Meme Küçültme Ameliyati

Merhabalar. Ben de yeni ameliyat oldum 11 gün oldu. 1 kg doku çıkardılar. Şu an memelerim hala bana büyük görünüyorlar tamam sırtımdam bir ağrı gitti ama istediğimden büyük. Doktorum %10 %20 civarı bir küçülme beklediğini söyledi ameliyattan sonra. Ne zaman gerçekleşir acaba bu küçülme.
Hemen hemen aynı tarihlerde olmuşuz benden 2 kg 400 g aldilar goguslerim baya bi küçüldü
Ameliyat öncesi doktorum ne kadar küçültmek istediğimi sordu.Tarif ettim ama resimle de gösterdim, birebir aynı boyutta yaptı, şuan şişliğim var ama inmeye başladı

Op. Dr Ümran Muslu'da düşünüyorum ameliyatı ama henüz gidip görüşmedim sadece ameliyatını yaptığı 2 kişiyle görüştüm çok memnun kaldıklarını söylediler. Kendisi Anadolu Yakası'nda ben Avrupa Yakası'ndayım. Gerçi yer farketmez de bana başka doktor önerebilecek olan var mı? Özelden de yazabilirsiniz. Karar verdim çünkü artık bıktım boş ağırlık taşımaktan. Doktor seçimi kaldı. Özelde düşünüyorum. Bilgi verebilirseniz çok mutlu olurum arkadaşlar❤

Benim de tek korkum anesteziydi. Hatta doktor bana ilk günler ağrı olabilir dediğinde uyanayım da ağrı önemli değil demiştim. Aşırı korkak biriyim dişçiye gitmek bile zor benim için. Ben ameliyat masasına kendim çıktım o zmana kadar herhangi bir sakinleştirici vermediler hatta hiç olmadığım kadar sakindim o gün. Masaya çıktım hemen bayilttilar uyandım odadayım.ilk biraz titreme oldu aç olduğum için ayagi kalkınca bas donmesi onun dışında çok şükür sorun yaşamadım. İyi ki olmuşum gerçekten büyük gogus çok zor.ozellikle yaz aylarında daha iyi anlıyorum.insallah sorunsuz anlatırsınız.
Ne kadar sürede günlük rutinlerinize dönebildiniz? Yemek yapmak, süpürge vs. Benim küçük kızım var annem 2 hafta falan kalır yanımda. Yeterli olur mu bu süre. Geçmiş olsun bu arada

Merhaba öncelikle geçmiş olsun. Bende 3 ay önce sezaryen ile dogum yaptim. Şuanda da bu konuyu araştırıyorum. Çok zor olduğunu duymuştum hep ama sezaryenle kiyaslamananiz cesaret verdi. Emzirme döneminden sonra mı yaptrdiniz. Ve istanbuldaysaniz hst dr önerebilir misiniz?
Valla ben de araştırma aşamasındayım. Anadolu yakasında Ümran Muslu yu araştırdım denk gelmişti. Ameliyat olan 2 kişiyle yazıştık, baya memnun kaldıklarını söylediler. Ama ben başka doktorlar da arıyorum kafam karışık

Ne kadar sürede günlük rutinlerinize dönebildiniz? Yemek yapmak, süpürge vs. Benim küçük kızım var annem 2 hafta falan kalır yanımda. Yeterli olur mu bu süre. Geçmiş olsun bu arada
Benim de 2 tane küçük cocugum var 2 hafta hicbirsey yapmadım.sonra yavaş yavaş yemek falan yapmaya başladım.ama süpürge işini hep eşime yaptırdım bulasiklari bosaltma itme çekme ağır kaldırma dikkat ettim.2aydan sonra daha rahattım.

Op. Dr Ümran Muslu'da düşünüyorum ameliyatı ama henüz gidip görüşmedim sadece ameliyatını yaptığı 2 kişiyle görüştüm çok memnun kaldıklarını söylediler. Kendisi Anadolu Yakası'nda ben Avrupa Yakası'ndayım. Gerçi yer farketmez de bana başka doktor önerebilecek olan var mı? Özelden de yazabilirsiniz. Karar verdim çünkü artık bıktım boş ağırlık taşımaktan. Doktor seçimi kaldı. Özelde düşünüyorum. Bilgi verebilirseniz çok mutlu olurum arkadaşlar❤
Kendi doktorumu da tavsiye ederim Prof.Dr.Tahsin Görgülü
İşinde gerçekten iyi bir doktor

Benim de 2 tane küçük cocugum var 2 hafta hicbirsey yapmadım.sonra yavaş yavaş yemek falan yapmaya başladım.ama süpürge işini hep eşime yaptırdım bulasiklari bosaltma itme çekme ağır kaldırma dikkat ettim.2aydan sonra daha rahattım.
Zaten öyle çok ağır iş yapmam da 2 hafta çok iyi bir süre darısı başıma ya. Olsam da kurtulsam. Cevabınız için teşekkür ederim

Valla ben de araştırma aşamasındayım. Anadolu yakasında Ümran Muslu yu araştırdım denk gelmişti. Ameliyat olan 2 kişiyle yazıştık, baya memnun kaldıklarını söylediler. Ama ben başka doktorlar da arıyorum kafam karışık
Doğum yaptığım hst de sürekli reklamını görüyordum ücretsiz on görüşme için bende biraz daha zaman geçince gidip orayla bir görüşmek istiyorum ama bence de referans önemli yaptıran birilerini bulmak

Doğum yaptığım hst de sürekli reklamını görüyordum ücretsiz on görüşme için bende biraz daha zaman geçince gidip orayla bir görüşmek istiyorum ama bence de referans önemli yaptıran birilerini bulmak
İşte ben instagram sayfasında yorum yapan kadınlardan bir kaçına yazdım çok memnun kaldıklarını anlattılar. "Çok iyi bir cerrah, siz uyuyun gerisini ümran bey'e bırakın" dedi😂 tabi estetik anlamda size uygun mu değil mi ona da bakın diyorlar. O kadar çok doktor var ki insanın kafası karışıyor. Ağustos ayı içinde görüşmeye gideceğim inşallah. Bir iki doktorla daha görüşüp kıyaslama yapmak istiyorum ama aklımda başka kimse yok. Önerilere açığım😊

Merhaba ☺️
Danışmak istediğim bir konu var. 25 haziranda Meme küçültme ameliyatı olacağım, çok tedirginim korkuyorum süreçten en çokta anesteziden.
Ameliyatı olmama gibi durumum yok ne yazık ki (göğüslerim çok büyük omuzlarım taşıyamıyor artık bu sebepten de omzumda iltihaplanma oluyor)
Süreciniz nasıl ilerledi ?
Anesteziden korkuyor muydunuz ? Korktuysanız nasıl yendiniz?
Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim 🤍
Merhaba arkadaşlar.Ben haftaya göğüs küçültme ve dikleştirme ameliyatı olacağım.Henüz 19 yaşındayım ve tubuler meme teşhisi konuldu.Yani küçültme yapıldıktan sonra protez takılacak.Olan arkadaşlar için soru sormak istiyorum.Drenler kaç gün kalıyor iki memeye de takılıyor mu çıkarken acıyor mu?Ağrınız çok şiddetli miydi ağrı kesiciler işe yaradı mı ağrınız kaç gün içinde geçti?Bir de bana vermek istediğiniz bir tavsiye var mı? Yardımcı olursanız sevinirim

X