Meme büyütme ameliyat sürecimin 4.gündeyim ilk günlerin deneyimini aktarmak istedim (İzmir)

mujde kaco

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2024
3
4
32
Meme büyütme ameliyat sürecimin 4.gündeyim ilk günlerin deneyimini aktarmak istedim. Öncelikle şunu söyliyim yıllardır aklımda ama çok pahalı ve bana uzak bir durum olduğu için hiç ciddiye alıp üzerine düşünmemiştim. Sonrasında ise bir anda oldu bittiye geldi. Hiç beklenezken bir anda ameliyat oldum. Aslına bakarsanız benim gibi süreci araştırup korkan biri için bir anda olması iyi oldu yoksa vazgeçebilirdim. Şimdi sürece gelelim. Öncelikle ebat konusunda doktorla görüştükten sonra seyyar protez ile ebatı belirledik. Ertesi hafta ameliyatı oldum.Ameliyattan 2 3 saat sonra artık narkozun etkisinde kalmamıştı ve yürümem gerektiği söylendi ayağa kalkmak için yataktan doğrulduğum gibi gözüm karardı kylaklarım uğuldamaya başladı ve kusacak gibi olsamda kusamadım birde soğuk soğuk terledim. Tansiyonuma bakıldı 6/4 ölçüldü. Yürümem için doktor geceyi bekleyin dedi ve beni yatırdı. Hastane deki ilk gece ağrı kesiciler ve antibiyotikler sayesinde bebek gibi uyudum bir ara uyandırıp yemek verdiler ve yürüttüler. Kollarım ağrısada kıpırdatabiliyordum ve yemeğimi kendim yedim. Yatıp kalkmak büyük sorundu. Tuvalete gidince çamaşırınızı indirmek ve tekrar giymek için yardıma ihtiyacınız olacak. Ancak herşey ertesi gün ortaya çıktı. Taburcu olmadan önce kahvaltı verildi ve refakatçım olan arkadaşım olmasa aç kalırdım. Kız beni elleriyle besledi resmen bebek gibi. Ve dakikalar geçtikçe ağrılarım arttı son bir ağrı kesici verildi ve doktor geldi. Kontrol için korseyi çıkartıp geri taktı o an bayılmak istedim çok büyük bir ağrıydı. Sanki biri göğsüme yumruk atmış gibiydi. Görüntü güzeldi ama göz yaşlarım yüzünden net göremedim. Eve gelirken yol boyunca en ufak lakada canım yanıyordu. Eve varınca biter sandım daha beter oldu. Hastane de ilaç damardan verildiği için hemen ve daha güçlü etki ediyordu. Ancak haplar ağrılara fayda etmedi. Evdeki İlk iki gece uyuyamadım yatamıyorum, otursam başım havada kalıyo. Başımın arkasına yastık koyduk ve dik oturarak uyumaya çalıştım ancak olmadı. Tüm gece boyunca evdekiler uyanmasın diye sessiz sessiz ağladım. Ancak illaki tuvalete kalkmam gerekti ve babama seslenmek zorunda kaldım. Desteksiz kalkamadığım için mecburen uyandırdım. Bu arada hastanede yemek olarak kurufasulye pilav gelmişti sizede bakliyat gelirse sakın yemeyin 4.gündeyim ve hala fena bir gaz sancısı çekiyorum. Aprılara birde gaz sancısı eklendi. İlk iki gün kabız gibiydim 3.gün ancak büyük tuvalete çıkabildim. Bu arada hala yemeğimi babam yediritordu çünkü çatalı bile kaldıraniyordum. Eğer psikolojik olarak hazır değilseniz sakın acele etmeyin. Ağrıyı size şöyle tarif edeyim zatüresiniz ve biri gelip göğsümüze 4 5 kez yumruk atmış gibi. Korse zaten çok sıkı varis çorabı gibi. Omuzlar dan belden ve göğüs altından inanılmaz bir bası oluyor ama aklınız şaşar yani o derece. Ben doktora sordum ve göğüs altına pamuk koydum biraz rahatlattı ancak birde omuz sırt boyun ve bel ağrısı varki sormayın gitsin. Sanki hammalım ve günlerce yük taşımışım gibi bir sırt ve bel ağrısı birde günlerce pc başında oturmuşum gibi bir boyun ağrısı ilk okulda sırt çantası taşırızda omuzlar ağrırdı ya öyle bir omuz ağrısı uykusuzluk ile de birleşince işkenceye dönüyor. İlk iki gün kimseye dokundurtamadım ama sonraki iki gün babam günde istedikçe masaj yaptı yoksa katlanılır gibi değil. İlk üç gün her dakika pişman oldum gidip çıkarttırtmak istedim. Hala ağrılarım şiddetle devam ediyor ama artık ya alıştım yada katlanılabilir bir hale geldi. Ama bu dört gün bana 4 ay gibi geldi. İlk defa dün gece uyudum ve bu sabah kendi kahvaltımı akşam yemeğimi kendim yedim ama kolu hala tam kalkmıyor bu yüzden zor oluyor ama bu bile mutluluk verici. Saçınız uzunsa toplama şansınız yok o yüzden yanınızda toplaya bilecek biri olmalı. Bende babam da annemde bu konuda pek başarılı olamadılar ama ellerinden geleni yaptılar. En büyük sorun ağrılar ve dolayısı ile uykusuzluk benim iki gün de kamburum çıktı. Tavsiyem sürekli sırtınızı yaslayın düz ve sert bir yere ve yavaşça omuzlarınızı geriye atıp değdirmeyin çalışın. Yatarken ve kalkarken kesinlikle destek alın yoksa canınız çok yanar. Ben 4.gün büyük aşama kaydettim bı yazıyı yazabilecek kadar kolayladım. Şuan ki durumum şöyle; hala yatamıyorum ama dik durumdan kalkabiliyorum. Su dolu bardağı kaldırabiliyorum tuvalete kendi başıma gidip dönüyorum (ilk günler taharatlanmak mümkün değil o yüzden ıslak mendil edinin). Hala kolum tam kalkmıyor ama yemek yiyip bardaktaki suyun yarısını içebiliyorum. Tavsiyem pipet kullanın. Korseyi arada yavaşça düzeltin ama çok yavaş olun. Ameliyattan 2 3 saat sonra artık narkozun etkisinde kalmamıştı sakın öksürmeyin çok can yakıyor. Su bulunsun yanınızda en ufak kurulukta için. Öyle söylenen gibi ertesi gün iş başı falan yapamazsınız imkansız. Kişisel ihtiyacınızı bile yapamazken iş yapmak mümkün değil. Aklıma gelenler bunlar. Bu ağrılara dayanamayacaksanız sakın yaptırmayın derim. Birşey sormak isterseniz yazın.

