Mecbur muyum onların bulaşığını yıkamaya?

D

dj_sinem

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi dj_sinem
kızlar aklıma mukayet olun sinirden titriyorum
kaynana gorumce kayınpeder bır oturuyorum
ramazan basladı baslayalı ıftarı sahuru hazırlıyorum sofrayı donatıyorum
fakat 5 gundur maglum sebepten dolayı nıyetlı deılım
sahura kalkmıyorum sabahları esımı yolcu etmek ıcın kalktıgımda sahurdan kalma yıglı bulaıgı gorunce tepeme vuruyo bugunde aynısı oldu yemeklerı yaptım camasırları yıkadım serdım tum ıslerı bıtırdım ama sahur bulasıgına elımı surmedım mecburmuyum ya evde genckız var kocayı bılıyo suan sacına fon cekıyo sevgılısıyle buluscak bılıyorum yıkamadan cıkcak kaynana ıste delı olcam ya
sanah esıme dedım ben mecburmuyum ya ben hazırıyordum bulasıgıda yıkayıp ole yatıyodum nıye sabaha bırakılıyo madem bırakıyosunuz yıkayın yaaaaaaaaaa benmııym mılletın enayısı bu kadarda olmaz
arkadaslar ne yapmalıyım sınırden catlıyorum ne yapayımkı anlasınlar ya ne olur bısey dıyın :enbuyukkk:

• Konu Sahibi dj_sinem
eşinle konus ve oda diğerleriyle sen hiç kötü olma hele işin içinde görümce varsa 10 kaynanaya bedeldir allah yardımcın olsun kardeş

• Konu Sahibi dj_sinem
Aynı evde yaşamk çok zor Sanırım maddiyat Allah yardımcın oldun ama çok taviz vermişsin onlarda alışmışalar nasılsa gelin yapar diyolar Nekadar verşsen okadar alırlar nekdarlık evlisn bilmiyorum ama umarın enkısa zmannda kendi evine çıkarsın eşin senden yana olsunda gerisi boş.
Şimdilik allah için yap eşini seviyosan çalışmıyorsanda başka ne yapacaksınki evde işle güçle ilgilen vakit geçir onlar bilmezse Allah bilirbigün seni mukafatlandır.Neden kendini enayi gibi düşünoysunki böyle düşünürsen dahada kızarsın.Belli müddet sabret.
Sabır Sabır Sabır Allah eninde sonunda mükafatlandırıyor...

• Konu Sahibi dj_sinem
bence tavır takınıp kötü elektrik yaratma ortamda.ama herşeyi tek başına üstleneceğine yavaş yavaş görümcenle işleri paylaş.en azından elini alıştır.mesela ben masayayı hazırlıyorum hadi bakalım sende yemekleri ısıtla başlayabilirsin.bulaşığı elde yıkıyorsan sen yıka o durulasın.eşinlede konuş meseleyi.eğer eşinde kardeşine yumuşak ama yaptırımı olacak şekilde konuşursa sanırım daha etkili olur.yine de Allah kolaylık versin arkadaşım.

• Konu Sahibi dj_sinem
aynı evde yaşandığında kişiler sorumluluklarını biliyor olacaklar..
sen neden onların çıkardığı bulaşığı yıkayacakmışsınki..yasakkelime
elden ayaktan düşerler yada başka bir şey olurda hadi yaparsın..evin kızısındır..
evde genç olacak bulaşıkları geline bırakacak..yok öyle yağma..
Ramazansa herkese Ramazan..:teselli:
ben yıkamam şahsen aynı durumda olsam,hatta mutfağa bile uğramam..:smiley-cool:

• Konu Sahibi dj_sinem
onlar nasıl olsa yapan biri var diye ellerini çekmişler bütün işlerden, yavaş yavaş bırak yapmayı, herkes sorumluluğunu bilsin, yapılmayınca gör bak nasıl yapmaya başlayacaklar

• Konu Sahibi dj_sinem
yıkamayın, söylerlerse siz de söylersiniz, sorumluluklarını bilsinler, alışmasınlar böyle.

• Konu Sahibi dj_sinem
Canım Allah tez zamanda kendi evinize çıkmayı nasip etsin:Saruboceq: Yoksa bitmez bu sorunlar.:1no2:
İnsan yeri geliyor bekarken kendi annesiyle anlaşamıyor
Kayınvalidene bir şey diyemem. Evde 2 tane genç kadın var bana mı yakışır bulaşık yıkamak diye düşünüyor olabilir.
Ama görümcenin yaptığı hiç hoş değil.klava:
Biran önce konuşun görev paylaşımı yapın. Ne demek her şeyi senden bekliyorlar. Her işin ucundan tutması lazım.
O sizinle o evde yaşamıyor muymuşkötükedihüso
Ben olsam, hanfendi sevgilisine gitmeden önce o bulaşıkları ona yıkatırdım.:jeyyar:
Üstünede yüz göz olmadan lafını verirdim.:1closedeyes:

