Meme Küçültme Ameliyati

purplehi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2024
14
4
Merhaba
Danışmak istediğim bir konu var. 25 haziranda Meme küçültme ameliyatı olacağım, çok tedirginim korkuyorum süreçten en çokta anesteziden.
Ameliyatı olmama gibi durumum yok ne yazık ki (göğüslerim çok büyük omuzlarım taşıyamıyor artık bu sebepten de omzumda iltihaplanma oluyor)
Süreciniz nasıl ilerledi ?
Anesteziden korkuyor muydunuz ? Korktuysanız nasıl yendiniz?
Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim

Cok iyi bi karar vermissiniz. Bende 1 bucuk ay önce oldum. Anestezi korkusu bende vardı o korku anca ameliyattan sonra geciyo ama korkacak hic bisey yokmus nasil.uyudum uyandim anlamadim göz acip kapamak gibi

Cok iyi bi karar vermissiniz. Bende 1 bucuk ay önce oldum. Anestezi korkusu bende vardı o korku anca ameliyattan sonra geciyo ama korkacak hic bisey yokmus nasil.uyudum uyandim anlamadim göz acip kapamak gibi
Uyuma fikri beni o kadar çok korkutuyor ki Dr ve ekibine elbette güveniyorum ama vücudumun kontrolü bende olmaması gibi durumlar beni korkutuyor
Çok geçmiş olsun ⚘️ Ameliyatınız kaç saat sürdü? Ağrınız oldu mu daha sonradan ? Kesinlikle şuna dikkat et diyebileceğiniz bir şey varsa seve seve dinlerim

Ayni duygulari yaşadım tek korkum anesteziydi diyebilirim ben anestezi verdiklerini anlamadim cunku daha odadan yeni çıkmıştım damardan bi sivi verdi megerse oymus ben 3 saniyede falan gittim herhalde sonra ses duydum hastanin durumu iyi dediler megerse bitmis toplamda 3 saat yoktum ama hemen basladimi uyandirma ne kadar sürdü bilmiyorum. Dikkat edeceginiz tek sey kendi acimdan soyliyim cok şükür ameliyat sonrasi aci agri cok cok az hissetttim diyebilir sadece oturdugumda ilk gun sersem gibiydi basim ama yatarken bi sıkıntı yoktu rahat bi surec gecirdigim icin ameliyattab 2 gun sonra her işi kendim yapmaya basladim o yuzden biraz yaralrim kabuklanmalarim oldu eger size destek olacak biri varsa yatip dinlenin. Onun dışında hastanede onden dugmeli gecelik getirmistim zaten ameliyat sonrasi korse giydirdiler ama shava cok sicak oldugu icin suanda sadece korseyle bile durulur. Ben gitmeden cok fazla arastirmistim neredeyse bütün surece yasayabilecegim olumsuzluklara hakimdim o yüzden cok fazla sıkıntı etmedim olanlari ama bi sıkıntı da yasamadim cok şükür. Gercekten korkmayin ben calisiyorum ise 2 hafta sonra dondum ve kimseye soylememistim. Gorenler 2 haftada neden bu kadar cok kilo verdigimi sorguladilar rahat bi 10 kilo vermissin dediler degisikligi farkjndalar ama ne oldugunu anlayamadilar

Yazdıklarınız beni çok mutlu etti gerçekten sanki ben yaşamışım gibi Umarım sizin gibi bir süreç yaşarım bende
Doktoruma kesinlikle diyeceğim bana haber vermeden anesteziyi verin anesteziyi verdiklerinde anliyor musunuz ? Yani demek istediğim evet bana anestezi verdiler diye bir his yoksa bir anda o an yok oluyor mu sadece ? 3 saat cok iyi sürmüş bence
Ailemin yanına gideceğim bu süreçte onlar bana bakacaklar, bol bol dinlenecegim
Tekrardan çok teşekkür ederim
Ameliyattan sonra kesinlikle buraya yazacağım

Ben cok heycan yaptim bide ameliuathaneyi gormek istemiyodum daha once sezeryan oldum o yuzden orasi beni urpertiyo ki sezeryandan sonra göğüs kucultme ameliyatindan vazgecmistim cok zorlanmistjm ama boşa vazgeçmişim bu sezeryanin yaninda sinek ısırığı gibi o yüzden bana dediki hemsire simdi sana giderken sakinlestirici yapicam damar yolumdan verdi ilaci megerse narkozmus bende saf saf sakinlesicem diye beklerken 3 saniye sonra aaa dedim ben herhalde gidiyorum ve gitmisim gozlerim bulaniklasti yani hatirlamiyosunuz bile anlamiyosunuz bayildiginizi

Benim hiç ameliyat tecrübem olmadı, doğum vs de olmadı ama dediğiniz gibi doğumun yanında eminim hiçbir şeydir
Bana da umarım öyle yaparlar yoksa onlara gerek kalmadan korkudan bayilacağım

Benim de tek korkum anesteziydi. Hatta doktor bana ilk günler ağrı olabilir dediğinde uyanayım da ağrı önemli değil demiştim. Aşırı korkak biriyim dişçiye gitmek bile zor benim için. Ben ameliyat masasına kendim çıktım o zmana kadar herhangi bir sakinleştirici vermediler hatta hiç olmadığım kadar sakindim o gün. Masaya çıktım hemen bayilttilar uyandım odadayım.ilk biraz titreme oldu aç olduğum için ayagi kalkınca bas donmesi onun dışında çok şükür sorun yaşamadım. İyi ki olmuşum gerçekten büyük gogus çok zor.ozellikle yaz aylarında daha iyi anlıyorum.insallah sorunsuz anlatırsınız.

Korkaklık seviyelerimiz aynı ve sizin gibi düşünüyorum acısın en fazla bir kaç gün çekerim, sağ salim geçsin de diğer kısımları da bir şekilde hallederim inşallah. Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için

Anestezi işin en rahat kısmı benim 5 saat sürmüştü ameliyatım . Çok tatlı bir uykudan uyanmış gibi uyandım

Nerde ve ne kadar a ameliyat olacaksınız

Hiç korkmayın uyuyorsunuz sadece his yok, acı yok. Ohh miss. Korktuğunuzu söyleyin sakinleştirici yapsınlar size

Merhaba öncelikle geçmiş olsun. Bende 3 ay önce sezaryen ile dogum yaptim. Şuanda da bu konuyu araştırıyorum. Çok zor olduğunu duymuştum hep ama sezaryenle kiyaslamananiz cesaret verdi. Emzirme döneminden sonra mı yaptrdiniz. Ve istanbuldaysaniz hst dr önerebilir misiniz?

Emzirmeyi birakali 3 sene oldu benim. Sezeryanla alakasi yok yani sezeryanda oturup kalkmak eziyet gibiydi. Bunda sadece sersem oldugum icin kendim kalkamadim ilk basta. Ben istanbulda Umran Musluya oldum

Ben emzirmeyi kestikten 6 ay sonra oldum

Merhabalar. Ben de yeni ameliyat oldum 11 gün oldu. 1 kg doku çıkardılar. Şu an memelerim hala bana büyük görünüyorlar tamam sırtımdam bir ağrı gitti ama istediğimden büyük. Doktorum %10 %20 civarı bir küçülme beklediğini söyledi ameliyattan sonra. Ne zaman gerçekleşir acaba bu küçülme.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…