Memnun kaldığınız ekolojik temizlik ürünlerini paylaşır mısınız?

gingercookkie

170/68.8
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2015
2.126
3.325
Başlıkta da belirttiğim gibi kullanıp memnun kaldığınız Ecolabel sertifikalı ürünler neler ya da memnun kalmadıysanız neden memnun kalmadınız?

Merhaba konuyu yeni gördüm
Ben uzun suredir (yaklasik 4-5 yıldır) çamaşır suyu kullanmıyorum, Moms green ekolojik çamaşır suyu kullandım baya uzun gitti. Klozet icin en son klorsuz çamaşır suyu aldim denemek amaçlı begendim, kokmuyor.

Bulaşık:
Elde yıkamada (6-7 yıldır) ekolojik ürünler kullanıyorum.
Turmepa, Frosch, U Green Clean, Moms Green kullandigim ürünler. Hepsinden memnun kaldım hangisi indirimdeyse, denk gelirse onu kullanıyorum. Şu an Frosch var mutfakta.
Bana baya yetiyor, Turmepa çok köpürmüyor, cabuk arınıyor.
Makinede, açıkçası tek başına ekolojik ürünleri devamlı kullaninca zamanla mutfak ürünleri puslu duruyor gibi geldigi icin arada dönüşümlü olarak normal deterjan da kullaniyorum.
Moms Green tablet, Turmepa sıvı deterjan kullandım. Şu an Just Green markası kullanıyorum (arada Pril Gold ile dönüşümlü). Moms Green ile Just Green içeriği aynı gibi, marka farki var sadece. Bir de market deterjanları gibi üstünde kendi eriyen jelatin yok, kir oranina göre yarim tablet de kullandığım oluyor. Fiyat olarak da cok fark yok, Quantumla aynı. Turmepa markasının sıvı bulaşık makinesi deterjanından cok memnun kaldım, fiyat olarak da çok uygun. Yeniden almayı düşünüyorum. Hafif limon kokusu var, rahatsız etmiyor. Sıvı oluşu da bence avantaj, erimedi derdi olmuyor.
Yüzey temizleyici olarak genelde sıvı arap sabunu kullanıyorum. En son Nazar markasının portakal çiçeği kokulu olanını aldim, mis gibi kokuyor ve arap sabunu az kimyasal içeren nispeten dogal temizlik sağlayan bir ürün. Moms Green genel temizleyici ürünü var ama ben yer silmeden ziyade mutfakta tezgah/masa temizliğinde kullanıyorum. Fisfisli bir şişeye koyup suyla seyrelterek kullanıyorum.
Viking Premium ürünlerini öneririm, ilk ciktigindan beri kullaniyorum. Vegan. Kokuları hoş, rahatsız edici değil. Mutfak temizleyici (turuncu) ile genel temizlik (pembe) ürünlerinden memnunun, severek kullanıyorum. Tuvalette camasir suyu yerine bu markanin wc temizleyicisini kullanıyorum, banyoya harika kokuyor ve güzel de temizliyor klozeti.
Yumuşatıcı olarak Moms Green ve Frosch markalarini kullandim ikisinden de memnun kaldım.
Bulaşık makinesi parlaticisi olarak U Green Clean kullanıyorum 1-1.5 senedir, ondan once bir süre sirkelim kullandım. Bulaşık makinesinde öncesinde belki bir şişe normal parlatici kullanmisimdir, zaten parlatici çabuk biten bir sey degil, ben makineyi sonradan aldım. Turmepa sıvı deterjan kullanırken parlaticiya ihtiyaç duymadim.mesela.
Çamaşır deterjanı:
Etimatik kullandim ilk çıktığı zamanlar. O zaman cok tozutuyordu ama temizliğinden memnundum özellikle beyazlarda güzel sonuc veriyordu ben bir de soda ekliyorum beyazlara, mis gibi yapıyor. Boron denemedim onu da merak ediyorum.
Moms green deterjanından kullandim, ondan da memnun kaldim ama cabuk bitti. Şu an perwoll kullanıyorum aslında yine ekolojik ürünlere gecmek istiyorum.
Özellikle Ecolabel diyorsan, Frosch ve Rossmann magazalarindaki domol markasinin ekolojik ürünlerini öneririm. Domol de kullandim ama ekolojik olanlarindan kullanmadim, özellikle bulaşık makinesi tabletini merak ediyordum ama ne zaman baksam stokta yok. Moms Green markasında ecolabel göremedim ecocert sertifikasi varmış ama, kutusuna baktim. Just Green bulaşık makinesi tableti kabinda sadece vegan logosu var (fosfat, GDO, sles, klor, gluten, paraben, koruyucu yok yazıyor).
Biraz karışık gelebilir ben birini anlatirken diger ürün aklima geliyor onu da unutmayim derken karisik anlatmis olabilirim.
Bu arada Carrefour'un da kendi eco planet adında ekolojik ürünleri var.
Bahsettiğim markalarin farklı ürün grupları da var ben ihtiyacıma göre alıp denediklerim hakkindaki yorumlarımı yazdım. Açıkçası memnun kalmadım dediğim olmadı tabii beklentisi yüksek olana yetersiz gelebilir. Piyasadaki süper temizleyici özellikteki bol parfümlü ürünlerle kiyaslamamak lazım. Mesela mutfakta cok aşırı yağ olmuyor düzenli temizleyince, ben de spreyi sıkıp ovalayarak temizliyorum. Tamamen ekolojik takilmiyorum maalesef, mesela krem temizleyici bana bir sene gider ama olmazsa olmaz yani çıkmayan lekeleri ovmak icin lazim, gibi gibi...
Moms Green de çıkarmış bir ürün ama denemedim henüz.
Ben cok pahalı ürünler kullanmadım nispeten daha ekonomik, ulaşılabilir, bütçe zorlamayan şeyleri denedim. Klar, Sodasan, Sonett gibi markalar da var. Denemedigim için bir sey diyemem.

