Meme reddi mi bu?

ryuk_1

Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2023
14
4
36
Herkese selamlar. 32 haftalıkta erken doğum yaptım. Kızım şimdi kronolojik 4 düzeltilmiş 2 aylık olacak. Küvezde biberonla beslendiği için emzirme konusunda sorun yaşıyorum.
Bebeğim emiyor 5 dk ama sonra başını geri çekip sonra geri emmeye çalışıyor sonra geri çekiyor bu böyle sürüp gidiyor. Gece uykulu daha uzun emiyor. Meme reddi böyle mi oluyor?
Mecburen biraz da sağarak biberonla besliyorum. 4 aydır hem emzirip hem sağmak çok yordu beni. Sadece emzirmek istiyorum ama iyi ememediği için halen aç oluyor kısır döngüye girdik. Ayriyetten kolik bir bebek. Sağım yapmayıp sadece emzirsem bu sefer kilo alamaz sütüm de sağmadığım için azalır diye korkuyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Meme reddi yaşadığınız. Sağmayın biberonda vermeyin. Emzirin sadece. Evet siz korkuyorsunuz anne olarak doymayacak diye ama bebişler biberon kolaylığına alışınca memeyi reddediyor. Karnı aç olunca alternatifinde biberon olmayımca mecbur yapışıyor memeye. Süt sağmakla çoğalmaz aksine geriler. Her zaman söylenen söz; sütü arttırmanın ve devamlılığını sağlamamın tek yolu emzirmektir.

Biz de meme reddi yaşadık, 6.aya gireceğiz hâlâ da yaşıyoruz. Tek çözümü pilates topunda emzirmekte buldum bir de kucakta gezerek emzirdim daha küçükken, şimdi zor oluyor kucakta gezdirmek.

Herkese selamlar. 32 haftalıkta erken doğum yaptım. Kızım şimdi kronolojik 4 düzeltilmiş 2 aylık olacak. Küvezde biberonla beslendiği için emzirme konusunda sorun yaşıyorum.
Bebeğim emiyor 5 dk ama sonra başını geri çekip sonra geri emmeye çalışıyor sonra geri çekiyor bu böyle sürüp gidiyor. Gece uykulu daha uzun emiyor. Meme reddi böyle mi oluyor?
Mecburen biraz da sağarak biberonla besliyorum. 4 aydır hem emzirip hem sağmak çok yordu beni. Sadece emzirmek istiyorum ama iyi ememediği için halen aç oluyor kısır döngüye girdik. Ayriyetten kolik bir bebek. Sağım yapmayıp sadece emzirsem bu sefer kilo alamaz sütüm de sağmadığım için azalır diye korkuyorum. Sizce ne yapmalıyım?
Biberon yerine kaşık biberon kullanımı daha uygun olur emzirmeye dönmek isterseniz. Ayrıca emzirme sonrası sagim yaparak memedeki sütü bosaltin az emdiği amanlar . Akşamları da günde en az 1 kere süper sağım yapın 10 dk sağ 10 dk dinlen şeklinde her meemyi 3 tur sağım yapmak . Bu sütü güzel arttiriyor. En önemlisi biberon kullanımı yüzünden red yaşanıyor zaten .. İlk amaciniz biberonu unutturmak olmalı. Zamanla uzun emzirmeye ağırlık vermelisiniz .

Kaşık biberonu denedim bir türlü kabul etmedi ağladı sürekli döküldü sütler hep. Sanırım biberonu komple kesip emzirmeyi deneyeceğim

Kaşık biberonu denedim bir türlü kabul etmedi ağladı sürekli döküldü sütler hep. Sanırım biberonu komple kesip emzirmeyi deneyeceğim
Kaşık biberonu benimde bebeğim istemedi fakat emzikle kandiriyordum ben. Emziği emerken çekip kaşığın silikon ucunu diline yerleştirin. Yani emmesi gerekiyor kaşıkla ağzına dökmeyeceksiniz. Yanlardan yutkunma ritmine göre sıkın damla damla. Aynı biberon misali aslında. Sadece alışması lazım bebeginde sizinde.

X