Martta hamile olup aralıkta doğum yapacaklar...

Gunaydin cnm...
Bende dunku sancim icin doktora geldim bicak gibi vajinama giriyodu. Rahim agzi kisalmis istiharat verdi bu olculerde erken dogum olabilir dedi bide akinto cikti 7 gunluk fitil verdi. Moralim sifira dustu yaa:KK61:
Duygum canim cok dikkat et burda en yakin arkadasima oyle dedi hep yatiyo ilac kullaniyo vajinadan.hep yat..moralim bozuldu en saglikli srnsin aramizda sajin erkenn dogurmaaaa valla ben sendrn cok cokerimm...kuzum dinlennn hep

Ne oluyo bıze ya doguraaydıkta kurtulaydık off Allah yuzumuze baksın agrısız sızısız gecsın ıns yarabbım uzuluyorum duyunca zaten gecelerıde uyumuyorum ama sebepsız bırden gozum acılıyo
Simayimmm noluyoo evet bize...gorev zamanin..hepimiz dipllerdeyizz hadi kaldir bizi ayagaa:KK43: ben okula gidiyom gelince yazarim optum siziii asik suratlaaa :KK43:

Simayimmm noluyoo evet bize...gorev zamanin..hepimiz dipllerdeyizz hadi kaldir bizi ayagaa:KK43: ben okula gidiyom gelince yazarim optum siziii asik suratlaaa :KK43:
Cnm bnm bnde anlamadımki bıraz psıkolojık bıraz stres heepsı etkılıyo ben anladımki hersey yorgunlukla baslıyo vucut dırencı dusuyo aman dınlenelım dıcem kımımız calışıyo kımımız evde calışıyo hep ımkansız yatmak bu yuzden kendımızı dınlemeyelim derım ben pff ne desek boş herkes te stres baslamış ama dik duralım bak bitcek gıtcek ınan vakıt geldıgındde artık bı el bıle degmeyecek bıze

Duygum canim cok dikkat et burda en yakin arkadasima oyle dedi hep yatiyo ilac kullaniyo vajinadan.hep yat..moralim bozuldu en saglikli srnsin aramizda sajin erkenn dogurmaaaa valla ben sendrn cok cokerimm...kuzum dinlennn hep
Ayy yatamamki nasil yaticam yaa :KK43: bakalim pztsi kultur testinin sonucunu alip fitili oyle kullanmaya baslicam. Canim cok sıkıldı :KK43:

Aaa bozma moralini moralsizlikte erken dogum olur ya bı ara hatırlıyorum uyuzcanada oluyodu o bıcak gıbı saplanmalar akıntım benımde var ama kokusuz cnm fitil iyi bişe degıl ya bu rahım agzı kısalmasına da aklım ermıyor
Fitilde baska bi fitilmis icine bi sivi koyuyomussun falan biseyler anlatti dr ama benim kafa gidik oldugundan anlamadim bile. Ben spor yapamazsam tukenirim yaa:KK43: Neyse Allahin izniyle bisey olmicak insallah. Ne gelirse Allahtan.

Cnm benım haklısın kadaya takılmıcak gıbı degıl en kucuk sorun bıle dag oluyo bana en son 3.5 cm demıstı uzuluga 3 un altına dustumu rısk demıstı kaç cm miş uzunluk sordunmu duygucum

Yok canım sormadım zaten erken dogum riski diyince benim kafa gitti :KK43: Pazartesi tekrar gidicem. Benim 2 doktorum var o hastanede bugun sürekli göründüğüm dogumdaydı pazartesi kültür testinin sonucuyla ona görünürüm bakalım o ne diyecek. Netten arastırdım biraz rahım agzı kısalmasını 2.5 altına düşünce risk oluyormus. bilmiyorumki benimki ne? hiç sormak aklıma gelmedi. Basıma böyle bişey gelecegı aklıma gelmedi cunku :KK43:

Akla gelmezki bnde esıme kızdım agladım biraz bagıra bagıra korktum bebiş etkilenmese bari uzandım agrı gırdı karnıma

Ben geldim kizlar.cok zor gecti buhun.karnim ders anlatirken bile sikistiriyo.yazik kiyamm cocuklar korkuyla yuzume bakiyolar :KK43: duygu birak sporu fslan dinlen daha olmamali.simay canim sen de takma gerilme..ayy enn depresifiniz size moral veriyo bak :) kiymetini bilin.ben cumartesi gidicem doktora allah kerim ben ne haldeyim ???

