meltem hanım lütfen bakarmısınız?annemle problemlerim var

sema27

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2007
318
1
ben 28 yaşındayım evlyim ve şu an eşimin borçları yüzünden malesef zor bi dönem geçiriyorum.uzun uzun anlatıp zamanınızı almak istemem.şu an büyük bi karamsarlık içindeyim gelecekten hiç bi beklentim yok ve hiç dışarı çıkmıyorum.kendime bakmayı çok seviyorum süslenmeyi,güzel giyinmeyi ...malesef annemle bu konularda ters düşüoruz...

aşırı derecede baskı uyguluyo bana,karşı çıkıp kalbini kırdığım zaman büyük bir suçluluk duygusu kaplıyo içimi cevap vermeyip sabrettiğim zamanda kendime çok dert ediyorum.napıcam bilemiyorum:uhm:sizce anneme karşı davranışım nasıl olmalı?napıcam bi yol gösterin.lütfennn

annem benim onun istediği gibi olmamı istiyo.aslında keşke uzun uzun anlatabilsem ama şu an için kısaca anlatmak istedim.cevabınız için şimdiden teşekkürler

Sevgili Sema Hanım, anneler çocuklarının büyüdüğünü ve kendilerinden farklı bir birey olduklarını kabul etmekte zorlanırlar zaman zaman. Sizin annenizde bu konuda zorluk yaşıyor anlaşılan. Ama annenizden önce sizin erişkin bir birey olduğunuz kabul etmeniz lazım. Sevgili meslektaşım suyun üstünde koşarız'ın da söylediği gibi annenizin istekleri karşısında gerilip tepki vermek yerine, sizin böylesini daha çok sevdiğinizi tatlılıkla anlatın. Annenize sert tepkiler vermeniz gerekmiyor. Onu tatlılıkla yönetebilirsiniz. Yeterki öncelikle siz bir erişkin olduğuzu kabul edin.
Sağlıkla,
Dr. Meltem Kavcar Sırmalı
www.onlineterapist.com

X