Martta hamile olup aralıkta doğum yapacaklar...

evet kızlar yararlı şeyler tartışalım bugün hamilelikte beslenmeniz nasıl nelere dikkat ediyorsunuz ya da etmelisiniz neler biliyoruz bakalım egzersiz yapanınız varmı yada nasıl yapılmalı bilgileri yarıştıralım bakalım :KK8:

evet çok heyecanlıyım canımm yaaa :) sabah 9 da gidecez eşimle inşallah herşey yolundadır da mutlu bi şekilde gelirim burayaa :KK16:

İns canım hepimiz güzel haberler alalım birbirimizden Rabbimiz sağlıcakla versin bebislerimizii... herkesinn bebisini korusun... Güzelliklerle gör bebisini :KK66:

kızlar ya ben burda düzgün bi doktor bulamadım özel bile yok yakın civarlarda var onlarda da doğum çok pahalı sizin oralarda naısl özelde doğum ücretleri:2:

İns canım hepimiz güzel haberler alalım birbirimizden Rabbimiz sağlıcakla versin bebislerimizii... herkesinn bebisini korusun... Güzelliklerle gör bebisini :KK66:
aminnnn :) inşallah canımm
Galiba ben en son öğreneniz olcamm.. Ama olsun sağlıcakla görelim de bnm bebiş 15 haftalık olcak ins gösterirse cinsiyeti bekli olr:)

o zaman kesin olur daha ne güzel,ama birde şu var ben bu gidişte öğrenemezsem senden sonraya kalırım hihhih :KK1::KK1::KK1:

evet kızlar yararlı şeyler tartışalım bugün hamilelikte beslenmeniz nasıl nelere dikkat ediyorsunuz ya da etmelisiniz neler biliyoruz bakalım egzersiz yapanınız varmı yada nasıl yapılmalı bilgileri yarıştıralım bakalım :KK8:

Yaa kola kahve içmiyorum bi yudumcukk sadece:) çayıda günde en fazla uç tane acık içiyorum.. Meyvee hiç yemeyen biri olduğum için günde bi iki tane yiyorum bide.günde bi barak süt içiyorum vee bi tanede bebiş için çikolata yiyorum:KK70:

kızlar ya ben burda düzgün bi doktor bulamadım özel bile yok yakın civarlarda var onlarda da doğum çok pahalı sizin oralarda naısl özelde doğum ücretleri:2:

ben özele gidiyorum 500 demişti doğum için tabi sadece doğum,odayı özel seçerseniz tek kişilik 150 falan eklenecek demişlerdi bakalımm ne kadara patlayacak

Canım benim bulunduğum yerde ilçe.. merkezde değilim merkezdeki dr kadar olmasalarda buradakilerde idare eder özele gidiyorum sigortam olduğu için 15 tl veriyorum ama merkezdeki ler sigortalı olana 20 ila 27 arasıydı özeller
Doğum ücretlerini de hiicc bilmiyorum sormadım

Son düzenleme:
Canım benim bulunduğum yerde ilçe.. merkezde değilim merkezdeki dr kadar olmasalarda buradakilerde idare eder özele gidiyorum sigortam olduğu için 15 tl veriyorum ama merkezdeki ler sigortalı olana 20 ila 27 arasıydı özeller
Doğum ücretlerini de hiicc bilmiyorum sormadım
oo iyiymiş bizim bakurumuz vardı aşkitom yatırmadığı için şu an sağlık sigortası yok gözüküyo ve muayene ücreti 42 tl veriyorum her gitmemde bu da düşmüş hali analık hakkından yararlandığım için yoksa 70 vermem gerek :KK52::KK52::KK52::KK52:

aminnnn :) inşallah canımm

Ins canım:)
o zaman kesin olur daha ne güzel,ama birde şu var ben bu gidişte öğrenemezsem senden sonraya kalırım hihhih :KK1::KK1::KK1:

