Meme büyütme sürecim Mentor marka Damla protez

Nefes89

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2024
15
4
Merhaba ben 35 yaşında 1.65 boyunda ve 52 kilo olan, kendimi bildim bileli memesiz yaşamış bir insanım🙃 Göğüs altı ölçüm 70 yani 70 beden bir insan olarak 70A bile dolu değildi varın siz düşünün tam dümdüz değil ama neticede düz bir insandım. Bir doğum yaptım ve bu olmayan ufak göğüslerle oğlumu 3 yıl emzirdim(Bu konuda araştırmalar var ha gülmeyin göğüs ne kadar küçük olursa süt vermesi o kadar yüksek oluyor🙃) Meme olmadığı için sarkmada olmadı😅 Forumları çok okudum bu yüzden bu konuda ben de meme büyütme sürecimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Artık süngerli sütyenlerden bıkmış bir insan olarak (yazın feci kokuyor) İzmir'de şu an için ismini vermek istemiyorum (ilerleyen aylarda bakacağım hatta doktorun ana sayfasında da yorum yapmadım henüz... ben biraz garanticiyim sanırım) bir klinikle görüşüp, aniden 5 Ağustos 2024 tarihinde meme büyütme ameliyatı olmaya karar verdim. Tabi bu doktora görünmeden önce iki doktor ile daha görüştüm ama bu doktorda aniden karar kıldım ve ameliyatı oldum. Mentor marka Damla protez 275 CC dedi ancak ameliyatta 295 CC olduğuna karar vermiş ben herşeyi doktora bıraktım güvendim açıkçası umarım doğru yapmışımdır çünkü neticede onlar bu işin ustası... Neden yuvarlak değil de damla konusuna gelince doktor derimin çok ince olduğunu yuvarlak takarsam kalıp gibi kalacağını ve top gibi duracağını derinin bunu saklamayacağını söyledi (evet derim incedir) ben de yumusak geçişli ve doğal durmasini istediğim için Doktorum damlaya karar verdi. Spor yaptığım için dokum yeterliydi diğer iki doktor da kas üstü demişti zaten bu doktorum da kas üstü zar altı yaptı. Doktorum genel olarak hastalarına dren takmıyormus bana da takmadı. Ameliyat ortalama bir buçuk saat sürdü. Ameliyattan çıkınca kendime geldim sımsıkı bir korse takılmıştı s beden... İki üç saat sonra yürüyebildim destek ile... Ertesi gününe kadar hastaneden çıkmadan önce bile ne yediysem kustum 🙈 Yine destek ile tuvalete girdim ve o gün neredeyse hiçbir şey yemedim midem almiyordu anesteziden dolayı... Ertesi günü biraz daha bir şeyler yemek için çabaladım... Ağrım çok olmadı yalan yok ancak o sızlama ve zonklama ağrıdan beterdi bu yaklaşık bir hafta devam etti hatta şu an bir ay iki günlüğüm zonklama ve sızlama ara ara hâlâ var... Ameliyatın ertesi günü hastaneden taburcu edildim üç antibiyotik ve ağrı kesici bir de ödem attırıcı enfla-c(enfla-c devlet karşılamıyor vitamin takviye olduğu için yaklaşık 400 TL gibi bir ücreti var) eve gelişimin üçüncü gecesinde gece yarısı ağrı ile uyandım tuvalete gittim odaya geldim ve nabzım gitti bayıldım hemen hastaneye kaldırıldım, serum ve kas gevşetici ile az da olsa kendime geldim ve doktoruma yazdığımda, asistan bunun anestezinin yan etkisinden olabileceğini söyledi... Bir hafta yattım... Eve geldikten sonra istediğimi yedim içtim çok tuzlu olmamasına dikkat ederek... İlk hafta çok pişman oldum korseden dolayı