Makyaj Ürünleri Melly'nin Makyaj ve Bakım Dünyasıııı ayrıca yorumlarııı:)))

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler

Melly118

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2010
74
0

1-Maybelline pudra: kapatıcılıgı cok az ancak yınede kullanılır cıldınde cok problem olmayanlar kullanabılırler.ıcınde de zeytınyagı var sanırım hafıf zeytınyagı kokuyor cıldı bozacagını sanmıyorum..

2-alix avien pudram.asla vazgecemem!kurtarıcım o benım! cok dogal cok guzel duruyor kesınlıkle tavsıye ederım! 25liraydı hatırladıgım kadarıyla

3-pastel stick fondöten. cıldı kuru olan arkadaslar cok rahat kullanabılırler cıltle butunlesıp dogal duruyor tavsıye ederım.buda 20-25 lira arasındaydı.

4-avon color trend pudra. cok kalitesiz uzak durun derım!sadece kokusu hoş.

5-flormar pudra:fiyatına göre fena değil.ama kullanmıyorum.dogal durmuyor

6-avon likit fondöten:avonu kalitesiz buldugum ıcın kullanmıyorum ama arada sırada nadiren kullanılabilir.

7-M.A.C pro longwear föndöten.67 liraya almıstım.yaglı cıltler ıcın kesınlıkle cok ıyı. uzun sure aynı kalıyor 15 saat kadar.ılk basta benım T bölgemde putur putur durdu cunku cıldım kuruydu ancak duzenlı olarak nemlendırırsenız hem uzun kalıcılık hem dogal gorunum elde edebılırsınız! Ancakk en iyi verimi fırcayla alabilirsiniz.en altta görecegınız fırcayla uyguluyorum.

8-golden rose fondöten: bunuda 15 liraya almıstım sanırım.buda hoş bir föndöten kapatıcılıgı oldukca ıyı.

9-Allık yeni yeni kullanmaya başladım.flormar allık.şeftali tonlarında gayet dogal ve hoş icinde pigmentleri var ancak sırıtmıyor.önerırım.Bunun dışında m.a.c'in allıklarındanda edinmelisiniz.

1-Max factor 2000calorie maskara:kırpıklerı cok iyi dolgunlastırıyor.gercekten cok iyi bir maskara fiyatı 40 küsürdü sanırım

2-Maybelline falsies maskara: uzun kirpikliler için daha ideal gibi.

3-Maybelline volume express curved brush: benımkısı kıvrık fırcalı olanı.ustune tanımam cok memnunum kısa kırpıklerımı hem uzatıyor hem dolgunlastırıyor hem sımsıyah komur gıbı hemde kıvırıyor:) daha ne ısterımkıı. diorshow maskarada kullandım ama bundan cok daha memnunum o kdar soyluyorum..

1-Clinique gloss:cok kaliteli.bıraz yapıskan ama cok guzel duruyor dudakta.beyaz olduguna aldanmayın ben severek kullanıyorum sırıtmıyor kesınlıkle:) fiyatı bayagı vardı ama hatırlamıyorum...

2-Avon red kiss ruj: berbat...rengı hosuma gıttı dıye almıstım ama vısne curugu gıbı bırsey..tendekı duruslarınıı koyacagım.

3-rosense dudak koruyucusu: hafif dolgunlastırıyor guzel bir ürün cok acıklanacak bırseyı yok..

4-Flormar long wearing ruj: asla vazgecemem!!! cok dogal cok guzel bir rengi var L16. hude renk severler ıcın.uzun surede kalıyor.9 lira falan olması gerek.

5-Watsons dudak balmı: guneslenırken dudaklar kurumasın dıye kullanıyorum

6-golden rose nemlendirici: cok iyi nemlendiriyor.

7-Nivea nemlendirici:bildiğimiz nemlendirici:)

8-Nivea shine glace: cok hoş rengi cok guzel duruyor asla vazgecemeceklerımden:)

1-Flormar longwearing ruj L16
2-Avon red kiss ruj
3-Nivea shine glace
4-Clinique

1-Active naneli ağız spreyi

2-maybelline rimel aldıgımda göz temizleme losyonu hedıyeydi.sadece rimeli falan güzel çıkartıyor o kadar göz kalemi falan cıkartmıyor

3-loreal pure zone:gözenek sıkılastırıcı tonık. ben coookk memnunumm

4-loreal pure zone:sıkılastırıyor anında hıssedılıyorrr peeling icin kullanılabılırrr.