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi dj_sinem
bence bu kadar agresif olmayın arkadaşlar. dj_sinem arkadaşım evinde çıkacak bir huzursukta yine sen üzülürsün.bende 7.5 yıl kayınvalidemle oturdum.biliyorum çok zor.bence sesini yumuşatıp görümcenden yardım isteyebilirsin.biriniz yıkar,biriniz durular mesela.dışarıdan ahkam kesmek kolay ama başkalarının tahrikleriyle olayı büyütürsen yine üzülen sen olursun.umarım en kısa zamanda ayrı eve çıkma imkanı bulursun.kendi evine çıkana kadarda ortamı germeye gerek yok bence.

• Konu Sahibi dj_sinem
valla ben de aynı senin gibi kayınvalide görümce falan oturuyorum.ha benim kayınvalidem çalışmıyo ve biz ev işlerini birlikte yapıyoruz.paylaşıyoruz yani.ama senin görümce çalışmıyomuş.ona akşama kadar çok yorulduğunu ve yardıma ihtiyacın olduğunu söyle.umarım anlayışla karşılar ve sana yardım eder.ama etmezse de sen ona tavır alma.boşveerr.valla bazen benim de bunaldığım zamanlar oluyo ama bana Allah sabır veriyo.vee Allah'tan benim kayınvalide öyle her şeyi bana yıkmıyo.şu an hamileyim ve 1 ay sonra doğumum var.o ve Allah görüyo.bu halimle koşuşturuyorum.sen hiç sıkma canını.aç müziği(şaka değil,ciddiyim)başla işlere.bak nasıl çabucak bitiyo.Şeniz

• Konu Sahibi dj_sinem
canım allah yardımcın olsun öncelikle evet insanın görümcesi olupta bide çalışmıyosa üstüne üstlük bide yardım etmiyosa ev işlerine insan tabiki sinir olur ama benderimki al görümceni karşına konuş bu konuşmayı hatta kayın validenlede yap ee sen kendini onlara ve işlere adadıkça onlarda sana yüklenecektir emin ol

• Konu Sahibi dj_sinem
cok saolun arkadaslar canlarımsınız ınanın sızde olmasanız....
sımdı bulasıkları yıkamayım demı

• Konu Sahibi dj_sinem
yıkamayınca kayınvaliden sessizce kalkıp yıkayacaksa yıkama.amaaaa sonunda büyük bir patırti kopacaksa bir daha düşün derim.bizler evimizde mutlu mesut yaşarken sen kaldırabilecekmisin bu patırtıyı?sonra pişman olma.

• Konu Sahibi dj_sinem
bence kocanı hiç araya sokma bu sefer kayınvaliden ve görümcenle arana zıtlık girer sen bence en iyisi al görümceni karşına konuş sakin sakin anlat derdini insan olan anlar merak etme

• Konu Sahibi dj_sinem
bence de hem kendine yazik etmis olcak yazik degil mi???
yika gitsin ama gorumcenlende konus sana yardimci olsun beraber yikayin arkadasin dedigi gibi sen yika o durulasin yada o yikasin sen durula,
yoruldugunu soyle o kadar kisi var yardimci olmasi icin rica et biseyler soyle iste
allah yardimcin olsun insallah anlar gorumcena.s.

• Konu Sahibi dj_sinem
Görümcen hazırlanırken " Hadi iki dakikada yıkayalım şu bulaşıkları" deyiver.Kabul etmezse o zaman tavrını koy.

• Konu Sahibi dj_sinem
arkadaşım tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır derler.keskin sirkede küpüne zarar.
ne güzel söylemiş sana cevap veren arkadaşlar.haklıyken haksız pozisyona düşme.yapabileceklerini yap ki söz söylendiğinde söyleyecek sözün olsun.
bir de benim gördüğüm bişey var ki,akıllı bir kadın kocasıyla annesini karşı karşıya getirmiyor.sorunlarını kendi hallediyor ve daha güçlü duruyor.

görümcene arkadaş gibi davran ve paylaş onunla.kendini daha az üzersin ve daha huzurlu olursun.a.s

• Konu Sahibi dj_sinem
Evli değilim lakin ..Evli olsaydım da bu başıma gelseydi yıkamazdım ne demişler Alışkın şey şey tutmaazmışşş :1closedeyesşey kısmını diemicem anlamışsınızdır ) Görümceniz sizi ne olarak görüyor anlamadım ?Evin hizmetkarı mı Bir gün siz yıkıyorsanız bir günde o yıkayacak ...Evlenince acaba ona yapılsa o nasıl davranırdı? yada kaynananız kızına öyle yapılsa ne yapardı Neyse karar sizin tabi...:1closedeyes:a.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…