Martta hamile olup aralıkta doğum yapacaklar...

sor cnm ve bizide bilgilendir :)
para eleyincedemi oluyor 😳😂

bizim aile ne kumas ararsan var :) yani bir birimize benzemiyoruz :) fakat esim tarafi hep ayni kumas, hep bir birilerinin kopyasi

insAllah bizim tarafa ceker yavrum :) yani kendi basina birsey olur, esim gile bir kopya daha gelmesin :)

bizde de öle annem köyde bahçe yapıyo kendine yetecek kadar sebzeler ordan yumurtalar ordan sütü de burdan birini bulduk ondan alyoruz,allahhh eşim şu an okusaydı şu yazdıklarını varyaa bana aynen şunları derdi: bak gördün mü pakette bişi almıyolarmış daha yok bizde almıcaz o da çok dikkat etmeye çalışır ama burdan bulamadığımız için bazı şeyleri markete yöneliyoruz,

o kadar bolluğun içinde yine küflülerle insanın hayatlarıyla oynuyolar,yazık valllaahi yaa bende alayımda sıkmaya başlayayım yaa.en sağlıklısı bu

zaten bak bi hesap yap maaliyetini kurtarmıyor bir paketin fiyatı.. eğer tanıdığın bir labarant varsa örnek portakal suyundan götür sana tahlilini yapar içi katkı maddesi vitamin hapları dolu..

Çok haklısın benımde Abi'm ve eşi gıda mühendisi h bi şekilde tsvsıye etmıyor .. Yengem hamileyken cok dıkkatlıydı.. Maşallah 2 yasına kadar emzırdı ve maşallah yaradı.. Hatta yegenıme yasak hazır meyva suları onu içeceğine hiç içmesin diyorlar .. Zaten bi yasa kadar koruyon cocukları sonrasında ister istemez bişiler kontrol dışı oluyor..

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

ne güzel çok sevindim yavrun adına
yeme kuzum özellikle chips kola kek canın çekerse tadımlık ye bırak şu an bir zarar vermez ama ileride sorun olabilir
bak etrafına Allah ım evlerden uzak çocuklarda hastalıklar o kadar fazla çıkıyor ki şaşılacak durumda hep ana karnında beslenme bozuklarından kim ne derse desin yüzde yüz beslenmeyle alakalı.. hiperaktivite bile ana karnında fazla şeker yüklemesinden tespit edildi.. diğer adını anlak istemediğim ölümcül hastalıklarda öyle... bu kadar çok olma sebepleri ana babanın beslenme ve yaşam kalitesizliği yüzünden

zaten bak bi hesap yap maaliyetini kurtarmıyor bir paketin fiyatı.. eğer tanıdığın bir labarant varsa örnek portakal suyundan götür sana tahlilini yapar içi katkı maddesi vitamin hapları dolu..

yanıdığım yok ama tahmin edebiliyorum zaten o kadar hap olmasa o kadar cazip gelir mi insana tadı

böyle bilinçli insanlarla karşılaştıkça çok mutlu oluyorum ne güzel abiniz durumun farkında hem mesleği gereği.. bende elimden geldikçe paketli gıda yemiyorum yani üzerinde son kullanma tarihi olan her şeye karşıyım :)

yok zaten kola fanta ağzıma sürmem,cips çok seyrek ve az yerim.aynen önceden hastalık dedimmi 50-60 yaş üzeri insanlar akla gelirdi şimdi yeni doğandan tutda her yaşa düştü hastalıklar,,allah korusun hepimizi

nasıl istiyorsan Allah ım gönlüne göre versin :) hepimize de nasip etsin

bi kaç sene önce bi kadının çocuğu hastalanmıştı genetiğine baktılar ama karı koca temiz çıkmıştı sonra yanlış beslenmeden ötürü çocuğunun bağışıklık sisteminin gelişmediği tanısı konmuştu o kadının sözleri hep aklımda dedi ki keşke ben sağlıksız beslenirken birisi bana gerçeği anlatsaydı... üzülmüştüm ve şimdi kendi zevkim için hele 10 dakikalık bi atıştırma için hem bebeğimin sağlığını hem kendi sağlığımı riske atamam diyorum

herhalde yanii,değer mi bi zevk için hem kendi sağlığımızla hem bebbeğimizin sağlıyla oynamak

