Meme Şişliği İçin Hangi Doktora Gitmeliyim?

benjaminder

Üye
Kayıtlı Üye
16 Temmuz 2022
189
488
Herkese merhaba,

Son bir haftadır meme hassasiyeti ve şişliği problemi yaşıyorum. Normalde regle yakın çok acır ama reglime 10 gün var. Sanki balonla biri şişirmiş de iğne batırsam patlayacakmış kadar şiş. Damarlarım yüzeyde geziyor resmen. Regle yakın acısa da hiç bu kadar şişmemişti. İltihap mı var diye düşünüyorum ama ikisi birden aynı anda iltihaplanmış olabilir mi bilmiyorum. Herhangi bir iltihap, akıntı da yok.

Spiral ile korunuyorum. Hamile kalma ihtimalim yoktur diye düşünüyorum. Yakın bir zamanda kontrole gitmiştim ve kayma yoktu.

Sanki süt dolmuş da hemen emzirmem gerekiyormuş gibi bir his. Ama herhangi bir akıntı yok dediğim gibi. Prolaktin hormonu mu yükseldi diyorum geçmişte mr çektirecek kadar yükselmişti ama böyle bir acı hissi yaşamamıştım.

Şimdi doktora gideceğim ama hormonal bir durum mudur kadın doğuma mı gitmem lazım? Genel cerrahiye mi gitmem lazım? Dahiliyeye mi bilemiyorum. Bilgisi olan var mıdır acaba? Çok huzursuzum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…