Martta hamile olup aralıkta doğum yapacaklar...

hep bunları düşünüyorum çok mutsuzum ya etrafımdaki herkes içiyor hiç bırakamadım bu illeti kendimi bildim bileli içiyorum birde işin stresi eklenince bırakamadım değiştirdim süper lyt slim aldım ondan içiyordum artık günde 5 tane fln ama içmek istemiyorum ya

merhabalar,
ya benim sigara problemim var bırakamıyorum. az içiyorum ama içemeyince çok stresli oluyorum ne yapacağımı bilmiyorum. içenler varmı?
ya da hamileliğinde içen tanıdıklarınız varmı?

Canım umarım en kısa zamanda bırakırsın .. Çünkü Allah korusun bişey olursa insan kendini suclar .. Ben süt içmediğim zaman bile kendimi kötü hissedıyorum. Bide soyle düşünmek lazım bebegın sayesinde belkidd bırakacaksın onun şans yardımı olacak sadece bebeğini düşün. Ben eşime bıraktırmaya çalışıyorum hergın konuşuyorum bu bevekler sayesinde Bizde yeniden doğalım kotu alışkanlıklardan kurtulalım istıyorum .. Umarım başarırız

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

bugün minik kalbimizi gördük.minik bir kızımız olacak inşallah 3 hafta sonra ayrıntılı usg da bakıcaz şimdilik herşey yolunda
Gözün aydın canım. Hayırlı, sağlıkla bir evlat olur inş allah, allah kucağımıza almayı da nasip etsin İnş allah.
merhabalar,
ya benim sigara problemim var bırakamıyorum. az içiyorum ama içemeyince çok stresli oluyorum ne yapacağımı bilmiyorum. içenler varmı?
ya da hamileliğinde içen tanıdıklarınız varmı?
Ben 17-18 yaşımdan beri içiyordum. Düşün bir 9-10 yıllık geçmişim vardı. Ben hep hamile kalmayı düşündüğüm zamandan 1 yıl öncesinde bırakıcam diyordum. Artık 2014 te bebek sahibi olmak istediğimizi eşimle konuşup karar verince 2013 yılında bırakmaya karar verdim. Bebeğimi o zehirin içinde yaşatamam diyordum çünkü hamileyken içen her annenin bebekleri hep hastanelerde, hatalıktan hiç kurtulamıyor. Düşünsene çektiğin o duman olduğu gibi bebeğe gidiyor. Tüm zehir o minicik, savunmasız bir bebeği zehirliyor hem de kim tarafından daha dünyaya gelmeden herşeyden koruyacağını bildiği annesi tarafından anne karnında zehirleniyor. Bunları bebeğime yapmaya hakkım yok diyerek bıraktım. Kararlı olmak, bebeğini her şeyin üstünde tutmak çok önemli. Çok şükür kararlı olunca zorlanmadan bıraktım. Yaklaşık 1 yıl sonra da hamile kaldım. Ve inan bırakınca özellikle 1-2 ay geçince uykunun bile kalitesi değişiyor derler ya aynen öyle. Dİnlenik bir şekilde kalktığını farkediyorusun. Şimdi eşime baskı uyguluyorum bırakması için. Allah'ım herkese nasip etsin bırakmayı. Ama senin çok geçerli bir sebebin var bırakmak için. Hatta sebep değil bir zorunluluğun var.
Yazdıklarımda seni kırdığım yer varsa kusura bakma ama bebeğin için yapman gerekiyor. Doğduktan sonra hastanelerde onun perişan olmasını istermisin ? Bebeğine yapma bunu. Allah yardımcın olsun. İnş Allah sende bırakır rahat nefes almak neymiş öğrenirsin. Gerekirse doktorlardan yardım da alabilirsin. Her şeyi dene.

Allah kucagımıza almayı nasip etsin inşşş canım. Beraber isim bulalım kızlarımıza. Benimde inşş prensesim olcak

Allah kucagımıza almayı nasip etsin inşşş canım. Beraber isim bulalım kızlarımıza. Benimde inşş prensesim olcak

Amin inş allah. Benim paşam olacak ve ismimiz belli EYMEN olacak inş allah. Sana önerebileceğim isimler, Asel, Selen, Afra, Mina, Mira, Ecrin, Ceylin
Aklıma geldikçe yazarım.

Amin inş allah. Benim paşam olacak ve ismimiz belli EYMEN olacak inş allah. Sana önerebileceğim isimler, Asel, Selen, Afra, Mina, Mira, Ecrin, Ceylin
Aklıma geldikçe yazarım.