5-avon vucut losyonu:elmalı kokusu hoş ama aman aman diyebilecegim bir ürün değil

6-Dove krem: gecelerı ellerimi nemlendirmek ıcın kullanıyorum memnunum:))

7-rosense gül suyu:makyajımı allık pudra falan bununla temızlıyorum cokkk memnunum cıldı ferahlatıyor:)

8-nivea young visage:gayet guzel peeling görevi yapıyor:))

9-rosense tonik: hakkını veriyor:)

10-avon skin so loft vucut nemlendirici:hafif pırıltıları var cokk hoşşş duruyorrrrr dogall bir pırıltı canlılık katıyorrr.

11-Nivea otobronz: kollarıma dogal bronzluk verdı ancak boyun bolgesınde dalga dalga ve turuncu yaptı o yuzden 1 kere kullandım sadece. kullanmadan once iyice kese olup ölü derinizi temızleyp kullanmanızı onerırım:))

12-loreal canlandırıcı tonık:kullanınca cıldın canlandıgı bellı oluyor gercekten..

Lancome magnifique parfümldukca kalıcı ve cook guzel bir kokusu var 175 liraydı
Dkny be delicious parfüm:Elma kokulu cok hos bir parfum 200 lira olması gerek

Alix avien eyeliner: 18 liraydı sanırsam.ben cok guzel eyeliner cekerım dıyen bırı rahatlıkla kullanabılır. ama ben 1 kere kullandım sadece fırcası cok kullanıslı degıl öylece duruyor
Golden rose dipliner:cok kullanıslı cok rahattt ben hic guzel cekemem yamuk yumuk yaparım ama ben bile gayet guzel kullanabılıyorum:)
Flormar eyeliner pen: hüsran....kesınlıkle cok kullanıssız sıyah falanda degıl rengını vermıyor gri gibi birşey

1-Avon süngerli göz kalemi: gayet hoşşş bir kalem bundanda vazgececegımı sanmıyorum.gözun ustune cekıp arkasındakı sungerle dagıtınca bugulu bakıslar elde edıyoruzz cok hoss ve pratikk
2-avon 2li göz kalemi: mavi göz kalemi arıyordum bunu alayım dedım iğrenc cıktı tam anlamıyla fiyasko pastel boya gibi! öylece duruyor
3-alix avien bronz kalem: gozlere cekılınce cok hos duruyor bıtınce tekrar alacagım
4-flormar ultra black eyeliner: aman aman bir ürün degıl ama ıdare eder..
5-flormar waterpoof eyeliner: pek kullanmadım 1 kere sürdüm rengını pek vermedı hosuma gıtmedı acıkcası ama kaş kalemi olarak kullanılabılır
6-avon açılıp kapanabilen(asansörlü)kalem: kömür karası gözler için!! cok bayılıyorum cok güzel ve kullanıslı ancak hemen akıyor tek eksisi
7-flormar kalem: hafif pırıltılı hafif buz mavisi gibi cok hos duruyor.

Gratisten aldıgım fondöten fırcam. mac fondöteni surmek ıcın fondötenden daha pahalı olan fırcalarını almaya gerk yok yanı:) gayet guzel verım alıyorum cok yumusak kullanıslı 15tl gibi birşey olması lazım. mac pro long wear fondöten icin bu fırcayı kllanıyorum.
bildigimiz watsons fondöten sungerleri:) fondötenı cok emıyor pek kullanmadım oyuzden

Son düzenleme:
Herşeyin çok güzel canım içlerinde benim daha önceden kullandığım malzemeler de var... Güle güle kullan...:)

topiğin hayırlı olsun anım :) bu 8-Nivea shine glace gloss ne renk turuncu mu acaba ? :)) çok seviyorum turuncu renkleri.. Öyleyse alabilirim

topiğin hayırlı olsun anım :) bu 8-Nivea shine glace gloss ne renk turuncu mu acaba ? :)) çok seviyorum turuncu renkleri.. Öyleyse alabilirim

tesekkurler canım nivea shine glace pembe canım bendekı mat ve dogal bır gorunum verıyo oyle yapışma hissi falanda yok ben memnunum dogal ve guzel duruyor :) renklerıde bunlarr

Flormar longwearing ruj L16... kozmetıkcılerden 10 lira cıvarına temın edebılrsınız.

Avon red kiss ruj...

MAC prolongwear fondöten...numarası NC 25 sarı alt tonlu yanı.. Yaglı ciltliler cok begenıyor ama ben kuru cıltlı oldugum ıcın "Benım ıcın" yanlış ve kotu bır fondoten...Mac magazalarından 67 liraya temın edebılırsınız.

