Mecbur muyum onların bulaşığını yıkamaya?

1 haftadır annemlerdeydim geldim bızım catlak gorumce bayram temizligini bitirmis:)
ara sıra gıtmek ıyı oluyo demekkı:))))))

1 haftadır annemlerdeydim geldim bızım catlak gorumce bayram temizligini bitirmis:)
ara sıra gıtmek ıyı oluyo demekkı:))))))

ay cnm yazını okuyodum neyse ıyı olmus birazda o yapsın dımı amaa sewındım cnma.s.

ah arkadaşım allah kurtarsın.ben birlikte oturmuyorum ama oraya gittiğimiz zaman bulaşıkları yıkamadığım gün yok.hatta bi kez kaynanamgilde yemek yedik ben zaten kendim hemen yıkamaya hazırlanırım.benle yaşıt görümcem büyük görümceme abla biz beraber yıkayalım dedi.büyük görümcemin sözü şu oldu gelin burda duruken senin bulaşık yıkaman doğru olurmu dedi.bi kezde çay bulaşıklarını yıkamayı unuttum eve geldik.ertesi gün hemen görümcem lafını söyledi.benim görümcem gelin dururken sözü hep vardır.hatta bi kez kaynanamgilde tülleri takacaktım merdivene çıktım isteyerek kendim.kaynanam yine görümceme sen çıksaydın dedi.gelin dururken benim çıkmam doğru olmaz dedi.sinir oluyorum.sanki afedersiniz ama gelin eşek bütün yükü üstüne bindireceksin.gelinler kölemi ne bilmiyorumki.

ahh canim benimm
gel hele sen benim yamacima :)
bende senin gibi her ise maruz birakilanlardandim bak dimm diyorum
bende ilk kaynanama gelin geldim ve uc ay olmadan yanindan ayrildim
ve gorumcelerim hayatta poposunu kaldirip ise yanasmazlar
dedigin gibi sevgiliye kocaya geldimi yetisemezsin hizlarina :1closedeyes:
baktim salak gibi her isi ben yapiyorum
bide varya harbi kerizmisim ben ya ben yaparken eltime gecerlerdi is yapmamak icin :1shok:
bende artik patlama derecesine geldim kimisine oyle kolay geliyor ki
ay nolcak bulasik is ivir zivir cart curt elinemi yapiscak
evet efendim yapiscak bunlar ufakta olsa insani sinir etmeye yeter robot degiliz
ufacik sinek nasil midenizi bulandiriyorsa buda öyle
sonra esime citlattim durumu bak askim dedim böyle böyle
he bide yaptigim ise kulp takmalari cabasi
örn:gorumcemin yaydigi evraklari toplayip vitrine koymam ve onun bulamamasi
esimle yine bir gun gittik bu yine kacti isten kendisi dul bu arada ikide cocugu var
sonra bu kacinca esim annesine ortaligi pis pis birakip nereye gidiyo bu diye kizdi
annesi hemen cagirdi gelmedi
esimde bana elimi biseye sürdürtmeden kizin yapsin b enim karim onun hizmetcisi degil dedi
ve simdi ise bana is buyuramazlar ben isterssem yaparim o kadar :nazar:

ahh canim benimm
gel hele sen benim yamacima :)
bende senin gibi her ise maruz birakilanlardandim bak dimm diyorum
bende ilk kaynanama gelin geldim ve uc ay olmadan yanindan ayrildim
ve gorumcelerim hayatta poposunu kaldirip ise yanasmazlar
dedigin gibi sevgiliye kocaya geldimi yetisemezsin hizlarina :1closedeyes:
baktim salak gibi her isi ben yapiyorum
bide varya harbi kerizmisim ben ya ben yaparken eltime gecerlerdi is yapmamak icin :1shok:
bende artik patlama derecesine geldim kimisine oyle kolay geliyor ki
ay nolcak bulasik is ivir zivir cart curt elinemi yapiscak
evet efendim yapiscak bunlar ufakta olsa insani sinir etmeye yeter robot degiliz
ufacik sinek nasil midenizi bulandiriyorsa buda öyle
sonra esime citlattim durumu bak askim dedim böyle böyle
he bide yaptigim ise kulp takmalari cabasi
örn:gorumcemin yaydigi evraklari toplayip vitrine koymam ve onun bulamamasi
esimle yine bir gun gittik bu yine kacti isten kendisi dul bu arada ikide cocugu var
sonra bu kacinca esim annesine ortaligi pis pis birakip nereye gidiyo bu diye kizdi
annesi hemen cagirdi gelmedi
esimde bana elimi biseye sürdürtmeden kizin yapsin b enim karim onun hizmetcisi degil dedi
ve simdi ise bana is buyuramazlar ben isterssem yaparim o kadar :nazar:

ay valla benımkıde aynı sımdı sahur ıcın yemıs ıcmıs bırakmıs bulasıgını bıktım aralıkta defolup gıtcek onu gozluyom valla evlenınce ne yapcak onu dusunuyom mıkrop ya beter olsun

