mayıs anneleri gaz sorununu atlattınızmı?

genciza

annesinin sosisi o :)
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2007
4.158
143
42
merhaba mayıs anneleri ben temmuz annesiyim.kızım çok gazlı herkes 3 aylık olunca geçer diyor.sizin bebekleriniz ne durumda 3 ayı doldurdunuz artık gerçektende bebeklerin gazları bittimi.bana hiç bitmeyecekmiş gibi geliyor çok zor geçiyor günlerim.

canım hayırlı olsun bebeğin. allah analı babalı büyütsün.

bizim gaz sorunumuz pek olmadı vardı ama ağlaması huysuzluğu yoktu bacaklarını kasıp duruyordu karnına doğru. şimdi çok şükür artık yok ama tabi pırt pırt devamlı çıkarıyor halen. bizim gaz problemimizin olmayışının alakası varmı onla bilmiyorum ama doğdu doğalı bacaklarını büküp dizleri karnına değecek şekilde bastırıp gazını çıkartırıyordum. herseferindede çakartıp rahatlıyor çok sık yaptım bunu ben. yüz üstü yatırıncada rahatlıyordu mışıl mışıl uyuyup her kırmaştığındada pırtlıyordu. sende dene bi faydasını görürsün. gerçekten 3 ayımızda bitti. dr gittiğimizde gaz sorunu var diyordu bacaklarını çektiği için karnına 3. ay gittiğimizde gaz sorunu bitmiş dedi. hareketleri normelleşmişti çünki. birde zinko bitkisel ilaç kullandık biz. inş. bir an önce atlatırsınız gaz problemini canım Allah kolaylık versin....

canım benim kız acayip gazlı.çok gaz çıkarıyor ama hala gazı bitmiyor.bacak hareketini bende yaptırıyorum faydası oluyor o kadar çok gaz çıkarıyoki şaşarsın hatta bazen neredeyse kızıma dokunsam pırtlıyo bu kadar gaz nasıl oluyor anlamadım.dolayısıyla gaz sancısıda çok oluyor uyuduktan bikaç dakika sonra sancı vurunca kıvranıp uyanıyor yavrum.sonrada uyut uyutabilirsen.zinco,metsil,colinox ve bi sürü bitki çayı ama hiçbirinin faydası olmadı.allah başka dert vermesin diyorum çok şükür diyorum tek umudum 3. ayını doldurması.

Bizimde hiç gaz sorunumuz olmadı desem yeridir. Ben yediklerime içtiklerime çok dikkat ettim hatta haziranın ortasına kadar ayağımdan çorap çıkartmadım üşütmemek için.. Doğumdan sonra çok korktum bebeğimde gaz sancısı olur die çevremde herkes gazdan çok şikayet ediyordum ama dediğim gibi bundan korktuğum için çok dikkat ettim.

ne mutlu sana canım gerçekten çok zor gazlı bebek annesi olmak.ama ben mamada veriyorum herşeyi denedim dikkatte ettim sanırım hiçbişeyle alakası yok olacağı varsa oluyor maalesef.şimdi tek umudum 3. ayda bitmesi.

cnm bende gaz problemi çok çektim ayyy hergün ağlamalar uykusuz geceler sabahlara kadar ağlıyordu ne yapsam faydasızdı önce sab simplex aldım bitkisel gaz ilacı o iyi geldi doktorumuz sonra da en iyisi olan nursa harveys verdi süper iyi geldi...ama şu gerçek ki ne kullanırsan kullan bir yere kadar3-4 ay doldurması lazım ay ben neler çektim ama şunu bil geçici bunalr geçicek hepsi sana şuan da dayanışmaz geliyor ama sabırlı ol sen stres yaptıkça bebekte stres yapıyor dah afazla gazı oluyor sen gül oyna sevgi göster azalıyor....allah yardımcın olsun gaz nedemek çok iyi bilirim...

canım merhaba, gözünü korkutmak gibi:) olmasın ama benim bebiş 5.ayına girdi. halen gaaaaaaazla uğraşıyoruz maalesef evet eskisi kadat değil ama yine de var. saatlerce emziremediğim oluyor. istemiyor gazından huzursuz olduğu için.. ben de dikkat ediyorum yediklerime ama yine de oluyo işte. sab, neo baby, metsil, babuline... vs.. ne varsa gaz adına içti yavrum o karın bacak sırt masajları...
dışarı çıktığımızda sab ve emzik bizim kurtarıcımız:) onlarsız bi gezinti asla düşünemiyoruz:)
ama dediğim gibi ilk zamanlarki gibi de değil çok şükür. sırtını bayaaa --bi pıtpıtı geçtik de----pot pot--- :)) latınca atabilince ne ala....

umarım en kısa sürede bebişlerimiz kurtulur bundan da onlar da bizde bi rahatlarız..

sevgilera.s.

ayyy canım deme yaa.az önce eşimle salonun bi peteğinden diğer peteğine bi salıncak kurduk.son günlerde iyice huysuzlaştı önceden ayakta sallayınca susuyodu şimdi oda kar etmiyor elimizde battaniye ile sallıyoduk ama oda bi 5-10 dk. idare ediyodu.psikolojim bozulmak üzere sırtını yere koyar koymaz başlıyo ağlamaya kucakta gezincede ve battaniyede sallanınca biraz iyi oluyo.sürekli ıkınıp kızarıyor ve sürekli huysuz mızmız.bi yere yatırdığımda bi süre bakınıp oyalandığını bilmem.öyle çok gür sesli değil allahtan ama dudaklarını büze büze ağlıyor benimde içim parçalanıyor.ne biyere gidebiliyoruz nede birisi bize gelince rahat ediyoruz.sanki hiç bitmeyecek gibi geliyor.ben 3 ayı zor beklerken şimdi sen 5 ay diyosun.allah yardımcımız olsun.tek tesellim sağlıklı olması çok şükür.bende metsil,zinco,colinox ve rezene çayı verdim ama hiç fayda etmedi.sab dediğin nasıl baya etki ediyomu.

walla üzüldüm sizin adınıza şimdi. baya bi kronik vak'aymış sizinki canım.laelaelaelaelae bizim ilk aylarımızı hatırlattın bana. ama bilmiyorduk ne sıkıntısı olduğunu, sonra doktor gaz dolu bu çocuk sancı çekiyo deyip o damla ve şurupları verdi işte. şimdi seninki kadar da değil yani çooook şükür..

sab simplex diye bi gaz damlası. metsil onun yerlisiymiş. bizimkine fayda etmedi. tadını da sevmemişti. büzüşerek yiyodu.. sabın tadı da güzel. ondan da yanımızdan ayırmayışımız:) baya faydası var walla.. piyasada değişik fiyatlarda satılıyor. karaborsa yani.. :)) tutturabildiklerine.. 22-25-28 ytl. değişiyo.. bizim 3. şişemiz bitmek üzere..
aman atlatalım da şunu hayırlısıyla.. hareketlenme falan hikaye.. bizimki doğduğundan beri kımıl kımıl.. :) bacaklarını bile havalara dikip kendi kendine atmaya çalışıyo garibim. e biz de üstten çalışıyoruz. sırta pot pot! layarak..
bize de 3 ay demişti doktor.. ama baya bi fark var azalıyor. ben de 6 ayı bekliyorum:) ha gayret şurda 1,5 2 ayımız kaldı..
en kısa sürede kurtulmanız dileğimle.. bilirim o vıyaklamaları, bi yere gittiğindeki huzursuzlukları.. kolay gelsin..

sevgilera.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…