bir kac Bilgi daha hamisler bilginize

- Tavşan eti yemez, yerse çocuğun dudağı mırık (açık) olur.
- Çocuğun yanakları al olsun diye elma yer.
-Nar, ayva ve portakal, çocuğu güzel yapar
-Çocuk güzel , yanakları gamzeli olsun diye ayva yer.
- Çocuk oynadığı zaman güzele bakar.
-Gül koklar,
- Ayva, elma, yeşil erik, üzüm yer
-Tırmata (ekmek kırıntısı) yiyenin çocuğu güzel olur, yemeyenin erkek çocuğu olmaz
-Hamile kadın pasmanika (patlamış mısır) fazla yerse doğacak çocukta cilt hastalığı olur.
-Hamile kadın çocuk karnında oynayana kadar tavuk yediklerinde doğan çocuğun boğazından problemi olur.
Hamileliği sırasında tavşan yiyen kadının çocuğu, uzun kulaklı ve patlak gözlü olur...
-Yusuf Sûresi okunan çocuğun güzel olacağına inanılır
-Hamile gece mehtaba bakarsa, çocuğu ay gibi güzel olur...

Gunaydin kizlar...
Uyandigim gibi kacirdiklarimi okudumben cok su icemiyorummm.tuvalet sancim cok oluyo diye.doktor 3lt demsti ama imkani yok.napicmm??
Meyve suyu olayina gelince.evimdeyken kahvaltida mecbur cay icemedigim icin bende hazir alip ictim.simdi annemdeyim.ablam da burda.2.5yasinda cocugu var.cok saglikli besledi bugune kadar.ikimiz icin evdeki taze meyveleri(ne varsa erik seftali kayisi..)kaynatti kevgirden gecirdi ole posali iciyoruz.hic rondo da surmedik.tadi da guzel.deneyin derim.
))

bende köyden erik getirik öle kaynatıp suyunu içeceğinm,sürekli yaparız bizde katkı da yok nasıl olsa ohh miss

bende köyden erik getirik öle kaynatıp suyunu içeceğinm,sürekli yaparız bizde katkı da yok nasıl olsa ohh miss
ohh ne güzel bi köyünüz var elinizde fırsatınız var imrendim valla
bende nerde öle anne kendii annem ama o kadar ayrı kutuplarız ki hiç bi yararını görmedim işten çıkıp yanına gidiyorum bu kızın karnı aç deyip iki tane bişi bile koymuyo önüme dahası bide bana güvenipte yapmadın demi çocuğu bakamam ben diyo bende doğurduğum gibi bakmasını bilirim dedim daha neler neler benim annem biraz keyifçi hazırcı senelercede almanyada kalmış çok farklı bi insan anlayacağınız kendi çabalarımla ne yapabilirsem ama çok zoruma gidiyo inanın ki
benim canım çok istiyodu bi iki aya kadar hep alıp içiyodum hazır valla kalitesiz almıyom kendime göre ama meyceyi nerden bulcam buralarda pek yok olsada çok pahalı hem onun suyunu yapıpta içmeye zamanım fırsatım yok çok üzüldüm bak şimdi ya
kesinlikle katılıyorum ama herşeyde imkanlar dahilinde işte ben imkanları zorluyorum ama sizin kadar olamıyorum yinede

aynenn köy hemde sahilimizde var kızz
ayy canım benim yaaa, allahım sana bebiş vermiş ne güzel çoğumuz kendimiz bakacağız boşver takma annenin dediklerini,değiştiremezsin bu saatten sonra, olsun sen kendin yap yapabildiğini bırak annen öle düşünsün,zamanla farkına varır ama geç olmasa bari

Kiyamam sana.canim benim.uzme canini.sen hepimzden daha guclusun eminim.ben de biri olmadan yapamiyorum iice gucsuzlestim

yok ya eskiden beri öle hep annemdir deyip hoş görüyodum ama artık dedikleri ağır geliyo sonucunda bekar bi kız yada ufak çocuk değil evli barklı kocamna insanlarız yani bende öle yapıyorum artık onu allaha havale ettim :26:

Kiyamam sana.canim benim.uzme canini.sen hepimzden daha guclusun eminim.ben de biri olmadan yapamiyorum iice gucsuzlestim

birini aradığımdan değil konuşmaları olmasa öle dursa gene problem yok amann neyse yapacak bişi yok artıkk onu öle kabullendim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…