadın değilmişim gibi ve çok yaşlanmışım gibi geldi bana..ben hiç anne olamadım.yıllar süren mücadele sonunda hep başa döndüm..ben çok istedim anne olmayı ama O hep vermedi..hikmetinden sual olunmuyor tabi.Allah'ın dediği oluyor ve de oldu.tam 7 kez tüp bebek denedik , onlarca hormon ilacı kullandım, onlarca yumurta toplantı,o yumurtalara umutlar bağlandı ve elimde hiç bişiy kalmadı.böle uzun ve üzüntülü geçen zamanlardan sonra işte bugünmenopoz kapımı çaldı..bitkilerle bir kaç yıl daha uzatma konusunda yazılar okudum sitede..bu saatten sonra ki mücadelemiz ise sağlıklı bir ömür sürmek.kaybolan hormonları bir nebze yerine koyarak vücut sağlığını koruyan maddeleri kaybetmemek.ne bileyim kemik erimesi,cilt kırışması vs.vs..gençlik gitmiş anlamamışız ..üzülüyorummm..39 yaşında tüp bebek tedavisi için gittiğimde daha kendimi yaşlı hissetmeye başlamıştım doktorların söledikleriyle ama şimdi daha iyi anlıyor ve kendimi yetmiş seksen yaşında gibi hissediyorum...birilerine derdimi açmak istedim..teşekkürler.iyi akşamlar
Canım ben de yıllardır bu platformu takip ederim.45 yaşındayım. 3 Hafta önce 0.01 AMH ve 75 FSH ile menopoz oldugumu öğrendim.Oysa annem 51 yasinda menopoza girmişti.Smear testlerimi hep yaptırırım. O panikle gidip mamografi smear kemik yogunlugu mu öldürdüm.Kemik yogunlugumdahafif düşüş varmış. Allahım diyorum daha geçen sene herşey yolundaydı ve ben gençtim.Aynen senin gibi kendimi 60-70 hissediyorum.Sanirim egzersize sağlıklı beslenmeye daha çok dikkat edicem,ki ben yıllardır spor yapan biriydim.Kabullenmek zor ama herşey Allahtan.Saglikla kal.(daha ekg tah kontrolleri de yaptiricam)

X