Zahmet edip bu kadar uzun mesaj yazdığın için çok teşekkür ederim. Gerçekten çok faydalı bilgiler vermişsiniz. Benim de tecrübelerimden bahsetmem gerekirse bulaşık makinesi deterjanı olarak frosch sodalı, finish tablet ve jel kullandım. Finnish tabletin Ecolabel sertifikası yok. En çok froshtan memnun kaldım. Ama sizin tavsiyeniz ile turmepa yi da deneyeceğim. Domolu ben de bulamadım. Bahsettiğiniz puslu görüntü tablet gözüne eklenen bir tatlı kaşığı limon tuzu ile azalabilir. Gerçi bu durum makineden makineye değişiyormuş. Elde yıkama deterjanı ve parlatıcı olarak frosch dışında urun kullanmadım. Ekolojik yumuşatıcı hiç kullanmadım. Zaten kurutma makinesi kullandığım için yumuşatıcı kullanmıyorum uzun süredir. Sadece yunluleri yıkarken kullaniyorum o kadar. Tuvalet temizleyici olarak viking şeker çamı kullandım ama pek temizlemedi memnun kalmadım. Gerçi evin vitrifiye ürünleri bayağı eskidi. Korona bittikten sonra değiştirmeyi düşünüyoruz. Onun da etkisi olabilir. Şu an domol ekoloji wc temizleyici ile limonlu köpüğünü dönüşümlü kullaniyorum. Şimdilik memnunum. Banyo yüzey temizleyici olarak domol sirke asidini dusakabin ıçin , ekolojik banyo temizleyicisini lavabo için domol ekstra guclu wc temizleyici ile dönüşümlü kullaniyorum. Yüzey temizleyici olarak frosch ph nötral kullaniyorum. Çamaşır için bu güne kadar hiç ekolojik ürün almamıştım. Ama dün carrefoursa indiriminden boron beyazlar için sıvı deterjan aldım. Ernet temizlik karbonatı ile karıştırıp beyazları yıkayacağım bu hafta tecrübemi buraya yazarım. Normalde beyazlar için ariel toz renkliler için perwoll kullanıyordum. Ama kurutma makinesinden sıcak olarak çıktıktan sonra çamaşırdaki o garip deterjan kokusu beni çok rahatsız ediyor. O yüzden carrefoursa nin ve domolhn ekolojik ürünlerini en kısa sürede denemek istiyorum.
Krem yüzey temizleyici olarak ben de arayış içindeyim. Şu an cifin tüm yüzeyler için olan jelini kullaniyorum. Frosch ün marsilya sabunlu ürününü kullandınız mı?Aklınıza gelenleri yazarsanız çok memnun olurum.