Akla gelmezki bnde esıme kızdım agladım biraz bagıra bagıra korktum bebiş etkilenmese bari uzandım agrı gırdı karnıma
yaaa üzme kendini bak bebişler etkileniyo. takma kimseyi he de gec :KK43:

Ben geldim kizlar.cok zor gecti buhun.karnim ders anlatirken bile sikistiriyo.yazik kiyamm cocuklar korkuyla yuzume bakiyolar :KK43: duygu birak sporu fslan dinlen daha olmamali.simay canim sen de takma gerilme..ayy enn depresifiniz size moral veriyo bak :) kiymetini bilin.ben cumartesi gidicem doktora allah kerim ben ne haldeyim ???

Ay sen güzel haberlerle gelde bize moral olsun canım. Ben takmamaya calısıyorum ne gelirse Allahtan artık bişeycik olmaz inşallah...

yaaa üzme kendini bak bebişler etkileniyo. takma kimseyi he de gec :KK43:

Ay sen güzel haberlerle gelde bize moral olsun canım. Ben takmamaya calısıyorum ne gelirse Allahtan artık bişeycik olmaz inşallah...
Oyle tabi kuzum takma allah korur onu yardim eder insallah.hepp dua edelimm cokk dua edelimmm birbirimize de edelimm

Hamileliğinizin 30. haftasındasınız. Bu dönemde bebeğinizin beyni hızla gelişiyor. Beslenme ve büyüme ile ilgili detaylı bilgiler için yazımızı okuyun.

Kaydedilen ilerleme: Bebeğinizin beyni inanılmaz gelişmesine devam ediyor. Şimdiye kadar yüzeyi düz olan beyin bu hafta belirgin bir şekilde kıvrımlı bir görünüş almaya başlayacak. Konvolüsyon adı verilen bu kıvrımlar beynin daha fazla hücre tutmasını mümkün kılıyor. Bu dönemde bazı şeyler gelişirken bazıları da kaybolurlar. Örneğin bebeğinizin bütün vücudunu kaplayan ve lanugo denen çok ince tüy tabakası gibi. Bununla birlikte bu tüyleri bölgesel olarak hala daha sırtında ve omuzlarında taşıyabilir.Paylaşılan bir yemek: Üçüncü üç aylık dönemde iyi yemek yemek çok daha önemli çünkü bebeğiniz iç kaynaklarını artırıp kilo almak için doğrudan sizden besleniyor. Süt içmekten aldığınız kalsiyum doğrudan onun kemiklerini oluşturmaya gidiyor. Demir açısından zengin gıdalardan ve gebelik esnasında kullandığınız vitaminlerden gelen demir aynı şekilde doğrudan bebeğinizin demir kaynaklarını kuvvetlendirmeye yarıyor ve bunlar bebeğiniz 6 ile 9 aylık olana kadar ona yetiyor. Protein de ayrıca bu son bir kaç ay için hayati önem taşıyor çünkü bebeğinizin vücudundaki sağlıklı hücre büyümesini destekliyor. Ölçümler: Bebeğiniz bu hafta 1.3 kg civarında bir ağırlığa sahip ve başından kuyruk sokumuna kadar 27 cm'den biraz daha uzun. Bacakları dahil olmak üzere toplam boyu yaklaşık 40 cm kadar. Katlanmak ve büyümek: Bebeğinizin beyni bükümlü kenarlar oluşturacak şekilde katlanıyor ve bu esnada sinir sistemi kafatası içinde genişliyor. Bu kıvrımların (konvolüsyonlar) gelişiminin artması, beyninin kapasitesini de artırıyor. Sol tarafa doğru olan çift halindeki koyu halkalar gelişmekte olan serebellum olarak adlandırılıyor. Bu alan küçüğünüzün motor fonksiyonların kontrol edilmesi ve beynin parçalarının birleştirilmesinden sorumlu. Yedinci ay kaşıntısı: Şimdi rahminiz göbek deliğinizin yaklaşık 10 santim üzerinde. Göbeğinizin üzerindeki gerilen deriniz kaşıntı yapabilir ki bu çok normal. Karnınıza bir nemlendirici losyon ile hafifçe masaj yapmayı deneyebilirsiniz. Ne kadar canınız çekse de kaşımayın. Her zaman ki gibi bu kaşınmayı daha kötü hale getirebilir. Aynı zamanda kollarınız, bacaklarınız, el ve ayak parmaklarınızda da kaşınma hissedebilirsiniz. Uzmanlardan: Prima Uzman Kurulu Üyesi Prof. Dr. İsmail Çepni, Bebeğinizin sağlığını değerlendirmek için gün içindeki hareketlerini saymanızı önerir. “24 saat içerisinde annenin uyanık olduğu saatlerde en az 10 defa oynuyor ise yeterli olarak kabul edilir.”