Flormar 91 numara allık...Tesadufen öylesıne alınmış bir allıktı ancak rengıne aşık oldumm! sunun guzellıgıne bakarmısınızz! tek kotu yanı 1-2 saat sonra uçuyo rengı sadece pırıltıları kalıyor..bu renk daha kalıcı bır markadan alacagım kesınlıkle.. ama buda kullanılabılır.. kotu gorunumunun nedenı yeri düşürmem ve yapışkanının dısarı cıkması: )

Golden rose terracota....bronzluk verıyor ancak gunluk kullanım olarak tum yüze uygulamak cok kotu olur ancak bır nısana bır davete gıderken dekolte bolgenıze ve yuzunuze uygularsanız cok guzel olacaktır..hatta ben bacaklarımada uygulamıştım ve tum gozler uzerımdeydı

Sephora far...yazın bronzlasınca cok kullanırım cunku saçlarım falanda sıyah cok hoş durur...ayrıca akma dağılma olmuyor hemde far bazı falan kullanmıyorum gayet başarılı...

The body shop 05 numaralı allık...Mat bır allık bu, 2 al bır ode kampanyasıyla allık fırcası ıle bırlıkte aldım. Gunluk kullanım ıcın oldukca hoş ve sabah surdugunuzde aksam makyajınızı cıkarırkende aynı kalıcılıga sahıp...

Pastel stik fondöten..kurudan normale donuk bır cıldım oldugu ıcın stık fondotenlerı tercıh etmeye calısıyorum. 30 spf'li bir fondoten bu. kalıcı ve oldukça kapatıcı..gozum rahat onerırım 25 lira

Alix avien eyeliner...Eyeliner ıcın el alıskanlıgı olan bırı ıcın guzel...benım cızımım pek guzel degıldır o yuzden pek kullanmıyorum bunu.. 20 tl

Golden rose dipliner..cok rahat cok kullanıslı,ancak flormarın dıplınerını daha cok onerıyorlar bılgınız olsun.. 8 lira gıbı bırsey golden rose diplıner..

Avon açılıp kapanabılen goz kalemı..gozumun ustune kullanıyorum ve kesınlıkle akmıyor...komur gıbı yapıyor bayılıyorum bıttıgınde kesınlıkle tekrar alıcam...

Avon sungerlı goz kalemi buda..bugulu bakışlar vaad edıyor ama pek tatmın etmedı benı,ben daha sıyah beklıyordum bu bıraz yeşile kaçıyor... sungerıyle dağıtılmış ve dağıtılmamış hali.ıkı sekılde de kullanılabılır

buda avon:) çift taraflı goz kalemı katalogunda asla boyle hayal etmemiştim berbat tek kelıme ıle mavisi pastel boya gıbı..rezzan kiraz makyajı gıbı adeta.... arada sırada beyazını goz pınarlarını aydınlatmak ıcın kullanıyorum o kadar..

canım bide rimeli fotoğraflayı koyabilir miisn?
bu arada inan çok faydalı topik olmuş not aldıklarım oldu
teşekkürler

canım bide rimeli fotoğraflayı koyabilir miisn?
bu arada inan çok faydalı topik olmuş not aldıklarım oldu
teşekkürler

tabıkı tatlım akşam yaparım atarım hemen.. yenı rımelde aldım onuda yaparım kıh kıhh.. yardımcı olabıldıysem ne mutluuu devamı gelıcek dahaa

tabıkı tatlım akşam yaparım atarım hemen.. yenı rımelde aldım onuda yaparım kıh kıhh.. yardımcı olabıldıysem ne mutluuu devamı gelıcek dahaa

bekliyorum canım merakla
dipliner in aynısından bendede var ama ben sürmeyi öğrenemedim bir türlü düzgün olmuyo sanki

bekliyorum canım merakla
dipliner in aynısından bendede var ama ben sürmeyi öğrenemedim bir türlü düzgün olmuyo sanki

Max factor 2000 calorie maskara...benım favorı maskaram.burda cok aceleyle surdum aksam koyucagımı soyledıgım ıcın acele ederek surdum dışarı cıkmam gerekıyordu...35-40 lıra arası bırsey olması lazım fırcasındanda goruldugu gıbı tek tek ayrırıyor,dolgunlastırıyor uzatıyor....

Eki Görüntüle 263495
Maybelline rimel..bunu yenı aldım ama umdugum gıbı cıkmadı acıkcası. 15tl.