Birlikte yaşamak çok zor .Eğer yaşanıyorsa herkes sorumluluğunu bilecek .Her şey geline yüklenir mi , gelin o eve hizmetçi olarak mı giriyor ? Çok ayıp ve büyük vicdansızlık .Kendi kız evlatları aynı muameleye maruz kalsalar ne düşünecekler .Herhalde kimse kızının ezilmesini istemez.O halde kişi önce kendine bakacak , ona göre düşünecek.Bütün uyumsuzluk ve huzursuzluklar insanların bencilce düşünmelerinden kaynaklanıyor .

evlılık fedakarlık ıster kayınvalıdede calısıyorsa yazık ondanda beklenmezkı yorgun argın gelıp bıde ev ısıne gırmesı
gorumcenızle duzgunce arkadas gıbı konusarak halledebılırsınız bence
uslubunuz bıraz sert yuzunede bu sekılde konusuyosanız gıcıklıgına yapmıyoda olabılır:)

Birlikte yaşamak çok zor .Eğer yaşanıyorsa herkes sorumluluğunu bilecek .Her şey geline yüklenir mi , gelin o eve hizmetçi olarak mı giriyor ? Çok ayıp ve büyük vicdansızlık .Kendi kız evlatları aynı muameleye maruz kalsalar ne düşünecekler .Herhalde kimse kızının ezilmesini istemez.O halde kişi önce kendine bakacak , ona göre düşünecek.Bütün uyumsuzluk ve huzursuzluklar insanların bencilce düşünmelerinden kaynaklanıyor .

yooook bilirler mi hic kaydirigubbakcemile

sen eseksin onlar asilzade :nazar:

ay valla benımkıde aynı sımdı sahur ıcın yemıs ıcmıs bırakmıs bulasıgını bıktım aralıkta defolup gıtcek onu gozluyom valla evlenınce ne yapcak onu dusunuyom mıkrop ya beter olsun

ay yok aralikta defolsun gitsin diye bakmam ben
adam eder öyle yollarim evlenceksede kaydirigubbakcemile
ya uff konusmicam daha fazla ya sinirlendim yine sabah sabah :nazar:

ah arkadaşım allah kurtarsın.ben birlikte oturmuyorum ama oraya gittiğimiz zaman bulaşıkları yıkamadığım gün yok.hatta bi kez kaynanamgilde yemek yedik ben zaten kendim hemen yıkamaya hazırlanırım.benle yaşıt görümcem büyük görümceme abla biz beraber yıkayalım dedi.büyük görümcemin sözü şu oldu gelin burda duruken senin bulaşık yıkaman doğru olurmu dedi.bi kezde çay bulaşıklarını yıkamayı unuttum eve geldik.ertesi gün hemen görümcem lafını söyledi.benim görümcem gelin dururken sözü hep vardır.hatta bi kez kaynanamgilde tülleri takacaktım merdivene çıktım isteyerek kendim.kaynanam yine görümceme sen çıksaydın dedi.gelin dururken benim çıkmam doğru olmaz dedi.sinir oluyorum.sanki afedersiniz ama gelin eşek bütün yükü üstüne bindireceksin.gelinler kölemi ne bilmiyorumki.

burda yuh dedim işte! ''gelin dururken '' bir kadının cahillikte son noktasıdır.!!!
bu cümle benim için birinci dereceden lafını esirgememe konusudur o ayrı ..........
Çok üzgünüm çoook

