Memurluktan istifa edip Geri donen var mi ya da bilginiz.

denizderya113

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2017
217
186
39
Merhabalar. Memurluktan yaklasik 5 yil once istifa ettim yurtdisina yerlestk. Memurluga geri donebilir miyim acaba diye dusunuyorum olur da Turkiye ye donersem. Boyle bir tecrubesi ya da bu konuda bilgisi olan var mi. Simdiden tesekkurler .

Yurt disina gidis olayini bilmiyorum ama bi arkadasimin annesi maliyede memurdu o demisti evet memurlarin istifadan sonra geri donus hakki var ama cok ama cok zor demisti

Yurtdisi ile ilgilide bi arkadasimin arkadasi hemsirelikten istifa edip almanyada hwmsirelige baslamis ams sartlara gore bi daha turkiyede hwmsirelik yapayacagini soylemisler

10 yıl fiili hizmet olması gerekiyor diye biliyorum öncelikli olarak. Sonra da tabi kadro, kurum onayı vs. Pek kolay değil malesef.

Çok büyük sorunlarınız yoksa konudan alakasız ama dönmek yerine tutunmaya bakın.Konfor alanınızdan çıkmışsanız değsin bari.

Pek görüşmediğim bir tanıdık 2021'de istifa edip yurtdışına gitmişti. Yurtdışında çok alakasız bir iş yaptı. Bu sene de geri dönüyormuş. Memuriyete dönüş için başvurmuş ve kabul edilmiş. Şartlar ve detaylar hakkında hiçbir bilgim yok.

Benim bahsettiğim tanıdık da baya bi torpil morpil işlerinin içinde olan biri. Günahını almayayım bu konuda var mıdır yok mudur bilmiyorum ama olması yüksek ihtimal. Başvurusu hemen kabul edilmiş çünkü.
Geri dönen abi anlatmıştı da... Resmen üst makama yalvarmış. Adam felan bulmuş etmiş 🫣 vardır mutlaka, öyle kolayca iş yapmıyorlar maalesef

Arastiriyirum sartlara uygun bir sekilde istifa edildiyse 2 defa memuriyete Geri donme hakki var deniyor. Ama yazilan yorumlardan da gordugum kadariyla cok zor.

Merhabalar. Memurluktan yaklasik 5 yil once istifa ettim yurtdisina yerlestk. Memurluga geri donebilir miyim acaba diye dusunuyorum olur da Turkiye ye donersem. Boyle bir tecrubesi ya da bu konuda bilgisi olan var mi. Simdiden tesekkurler .
Geri dönebilirsiniz.
Adı açıktan atama diye geçer.

Kpss'ye girdikten sonra açıktan atama kadrosu ile alım yapacak yerlere bakarsiniz. Ama bu atama türü ile alacaklari kişi sayısı bayağı az oluyor. Öbürü 10 iken bunda 1 mesela veya öbürü 20 iken bunda 2 gibi.
O yüzden iyi bi puan gerekir diye düşünüyorum.

Geri dönebilirsiniz.
Adı açıktan atama diye geçer.

Kpss'ye girdikten sonra açıktan atama kadrosu ile alım yapacak yerlere bakarsiniz. Ama bu atama türü ile alacaklari kişi sayısı bayağı az oluyor. Öbürü 10 iken bunda 1 mesela veya öbürü 20 iken bunda 2 gibi.
O yüzden iyi bi puan gerekir diye düşünüyorum.
Düzeltme: Kpss'ye girmeden de alaniniz, kac kisiyi açıktan atayacak görebiliyorsunuz. Kurumunuzun sayfasindan bakilabiliyordur belki.
Bir de alaninizda çok kişi mi az kişi mi ayrılmış ve geri dönmek istiyordur, onu kestirebiliyorsaniz sınava puana ona göre odaklanabilirsiniz de belki.
D denizderya113

Düzeltme: Kpss'ye girmeden de alaniniz, kac kisiyi açıktan atayacak görebiliyorsunuz. Kurumunuzun sayfasindan bakilabiliyordur belki.
Bir de alaninizda çok kişi mi az kişi mi ayrılmış ve geri dönmek istiyordur, onu kestirebiliyorsaniz sınava puana ona göre odaklanabilirsiniz de belki.
D denizderya113
Aciklamaniz icin cok tesekkur ederim. Bu bahsettiklerinize nerden bakiliyor acaba.

15 temmuz sonrası zorlaştı diyebiliyorum. Sizin büyük ihtimalle tekrar KPSS'ye girmeniz gerekebilir.
Normalde prosedür şu sitede yazılmış, aşağı doğru inin, adaylığı bitmiş kısmına gelin, görürsünüz.

X