Bulasik makinesinde tuz zaten cok geldiginde o puslu görüntü oluyormuş bir de ben ekolojik ürünlere geçince finish tuz koymustum hala daha haznenin yarısı dolu, aslında 50 yikamalik diyor ama sanırım benim tuz haznesinin ayari düşük bilmiyorum. Bulaşık makinesi tuzlarinin hepsi aynı ucuzu da pahalısi da, ekolojik versiyonu da.
Frosch marsilya sabunu kullanmadim tüm kullandiklarimi yazdım :) cif markasının son çıkan jel versiyonundan aldim onda çamaşır suyu da var genelde mutfakta bezleri dezenfekte etmek icin kullaniyorum.azar azar. Moms green de yeni çıkardı krem temizleyici ama tanesi 20 lira. Bir de internet satisi olan bir marka olduğu için toplu alisveris gerekiyor. Abc nin ya da bingonun hassas olan versiyonundan denemek istiyorum. Gerci bir cif tarifi vardi denemistim 5 sene önce falan ama kurudu :))) arap sabunu ile karbonati karıştırınca cif gibi ovma kremi oluyor ama azar azar yapip tüketmek lazim ( benimki aylarca durdu bi kullanayim dedigimde taş gibiydi)

Teşekkürler mesajın için. Moma green in krem temizleyici sini ben de gördüm. Ama alıp kullanmak istiyorum. 1 su bardağı karbonat 2 yemek kaşığı aral sabunu ölçüsünü mü kullandınız. Temizleme özeliği nasıl oldu?

Teşekkürler mesajın için. Moma green in krem temizleyici sini ben de gördüm. Ama alıp kullanmak istiyorum. 1 su bardağı karbonat 2 yemek kaşığı aral sabunu ölçüsünü mü kullandınız. Temizleme özeliği nasıl oldu?
Galiba ölçü bu tarz biseydi internetten bakmıştım :) cif gibi ama daha granullu bir tipi vardı karbonattan dolayi
Bir de ek bir bilgi vereyim, yapışkan yag izleri için küçük bir kaseye elde bulasik deterjan koyup biraz karbonatla.karistirin yagli yüzeye parmak ucuyla dagitin 10-15 dk beklettikten sonra sungerin yesil.kismiyla ya da telle (yüzeyin durumuna göre) ovalayin o kurumuş yaglar çıkıyor bunu yabancı bir kanalda duymustum

Bu tarifi yapıp denemek istiyorum banyo lavabosu için özellikle. MUTFAK içinde frosch ün greyfurt özlü temizleyici sini kullanıyorum ama çok iyi temizlemiyor onun yerine turmepa nin ağır yağ çozucusunu deneyeceğim.

Bu tarifi yapıp denemek istiyorum banyo lavabosu için özellikle. MUTFAK içinde frosch ün greyfurt özlü temizleyici sini kullanıyorum ama çok iyi temizlemiyor onun yerine turmepa nin ağır yağ çozucusunu deneyeceğim.
Ikisini de gördüm ama kullanmadim elimdekiler bitince sırayla kullanayim bi de ben Youtube videolari izledikce yeni seyler deneyesim geliyor ama onlar kadar çabuk bitiremiyorum.ben :)))

Yerli, organik ve doğa dostu marka: Just Green

Doğayı, çevreyi, ağaçları, hayvanları ve çocukları koruyan içerik ve ambalaj yapısına sahip olan Just Green markası sektöründe son yılların en popüler markası oldu.

ORGANİK VE HİPOALERJİK

Bebek çamaşırları için hem kimyasal içermeyen hem de lekeleri iyi çıkaran bir ürün olan Just Green bitkisel, organik ve hipoalerjik özelliğiyle özellikle çocuklu ailelerin vazgeçilmesi ürün olmuş durumda. Just Green Organic paraben, parfüm, gdo'lu hammadde içermiyor ve kokusunu da içindeki doğal yağlardan almasıyla rakiplerinin bir adım önünde yer alıyor.

YERLİ VE DOĞA DOSTU

Just Green Doğayı, çevreyi, ağaçları, hayvanları ve çocukları koruyan içerik ve ambalaj yapısına sahiptir. Fransa’dan ECOCERT ve İngiltere’den VEGAN sertifikasına sahiptir. Tüm ürünlerimiz dermatolojik olarak test edilmiştir ve Hipoalerjeniktir. İçerisindeki hammaddelerin tamamı bitkiseldir.
Ürünler kullanılırken hissedilen kokular; tamamen doğal yağlardan elde edilmektedir.
Fosfat – Sles – Klor – Paraben – Gluten ve sentetik parfüm içermez.
%100 yerli üretimdir. Ürünlerin tamamı vegandır. Hayvansal katkı maddeleri ve yağlar içermez. Hayvanlar üzerinde test edilmez. Bitkisel içeriklerden oluşmaktadır.

NASIL TEMİN EDİLİR?

Sadece Migros ve macrocenter şubelerinden ulaşılabilen markanın ürünleri ayrıca trendyol, Hepsiburada ve sanal markette internet üzerinden satılıyor.

X