Kime yaptırdınız ne kadar ödediniz ve hangi protezden takıldı
meme dokunuz var mıydı sütyen ölçünüz kaçtı

ayrıca babanızın da her şeyinize yardımcı olması 🥹
Annem MS hastası olduğu için yardımcı olamadı saolsun babam ilgileniyor. Meme dokum vardı 168 boy 47 kilo olarak ameliyata girdim göğüs ölçüm azda olsa vardı ergen kızlar kadardı ama A cup dı (göğüs altından ölçüm 70cm, göğüs ucundan ölçüm 74cm di) 70/A. Op. Dr. Burçe Karantinacı'ya gittim. Eylül'den önce yaparsak Ento hastanesi 95bin, Gazitıp 100 bin dedi. Eylül de fiyatlar artacak dedi. Motiva marka takıldı 275 cc taktılar. Doktor hanım C Cup olucaksın dedi.

Cok gecmis olsun. Kas altı mi kas ustu mu yapildi görüntüden memnun kaldiniz mi
Kas zarı altı yuvarlak protez yapıldı. Memnunum, tabi şuan baya bir şiş ödem var fazlaca. Hatta doktor 2 gün konseyi ara ara tak balensiz sütyenle gez dedi. Sanırım bu benim göğüs dokunun çok çok az olmasından kaynaklandı yada zayıf olmamdan. Ama İnicek bir ila yarım beden Küçülücek dedi.

X