Gebeliğe Hazırlık Mayıs 2021 Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Bu arada ikinci bebeğim bu rabbim isteyen herkse nasip etsin :dua::dua: normalde ikinci bebek istiyorduk 2.3 ay denedik adet düzensizliğim hiç yoktu bu süreçte sanırım sitresten adet gecikmeleri yasamaya basldim cnku merakli bi insanm acaba oldumu hamilemiyim diye kafama çok takarım bence iyi birşey degil ama bilerek yapmiyorum elimde degil ... sonrasın da korunmaya başladık 2 ay korunduk adet baslangic tarihim 1 mayis mayista korunmayı bıraktik uzun süredir evlendigimden belli "TAKVİMİM" diye bir adet döngüsünü yumurtlamayı takip eden bir uygulama kullaniyordum ama hic dikkat etmiyordum acikcasi bu ay esim cok yogun calisiyordu ve bigun baktim tam yumurtlama günümdü uygulamamda ogunu degerlendirdik ve iki gün sonra bir kez daha degerlendirdik :KK60: yani bu ay sadece iki kez oldu tahminimce uygulamanın yumurtlama gösterdigi gündü oda anlatmak istedim uygulamyi deneyin derim birsey kaybetmezsiniz:KK66:

Adet günüm bazen 28 bazen 30 olur ben 14. Gün test yaptığımda adetime 4 gün daha vardı ama iğnenin 14. Günü değişebilir çünkü yumarta takibinde yumurtalar yeterli buyudunde çatlatma iğnesi kullanılıyor ben ilk kontrole gittiğimde kucuktuler 3 gün sonra gittiğimde vuruldum 3 Mayıs'ta 20 bat tarihimdi inşallah aciklayabildim faydalı olmuştur sizin için
Merhabalar siz çatlama iğnesi ilemi hamile kaldınız hayırlı olsun buarada ❤

Ovulasyon testi hic kullanmadim. Tamamen takvime gore 14. Gun pazar gosteriyordu. Akinti takibi yaptim yogun akintimda vardi. Ben ctesi gecesi ve ptesi aksamini degerlendirbildim
İnşAllah tutmuştur canım. Benim ovulasyon akıntıdan 3 veya 4 gün sonra pik oluyor 🤗

Bu arada ikinci bebeğim bu rabbim isteyen herkse nasip etsin :dua::dua: normalde ikinci bebek istiyorduk 2.3 ay denedik adet düzensizliğim hiç yoktu bu süreçte sanırım sitresten adet gecikmeleri yasamaya basldim cnku merakli bi insanm acaba oldumu hamilemiyim diye kafama çok takarım bence iyi birşey degil ama bilerek yapmiyorum elimde degil ... sonrasın da korunmaya başladık 2 ay korunduk adet baslangic tarihim 1 mayis mayista korunmayı bıraktik uzun süredir evlendigimden belli "TAKVİMİM" diye bir adet döngüsünü yumurtlamayı takip eden bir uygulama kullaniyordum ama hic dikkat etmiyordum acikcasi bu ay esim cok yogun calisiyordu ve bigun baktim tam yumurtlama günümdü uygulamamda ogunu degerlendirdik ve iki gün sonra bir kez daha degerlendirdik :KK60: yani bu ay sadece iki kez oldu tahminimce uygulamanın yumurtlama gösterdigi gündü oda anlatmak istedim uygulamyi deneyin derim birsey kaybetmezsiniz:KK66:

Bende bu uygulamayı kullanıyorm ve ilk bununla hamile kalmıştım bende uygulayın derim 🤗 diğerlerini denedim onlarda pek tutmadı günlerim. Flo vardı o da iyi ama takvimim en iyisi bana göre 👍

Ben hafif hafif sancı yaşadım ama geçti onlarda ben de beyaz akıntı var kabızlık var bel ağrısı var yorgunluk hali bende de var ama negatif işte testler 😣
Doktora gidersin en azından senin öyle bir engelin yok. Bana randevu en erken 10 haz verdiler ancak kabul etmedim münakaşa halimdeyiz aile hekimi ile daha öne çekmesi için bakalım ne yapacak.

Kızlar bu gebelik testini daha önce hiç kullanmadım nasıl hakkında bilgisi olan var mı

Eklentiler

• 20210528_161941.jpg
    20210528_161941.jpg
    69,1 KB · Görüntüleme: 38
Doktora gidersin en azından senin öyle bir engelin yok. Bana randevu en erken 10 haz verdiler ancak kabul etmedim münakaşa halimdeyiz aile hekimi ile daha öne çekmesi için bakalım ne yapacak.
Kuzum bende mecburen özele gidiyorum işten her zaman izin alamıyorum sonuçta param çok gidecek ama bebek için elimden geleni yapıyorum valla bakalım ne tedavi verecek pko için yani bilmiyorum tüp bebek bile yaptırdım kimyasal gebelik oldu başka ne yapabilirim diye düşünüyorum artık c life macun sipariş verdim bakalım onu da denicem bir o kaldı denemediğim 😂

Kızlar ya regl oldum da siyah kanama ve siyah pıhtı gelmesi normal dimi geciktiği için 😣

Merhaba herkese şimdi yeni sipariş ettiğim ovu testlerim geldi yaptım bugün adetten sonra 8. Günüm sizce çatlama mi yoksa henüz yumurta olmamış mı bunu nasıl anliycam bı bakarmisiniz🙃

Eklentiler

• IMG_20210528_164308.jpg
    IMG_20210528_164308.jpg
    119 KB · Görüntüleme: 35
Özelde yaptıracaksanız anestezili önermiştir tabi tamemen duygusal. Hakkında hayırlısı olsun umarım açılır kanalların hemen hamile kalanlar var sakın korunma
Bugün cekindim cidden iyiki aneztezili olmusum diyorum hic birsey hissetmedim cok kolay gecti oyuzden cok şükür ve neden gebe kalamadigimi ogrenmiste oldum bu vesileyle sivi zor dolmus tuplerime hafif tikaniklik varmis doktor 3 doz ilac kullanmis sonra acilmis cok sukur suan bir problem yok kendin dene adet olursan gel femarayla deniyelim dedi adet olmus gbi kanamam var biraz iki gun surecekmis umarim hersey yolunda ilerler 🥰❤️

Bugün cekindim cidden iyiki aneztezili olmusum diyorum hic birsey hissetmedim cok kolay gecti oyuzden cok şükür ve neden gebe kalamadigimi ogrenmiste oldum bu vesileyle sivi zor dolmus tuplerime hafif tikaniklik varmis doktor 3 doz ilac kullanmis sonra acilmis cok sukur suan bir problem yok kendin dene adet olursan gel femarayla deniyelim dedi adet olmus gbi kanamam var biraz iki gun surecekmis umarim hersey yolunda ilerler 🥰❤️
Bak canım çok şükür artık kendiliğinden olma ihtimali çok yüksek tüpler de açıldığı için bence bir iki ay ovulasyon testi yaparak kendin dene olmazsa doktora gidersin ilaç tedavisi için 🙏😇💕

X