Mecbur muyum onların bulaşığını yıkamaya?

bi de başlık ilginç onların bulaşığı diyor onlar kim ailesi madem aynı evde oturuyor onlar der mi insan rsmen ayırmış onlar ve biz diye...yani kendi yerse bizim bulaşığımız onlar yedigi için onların bulaşığı mı insan yeri geliyor arkadasının bulaşığını yıkıyor...sonucta ailesi bu aile olarak görmüüyorsa dediğim gibi calışıp kazanıp cıksın baska bi eve.

ay boşverin kayınpeder yıkasın yada biriktirin akşam eşiniz yıkasın.şaka tabi.valla şimdilik mecbur görünüyorsunuz kayınvalidenin çalışması beni biraz vicdanlı olmaya itti.eh evdekide genç kız onları halleri bu zamanda belli akılları bir karış havada.bu işler malesef iş bölümü yapmazsanız tatlı dille hep size kalacak

bende madem durumdan rahatsızsınız kendılerıyle acık acık konusun.yada sakayla karısık soyleyın bulasık makınası alsınlar.boylece kımse bulasık yıkamamıs olur

bence siz bi bulaşık makinası alın a.s a.s

Canim sonuna kadar haklisin, ama sen Allah rizasi icin yapiver.

Bütün o isleri yaparken sevap aldigini unutma.

Zamanla düzelir insallah.

canim cok uygun fiyata bulasik makinalari var. bekle biriksin bulasiklar. sen de yikama. e bulasik da duruyor derse hic uzerine alinma.

bulasik yikamaktan fenalik geldigini bulasik makinasi istedigini soyle. artik bulasik makinasiz ev mi var. madem kalabaliksdiniz herkesin gonlu olur. ama tabi onu bosaltip doldurmasi da sana kalir.

bence nazikce hatirlat. bence kotu niyet degildir.

300-500 ytl ye bile makinalar var aldır bi tane söyle.sahurda yediklerini hadi sende kalktıysan yıkarsın tamam ama sen sahura kalkmadıysan mutfağı onların toparlaması lazım.ayıp yani.eğer kaynanan bulaşıklarda halen dururyor derse.anne ben sahura kalkınca yıkayıp yatıom siz bırakmışsınız dersin kibarca

bence siz bi bulaşık makinası alın a.s a.s

aynen size katılıyorum en iyi çözüm bu sanırım:nazar:benim kayınvaldemle
eltimmde aynı evde oturdular 4 yıl kayınvaldem çalışıyordu eltim çalışmıyordu
görümcemde bekardı çalışıyordu onlarda öleydi iş yapmazlardı zaten dışarda
yeterince yoruluyorlardı eltimde böle yapardı bence haksızlık biraz dışarı işi yapan
dışarda evde olan evde çalışmalı hayat müşderek ne olacak 2 bılaşıkdan yani
zaten evdesiniz görümcenize gelince kafanıza takmaya değmez şimdiki gençlerin
çoğu öle çok gerekliyse annesiyle konuşun ama cevap bellidir yani.onlarda size
hayat müşderek diyecek en kısa zamanda bi iş bulun ve bitsin.eltim öle yapdı
en sonunda iş buldu pazar günleri hep beraber yapıyorlardı isteyince herşey olur
kolay gelsin:1hug:

bi de başlık ilginç onların bulaşığı diyor onlar kim ailesi madem aynı evde oturuyor onlar der mi insan rsmen ayırmış onlar ve biz diye...yani kendi yerse bizim bulaşığımız onlar yedigi için onların bulaşığı mı insan yeri geliyor arkadasının bulaşığını yıkıyor...sonucta ailesi bu aile olarak görmüüyorsa dediğim gibi calışıp kazanıp cıksın baska bi eve.