çünkü korse feci şekilde sıkıyordu bir haftalık kontrolümde artık dayanamayacağımı söyleyince doktorum m beden giydirdi ödem vardı ancak herhangi bir morluk kanama yoktu hafif bir morluk vardı o da mor renk değil... İkinci hafta daha iyiydim ama yan yatma mevzusu feci can sıkıyor bilin... Protezin kaymasından korktum ama hem doktorun hem de araştırmam sonucu protezin kayma ihtimali hep var yuvarlak da olsa damla da olsa ve şöyle ki ilk kritik zamanı atlatınca çok sıkıntı olmuyormuş bilemiyorum umarım sorun yaşamam... Bir haftalık kontrolde doktor eriyen dikisin kenar iplerini kesti ve pansuman yapıp bant yapıştırdı bir hafta hiç yıkanmadım kafayı yedim sakın ola ki yazın ameliyat yaptırmayın güz en iyi mevsim göğüs ameliyatı için çünkü yıkanmak cidden sıkıntı burda okumuştum kontrole giderken sadece saçımı kuaförde yıkattım. Kontrolden dönünce de hemen yıkandım ve bantları fön makinesi ile kuruttum enfeksiyon kapmamak için ve doktorun verdiği ilaçların hepsini üçüncü gün bayıldığım geceye kadar, bayıldığım gecenin ertesi bitiresiye kadar da bir antibiyotik ve bir ağrı kesici kullandım. Bunlar gerçekten önemli doktorun verdiği ilaçları mutlaka kullanın bünyenize göre iki antibiyotik değil de benim gibi bir antibiyotik kullanırsınız ama kullanın mutlaka... Ben bayıldığım için ve antibiyotiklere karşı alerjik olduğu için bir kutu kullandım... Üçüncü hafta artık geri çalıştığım yere döneceğim için yeniden kontrole gittim ve bantlar çıktı 🤗 doktorum iki doktor şeklinde çalışıyor kendi doktorum şehir dışında olduğu için diğer doktor ile kontrol yaptık ve herhangi bir sorun olmadığını artık kendi bedenine göre istersen sporcu sütyeni kullanabileceğimi söyledi ben de lcwden sporcu sütyeni aldım hem yüzde yüz pamuklu hem de tüm memeyi içine alıyor kızlar bence çok paralar dökmeye gerek yok🙃 dediğim gibi bugün tam bir ay iki günlüğüm ve şu an için yan yatabiliyorum yan yatmaya üçüncü hafta da başladım zaten... Sadece arar ara kramp giriyor, protezi hâlâ hissediyorum tam oturmadı ama daha doğal bir görünüm aldı büyüklüğü benim için gayet iyi hatta daha küçük bile olabilirmiş tek şikayetim biraz fazla sıcaklarda feci şekilde yanıyor... Ve gece yatarken istediğim gibi rahat rahat hâlâ yatamiyorum.... Hareket edebiliyorum ama çabuk yoruluyorum ve ani hareketlerden kendimi korumaya çalışıyorum... Üçüncü haftada eve donunce süpürge yaptım ve sildim banyoyu temizledim ama yorulduğumu anlayınca bırakıyorum camlar şu an için temiz ama iki ay daha ne cam temizliği gibi büyük temizlik yapmak ne de spor gibi etkinlikler yapmak istemiyorum... İz konusuna gelince üçüncü haftadan itibaren Fito krem verdi on gün sabah akşam bunu kullan bitince scarex iz kremine geç dedi şu an iz kremini kullaniyorum kremi sürünce hiçbir şey takmıyorum ki kremi vücut yesin... İzler beş cm gibi ya da daha büyük ölçmedim ama bunu göze alarak oluyoruz sonucta değil mi? İz kremi önerisi olan varsa yazsın ama lütfen🤗 ay ay olanları yazacağım ☺️
Şimdi size tavsiyeler:
1)Doktorunuzu mutlaka iyi seçin ve güvenin...