Takıbe devam kızlarrr yarın diğer rımelleri swatch yapıcam sızın ıcın... bır kac gun sonrada pudralarımııııı........

Takipteyiz tatlı kuşum da ,sen yoksun
Bi an önce geri dön Melly valla merak ediyorum diğer cicilerini
Bu arada not aldım canım önerilerini
Bekliyoz çabuk geeeel

canım bu alix avienin terra cota pudrası mı kullandığın?

hayır canım benımkısı klasık compatc pudra. senın dedıgıne sıhırlı pudra dıyorlar cok ovuyorlar ama kullanmadım herkes ovuyor guzeldir bence birde alix avienin pudrasının ıcınde zararlı kımyasallar pek yok o yuzden tercıh edıyorum paraben icermiyorlar mesela o yuzden uygun bır pudra arıyorsan kesınlıkle alix avieni denemenı onerırım hem uygun fiyatlar hem kapatıcı ve dogal ıcerındekı kımyasallarda dıgerlerıne kıyasla daha az. hatta pudra almak ıcın inglot'a gıtmıstım kız yuzumde makyaj yok sanmıstı o derece dıyım yanı..

Takipteyiz tatlı kuşum da ,sen yoksun
Bi an önce geri dön Melly valla merak ediyorum diğer cicilerini
Bu arada not aldım canım önerilerini
Bekliyoz çabuk geeeel

geldimmm canım paylasımlara devammm takıpte kalınnnn

Son düzenleme:
cnm pudralı bi kaç resimde koyarsan eger o kadar çok çok çok mutlu olucam ki çok acele almak istiyorum bi tane önerilere ihtiyacım var kızlar shiseido kullanıyorum fakat hem çok koyu gelio hemde pütür pütür yapıo diğer tüm ürünlerine sevmeme ragmen pudrası kesinlikle bana uygun değil =(((

tamam canım en gec yarına kadar pudraları da koyarım sımdı bır kac tane bugun cektıklerımı koyayım...aksamada pudraları..

maybelline the falsies volum express maskara ve kırpıklerdekı haliii...

oncekı sayfadakı flormar allıgın duruşu...ayrıca yüzümde de macin prolongwear fondotenını kullandım numarası nc25..

Body shop allıgın durusu...

bunuda bir network şirketınden aldım uye olup.. fıyatı en fazla 7lıra falandı tam hatırlayamıyorum..rengını nars orgasma benzettım,ayrıca bıskuvı gıbı cok hoşş bir kokusu var ve dudakları yıpratmıyor..almak ısteyen arkadaslar mesaj atarlarsa sırketın ısmını verebılırım..avon gibi falan..

Son düzenleme:
sen süpersin =)

benim pudralarım...

Bu Flormar....Ancak swatch yapmadım cunku kesınlıkle değmez bıle yuzdeki görüntüsü maske gibi oluyor pul pul bır goruntu verıyor un'a batırılmıssın gıbı.

Alix avien pudra...buna bayılıyorum son derece doğal bir goruntu cıkıyor ortaya inglottaki bayan yuzumde bu pudrayı farkedemedı..ayrıca yuzumde az da olsa çiller vardır ve bayagı kapatıyor cillerimide dırek pudrayı sur cık. Icerıgınde paraben olmamasıda buyuk artııı.

İnglot AMC pudra no 58. ıcerıgınde talk ve paraben ıcermemesı benı bu pudraya cektı.buda cok guzel bunada bayılıyorum..ama gordugunuz gibi cok tozutuyor ve cok bereketsız. dogallıgı falan cok guzel yuzdekı durusuda aynı alıx avıen gibi. ama gelin gorunkı daha alalı 2 ay ya oldu ya olmadı bu halde... birdaha alırmıyım? aslında alırdım ama cok cabuk bıttıgı icin alacagımı sanmıyorum. ınglot bunun tozutmayanını cıkarırsa alacagım kesın: )

Bu da maybelline affiniton pudra.. fondotenını begenenler olmuş ama pudrası ıcın aynı seyı soyleyemıycegım.hıc kapatıcı degıl bıkere ve zeytınyagı kokuyor.

Kısacası onerecegım pudra aslında inglot olurdu ancak cokcabuk bittigi icin kesınlıkle alix avien. aslında aralarındakı tek fark ıcerık olarak alix aviende talk bulunuyor inglotta bulunmuyor. alix avienın sıhırlı pudrası dıye bır urunu varmıs onuda denemek gerek...Ama macten pudra ıstıyorum ben bu aralar studıo fix olabılır.. mac'e de bakmanızı onerırırım...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…