Gunaydin cnm...
Bende dunku sancim icin doktora geldim bicak gibi vajinama giriyodu. Rahim agzi kisalmis istiharat verdi bu olculerde erken dogum olabilir dedi bide akinto cikti 7 gunluk fitil verdi. Moralim sifira dustu yaa:KK61:

Sen moralini hiç bozma canım.bol bol dinlen kendine dikkat et inşallahda vaktiyle dünyaya gelir bebiş.

Ubcim duygucum aynen en cok telkın verenler ne duruma geldık ama bılıyorum ki dirayetliyiz şükür bunlarda asılır kaldı sura da ıkı ay

Sen moralini hiç bozma canım.bol bol dinlen kendine dikkat et inşallahda vaktiyle dünyaya gelir bebiş.
Insallah canim. Moralimi bozmamaya calisiyorum. Kim bilir belki kisa olmasi normal dogumu kolaylastirir:KK49: pollyannacilik oynicam yapcak baska bisey yok
Ubcim duygucum aynen en cok telkın verenler ne duruma geldık ama bılıyorum ki dirayetliyiz şükür bunlarda asılır kaldı sura da ıkı ay

Ohh ne guzel valla cnm bi kuzun elinde bi kuzun karninda. Uzat dinlen. Az bi zamanimiz kaldi. Allahtan kış basladi da hava erken karariyor. Cok disari cikasida gelmiyor insanin. Soyle kasimin ortasini bi goreydik:KK51:

Valla kızlar galiba kendimizi çok dinliyoruz bu nedenle çok takıntılı olmaya başladık. Bugünlerde gececek az kaldı . İşimiz allaha kaldı :110::110: rabbim hepimize hayırlı doğumla nasip etsin sağlıklı bir şekilde bebişleri alalım kucagımıza hepsini unuturuz :eek::eek:

Bu arada bugün uzun zaman sonra ulusa gittim anafartalar çarşısına hem bebişe hem kendime bişeyler aldım hamile kıyafeti satan bir mağza buldum güzel şeylerde var galiba tekrar gideceğim ulusa :KK45:bebişin alışverişi bitmiyorki

Valla kızlar galiba kendimizi çok dinliyoruz bu nedenle çok takıntılı olmaya başladık. Bugünlerde gececek az kaldı . İşimiz allaha kaldı :110::110: rabbim hepimize hayırlı doğumla nasip etsin sağlıklı bir şekilde bebişleri alalım kucagımıza hepsini unuturuz :eek::eek:

Bu arada bugün uzun zaman sonra ulusa gittim anafartalar çarşısına hem bebişe hem kendime bişeyler aldım hamile kıyafeti satan bir mağza buldum güzel şeylerde var galiba tekrar gideceğim ulusa :KK45:bebişin alışverişi bitmiyorki
Aaa guzel seyler varmi cnm? Gerci ben bugun bebisin kiyafetleri utuledim kaldirdim bayada sey almisim kardesimden de kalcak ama 3-6 ay bakarim bende. Bude kendimede gecelik bakmam lazim. Seyi biliyormusun ulusta baska bi pasaj var gokcen efe konutlarina gelmeden. Orda da cok guzel bebek kiyafetleri satiyorlar. 3.5 tlye zibin almistim

X