2)Protez protezdir hangi marka olursa olsun fark edilir fark edilmez diyenlere bakmayın tvlerde bile çok belli oluyor kadınların göğüslerinin protez oldukları ama neticede memesizlikten iyidir...
Beden ölçünüz değişmeyecek yani 70 se 70 85 se 85 olacak bunu unutmayın değişen şey cup ölçünüz olacak yani A kullaniyorsaniz C cup olacak dolayısıyla size tavsiyem B ya da C cup ise zaten lütfen bıçak altina yatmayın değmez çünkü neticede ameliyat ve riski her ameliyat gibi var vücuda yabancı bir cisim giriyor bunun hiç eksisi olmaz mı düşünün ben memem gerçekten olmadığı için yaptırdım ama memeniz varsa lütfen onları sevin aldanmayın🤗
3)Doktorun beni tek şüpheye düşürdüğü şey şu oldu forumları okuyunca ve videolar izleyip araştırma yapınca dren takmamasi? Bu önemli bir konu olabilir, kapsül gelişimine zemin hazırlar mı yoksa kapsülün bununla alakası yok mu iyice araştırın ben araştırmadım dren de takılmadi umarım bir sıkıntı yaşamam ileride... Ve ikinci bir konu yine forumlarda gördüğüm size bir kart veriliyor hangi göğse ne takılmış gibi kartın altında May2011 yazıyor bunu sekretere sorduğumda kadın kartın basım tarihinin olduğunu protezin üretim tarihi ile alakası olmadığını söyledi umarım doğru söylüyordur yoksa 2024 yılında o kadar para döküp 2011 yılı üretimli protezleri takmış olurum hayırlı olsun😅 (Bunu okuyan ve bilgisi olan varsa lütfen aydınlatsın)
4) Ameliyatı yukarıda da yazdığım gibi mutlaka güzün ya da kışın olun ve yanınızda size bakacak geceli gündüzlü yanınızda duracak ve sizi wcye bile götürecek (ben wcye gittim ama gidemeyenler olabilir anestezi fazla gelenler olabilir her bünye farklı çünkü) bir yakınınız olsun
5) Protez yükseklik boyut konusunda ısrarcı olmayın ki yapay durmasın proteziniz
6) Hastaneye önden düğmeli iki adet pijama takımı, mutlaka çubuk kraker, toka ve terlik götürün sutyene gerek yok çünkü korse takılıyor abartmayın😁
7) Sakın olun panik yok burada çok savaş olmuş yorumlari okuyunca bazen gülesim geliyor kimi mentoru savunmuş kimi motivayi... Sakin olun kızlar neticede ne takarsak takalım ikisinin de olumsuz riski var birbirinize hayırlı olsun güle güle ömürlük kullan deyin neticede her şeyi göze alarak oluyoruz ameliyatı ve moral bozmaya gerek yok üstünlük de yok inşallah kimsenin hiçbir sıkıntısı olmadan ömürlük kullanır gider herkes... Neticede en başta memesizlik kadar zor bir şey yok... Ne istediğini giyebiliyon vücudun süper olsa bile üstte bir şey olmayınca kendini hep eksik hissediyon paran olsa bile alamıyon çok zor çok... Umarım faydalı bir yazı olmuştur dediğim gibi ay ay yine yazacağım... Sorularınız olursa ben buradayım🥰 Sevgilerimle...

His kaybım oldu ilk üç hafta kesinlikle meme ucunu hissetmedim ama pzt bir ay oldu cts gibi his gelmeye başladı şu an iki meme ucunu da hissediyorum ancak sağ memem hâlâ şiş diğerine göre ve iki memede sıcak sanırım vücut hâlâ kabul etmeye çalışıyor protezi ve aşırı gerginler meme yumuşadı bu arada ama deri gergin çünkü ben hiç yağ vs sürmedim haliyle gerildi saniyorum ki... Protez ise tam bir ay olunca daha bir oturdu üç ay olunca ise eminim daha da yerine oturacak

X