Bence eşinle konuş.O bu durumu halletsin.Geçenlerde kayınvalidemlerde yemek yiyorduk.Eşimin 15 yaşlarında yeğeni var.Ver tabağını yemek koyayım diye kalkacak oldum eşim kazık kadar kız o kendi koyar yemeğini otur sen dedi.Oturdum.Kendisi aldı yemeğini.Bunun gibi eşin görümcenin sana yardım etmesini söylemesi gerek.Evde sen ve görümcen varken kayınvalidenin yapması olmaz tabi.Ama herşeyi sen üstlenince de görümcen faydalanıyor tabi bu durumdan.Kayınvaliden ve kayınpederinin söylemesi gerekirdi ama herkes kendi evladına kıyamıyor tabi.Sözde kızım derler ama nihayetinde gelinsin işte.Acımazlar.Kendi kızı olunca da kıyamazlar

ayy canim yaa :teselli:
bu lafi cok yakindan taniyorum bende
gorumcem telefonda bana demisti ki
gelin sizsiniz siz dururken ben mi is yapicam diye :1shok:
tabi ben bunun altinda kalirmiyim sizce :1closedeyes:
haddini bildirdim muhabbetimi kestim kalakaldi oylece
hatta bir keresindede insanlarin yaninda biz iki geline
kusura bakmayin ama kizi var demezler gelini var derler dedi
isler sizden sorulur dedi
bende patlamistim artik
kusura bakma ama colugunu cocugunu buraya getirip yedirip ictirip sonrada si.....tirip
ortaligida rezil gibi birakip giden sensin
senin g...tünü bizmi toplicaz dedim az yede usak tut dedim
zaten bu igrenc hareketleri yuzunden esimde kardesinden sogudu
ne var ki gel guzel gecin kusura bakmayin ama ben esek degilim
esek olursam her gelen semer vurur :kahve:

Bence eşinle konuş.O bu durumu halletsin.Geçenlerde kayınvalidemlerde yemek yiyorduk.Eşimin 15 yaşlarında yeğeni var.Ver tabağını yemek koyayım diye kalkacak oldum eşim kazık kadar kız o kendi koyar yemeğini otur sen dedi.Oturdum.Kendisi aldı yemeğini.Bunun gibi eşin görümcenin sana yardım etmesini söylemesi gerek.Evde sen ve görümcen varken kayınvalidenin yapması olmaz tabi.Ama herşeyi sen üstlenince de görümcen faydalanıyor tabi bu durumdan.Kayınvaliden ve kayınpederinin söylemesi gerekirdi ama herkes kendi evladına kıyamıyor tabi.Sözde kızım derler ama nihayetinde gelinsin işte.Acımazlar.Kendi kızı olunca da kıyamazlar

ya acirlar mi hic kaydirigubbakcemile
valla bu konu banada ilac gibi geldi :ecrin_bebek:
stres attim valla naniknanik
benim gorumcem varya 27-28 yaslarinda eltimde 28-29 yaslarinda
ya birak kendi yapmasini anasi hizmet etsin diye bekliyor ya :kızgın:
kalkip bir bardagini yikamaz
cocugnun poposunu yikamaz o kaynanam yikar kalkar 5 yasindaki cocugu
banyo yaptirir kucagiyla kaldirri indirir
ama eltim doktora gidicem der bakin cocuguma bile demez
bende kaynanama bakiversenize cocuga yazik sogukta yuruyerek gidiyor zaten dedigimde
kollarim kaldirmiyor der 2 yasindaki cocugu :1shok:
yani siz dusunun artik
kizimisiniz gercekten diye:kahve:

Son düzenleyen: Moderatör:

nekadar kıbarsınız öyle görümcenize karşı
eminim oda sizin hakkınzda bukadar güzel düşünceler içindedir
aranızdaki sevgi bağına hayran kaldım gerçekten
herkese nasip olmaz!

aynı evde oturmak zordur elbette .ama bunları düşünerekten kabul edecektiniz.
sonuçta o bulasıklaırn içinde senin eşininde bardağı tabağı var.
sanirim ilk zamandan beri her işe koştuğun vefakarlık gösterdiğin için aman ne de olsa yapıyor diyerek tüm işleri senin üstüne yıkmışılar onlar coktan . tatlı bir dille konuşarak durumu eşin halledebilir bence .

Ewet arkadaşarinin da dediği gibi bence fazla aliştirmişsin tatlim bulaşiği falan nasil olsa yikayan var demişler baksana ama sen mesela bulaşik var muslukta başkada bir iş var hangini yapmak istiyosan ona koyul diğer iş içinde benim işim var şu bulaşiği yikayin falan de görümceye de en azindan yap yani bunlari

X