Yanlış alıntı yapmişim cnm pardonua. Secenekler için tsk. Bende ecrin ve hira arasnda kaldm. Tabı farklı seceneklerde var kafam cok karışık

Yok canım önemli değil. Hira da güzel. Benim kızım olsaydı bende çok zorlanırdım eminim. İsimsiz de kalabilir di. ERkek ismini hemen karar verdik nedense ve çok içimize sindi. Daha cinsiyet belli olmadan biz Erkek olursa Eymen diyorduk. Doktorun yanından çıkarken Eymen geliyor dedik. Sözsüz anlaştık eşimle isim konusunda

En guzelı. Evet gercekten guzel bi isim. Kuz olunca cok zor oluyo okadar secenek varki

16+3 günlük artık bebeğim
kaç günde bir kontrole gidiyorsunuz ekstra bir durum olmadığı müddetçe?
ben 1 ay bekleyemeyeceğim galiba oğluşumu özledim

16+3 günlük artık bebeğim
kaç günde bir kontrole gidiyorsunuz ekstra bir durum olmadığı müddetçe?
ben 1 ay bekleyemeyeceğim galiba oğluşumu özledim

Doktor cagrdıkca yada extra durumlarda gıdıyorum ben. Ama mesela bu aykı kontrolume 3 4 haftam var daha ben dayanamayıp baska doktora gıttım. Hem ozele aradada sskya gıdıyorum. Yada muayne ucretı cok ucuz bı ozel doktor daha buldum kontrolum cok gec zamandaysa arada onada gıdıyorum. Hepsı bebişimi takip etmiş oluyo. Ama sıkıntılarımda asıl doktoruma gıdıyorum tabiki

Kızlar cevrenizde hiç rahmi dar uzun olup doğum yapan tanıdıklarınız var mı yaa

Son düzenleme:
Kızlar cevrenizde hiç rahmi dar uzun olup doğum yapan tanıdıklarınız var mı yaa

canımmm,nasılsın iyi misin,tahminimce senin rahmin öyle galiba,bi araştır bakalım belki vardır seninle aynı durumda olup sağlıklı doğum yapan,doktoruna danışacaktın ne oldu?

Hayırdır canım senin mi öyleymiş ?

Rahminemi baktrdın. Nasıl bakıyolarki

canımmm,nasılsın iyi misin,tahminimce senin rahmin öyle galiba,bi araştır bakalım belki vardır seninle aynı durumda olup sağlıklı doğum yapan,doktoruna danışacaktın ne oldu?

Evet önce gebelik tedavisi görüyordum rahim filmi çektırmıştım. 1 tane yumurtaligim var ve rahmim de olduğundan küçük dedi dr rahim filmine bakarak. Ama bebek olursa taşımaz die bisey dememişti dr. Geçen aynı dr değil de o hastane de olan başka bi dr gittim ismimi girer girmez rahim filmim cıktı ve bebeğe baktı bebeğin herşeyi maşallah güzel dedi amaa rahmin uzun ince ve dar dedi dr. Bebeği taşımaya bilir erken doğum da olabilir gününe kadar da gidebilirsin doğumunu yapadabilirsin dedi. Çok üzüldüm Rabbimiz daha büyük üzüntü vermesin. O gün bugündür kendime gelemiyorum dr a bişy olmaz değil mi die üst üste soruyorum dr korkma bu kadar dedi ins olmaz dedi ama kızlar her aklıma geldikçe korkuyorum. Eşim de geldi ona bile sevinemedim karnımı öpüyor seviyor oglum dio
Aylacim şimdi belli olmazmış bi ay sonra çağırdı dr bebek büyüdükçe belli olacakmis. Ins Rabbimiz korktugumuza uğratmaz hayırlısıyla kucağımiza aldırır yavrularımızı

canım benim üzülme bu kadar kendine bebeğine eşine de eziyet etme,allaha sığın,inşallah doğuma kadar bi sıkıntı çıkmaz da kucağına alırsın sağlıkla bebeğini bak eşin ne güzel öpüyomuş seviyomuş karnını sende zor da olsa günlerin keyfini çıkar...allahın dediği olur...dualarım seninlee

Canım benım üzme kendini. Rabbim en hayrlısını nasip etsın inşş. Saglıklı shatlı bebişlerımızı kucagımıza alıcaz inşş canm. Dualarımız sennle. Sende duadan ayrılma. Bak kocacında gelmiş guzel gunler gecırın inşallah

Canım senin mesajından sonra baktım bi neymiş bu rahim darlığı diye. Bu şekilde rahmi darken normal doğum yapanlar bile varmış ama doktorlar daha çok sezeryana yönlendiriyormuş ki kaldı ki senin belkide bebek büyüdükçe rahminde onla beraber büyüyecek. Hem bir doktorun demesiyle olmaz öyle şey. Boşuna üzülüp bu güzel günlerin keyfini kaçırma. Bak kocanda gelmiş. Hasret giderin.

Çok saolun kızlar Rabbimiz birimizden birimizin duasini kabul eyler ins. Bu korkudan kurtulmak sağlıkla bebeğimi kucağıma almak istiyorum hepimiz için Rabbimiz benden daha zor günler yaşayanlara daha çok yardım eylesin MEVLAM. Ama elimde olmadan çok ağlıyorum bu psikoloji deli etcek beni eşimin de heveslenmesi korkutuyor beni

aminn inşallah... bak canımm herkes hevesleniyo,ama hiçbirimizin ilerleyen aylarda ne olacağı belli değil,allah korusun hepimizi ve bebişlerimizi...o yüzden ağlama,tabi hep unut diyemem zatenn istesende unutamazsın biliyorum,ama bütün umutlar tükenemiş gibi de kendini salma,normal olmazsa sezaryan var,yeterki bebiş doğana kadar sana sıkı sıkı sarılsın,sende ona sarıl,kötü düşünceleri aklından çıkar...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…