bekara karı bosamak dıyorum senın yazdıklarına

kızlar aklıma mukayet olun sinirden titriyorum
kaynana gorumce kayınpeder bır oturuyorum
ramazan basladı baslayalı ıftarı sahuru hazırlıyorum sofrayı donatıyorum
fakat 5 gundur maglum sebepten dolayı nıyetlı deılım
sahura kalkmıyorum sabahları esımı yolcu etmek ıcın kalktıgımda sahurdan kalma yıglı bulaıgı gorunce tepeme vuruyo bugunde aynısı oldu yemeklerı yaptım camasırları yıkadım serdım tum ıslerı bıtırdım ama sahur bulasıgına elımı surmedım mecburmuyum ya evde genckız var kocayı bılıyo suan sacına fon cekıyo sevgılısıyle buluscak bılıyorum yıkamadan cıkcak kaynana ıste delı olcam ya
sanah esıme dedım ben mecburmuyum ya ben hazırıyordum bulasıgıda yıkayıp ole yatıyodum nıye sabaha bırakılıyo madem bırakıyosunuz yıkayın yaaaaaaaaaa :kızgın:benmııym mılletın enayısı bu kadarda olmaz
arkadaslar ne yapmalıyım sınırden catlıyorum ne yapayımkı anlasınlar ya ne olur bısey dıyın :enbuyukkk:

en büyük hata onlarla aynı evi paylaşmanız...
ev ev üstüne gerçekten olmuyo...
seni çok iyi anlıyorum evde gelin varken bekar görümce elini bi işe atmaz...
mecbur değilsin tabiki sahurdan kalma bulaşıklarını yıkamaya...
her zaman söylerim evin üstünde oturmanın dezavantajından biride evin bütün işlerini
gelinin yapmasıdır...
görümcen süsüne püsüne gezmeye tozmaya vakit ayırabiliyosa,bi zahmet o iki bulaşığıda yıkasın ...eline yapışmazya görümcenin...
ben olsam yıkamazdım...

heralde hiçbir gelin benim yengelerim kadar şanslı değildir.:lepi:ikitane yengem var ikiside evli annem ve babam etraflarında fır dönüyorlar çok seviyorlar bize geldiklerinde iş yapmaya kalktıklarında annem resmen yalvarıyo siz yapmayında kızlarım yapsın diye ben ve kardeşim eşşek gibi hizmet ederiz.gamyoncuiremsu
kendi evlerinede gidince hep biz yine yardım ederiz. -tatlicadiarzu-yeteki annemle araları bozulmasın babam zaten melek gibi..biz anneme kırılmayız annemiz nede olsa ama onlar küserler annem çok titriyo üslerine çok düşüyo.
yüce rabbim okadar ilgi gözteren kaynana ve kayın peder nasip etsin inş.:Saruboceq:

canlarım benimle bir olup sorumunu paylaştogonız icin tesekkür ederim
tüm samimiyetimle sölüyorum
iyiki varsınız:enbuyukkk:

haklısın zor bir durum allah yardımcın olsun

Aynı evi paylaşmak zor... Ne jkadar anlaşsanızda kahrı büyük.
sen onların bulaşığından şikayet edersin onlarda gelin varken banamı yıkaması düşer derler.... Yani kızmayacaksın orta yolu bulacaksınız ailecek yoksa çok cıngar çıkar:nazar:

şahsen ben hiç anlamam gelini hizmetçi gibi görmelerini,neden böyle katı,saçma,vicdansız düşünürler anlamıyorum:kızgın: sonuçta sende o evin kızysan kii onu öyle gördüklerini hiç sanmıyorum,öyle olsaydı eğer kendi kızlarını kaldırmayı hatta kendileri yapmayı bilirlerdi değilmi:kızgın: onlarında seni kendi kızları gibi görüp biraz sorumluluk bilmeleri gerekir.ben derimki; sen sakın bu hataya düşme herşeyi ben yaparım hatasında olmaaa hiçbirzaman.neden herşeyi sen yapamasınki,gelinn diyemi???gelinler herşeyi yapmak zorundamı?hayır asıl gelinsin ve onların sana hiç bir hakkı geçmemiş,kendi kızları çalışsın..evet iş paylaşımı olması lazım ama dediğim gibi paylaşarak...bence yapmamalısın kesinliklee yapma yapman gerekenleri zaten biliyosundur ama onlarda yapmaları gerekenleri bildiği zaman...Allah yardımcın olsun arkadaşım.:teselli:

makina varsa sorun nedir ben de anlamadım

zaten bulasıklarını yıkamayarak tepkını gostermıssın

Son düzenleme:
X