öyle deme kız sağlıklı olsun bebistee... Sonra gör nee olcak gösterirse görürsünüz şimdiden çikolataya başla arada konuya bebislee:) ben senin ananim yavrum ayıp dgl de :)

oo iyiymiş bizim bakurumuz vardı aşkitom yatırmadığı için şu an sağlık sigortası yok gözüküyo ve muayene ücreti 42 tl veriyorum her gitmemde bu da düşmüş hali analık hakkından yararlandığım için yoksa 70 vermem gerek :KK52::KK52::KK52::KK52:

Yok sigortam olduğu için bi sorunum yok çok şükür aman aylacim nece paralar verdim bebiş olması için ama çok şükür Rabbimize o dilerse hemen olu veriyor herşey.fazla sürdürmedi yaa çok şükür. Bide bebislerik sağlıkla kucağımiza alırsak bii ohh çekicem yani ins:KK66:

öyle deme kız sağlıklı olsun bebistee... Sonra gör nee olcak gösterirse görürsünüz şimdiden çikolataya başla arada konuya bebislee:) ben senin ananim yavrum ayıp dgl de :)

yok kızz tek sağlıklı olsunda son haftalarda bile öğrenebilirim hin sorun deeel :KK1::KK1: valaa stoklamaya başlayayım çikolatayı birde erken gitcem sabah kalkar kalkmazz alalalalalla çikolataaa :KK1::KK1: evet bi konuşayım bebişle :KK52:

Yok sigortam olduğu için bi sorunum yok çok şükür aman aylacim nece paralar verdim bebiş olması için ama çok şükür Rabbimize o dilerse hemen olu veriyor herşey.fazla sürdürmedi yaa çok şükür. Bide bebislerik sağlıkla kucağımiza alırsak bii ohh çekicem yani ins:KK66:

tedavi mi gördün canım sen bebiş için,,,aaa bilmiyodumm,ohh sonunda olmuş yaa ne güzell, bol çocuklu ol inşallahh hehehhe :KK1::KK1:

benim içinde bi soru sorarsın herhalde :) bebeşlerin hareketlerini ne zaman hissetmeye başlayacaz :KK16: bu arada güzel haberlerle gel inşallah senden sonra bende doktor sırası :21:

super cok sevinirim cnm :) tombis bebislermi özelikle sor :)

kızlar günaydın dün profa göründüm bir sayfa soru ile tek tek hepsini yanıtladı şu an bulamıyorum ama seyahat etmeyi soran arkadaş vardı onun cevabı eğer düşük tehlikesi yoksa kesinlikle seyahat problemi olmaz dedi yani canınız nereye gitmek istiyorsa gidebilirsiniz oluşan bel ve kasık ağrıları normalmiş sallanmaktan ve sürekli dik oturmaktan yolculuk ederken bir saatte bir ayağa kalkmazsan daha çok ağrı yaşarsın dedi.. yani uzun süreli oturmak gebeler için iyi değilmiş
uyuzcan cım tam cinsiyet 14. haftada netlik kazanıyormuş hareketleri tam hissetmemiz için önce bebeğin belli bi ağırlığa gelmesi gerekiyormuş iğrenç olacak ama dışkımızdan daha fazla ağırlığa sahip olduğu an her türlü hissedermişiz yani 16. haftadan itibaren dedi kimi kadın 15. hafta da hissebilirmiş ama barsak hareketiyle karıştıradabilirsiniz dedi
zeyno
bebeklerimizin önde veya geride olması pek bi önem taşımıyor dedi çünkü şu ana kadar önde giden gebelik sağlıklıdır diye bi kayıt tutulmamış eğer sorun yaşanacaksa yaşanıyor dedi yani büyük olması sadece genetik faktörlerden ileri gelebilirmiş ailende iri birileri varsa ya da sürekli 3.5kg üzerinde doğanlar varsa olurmuş.. ama çok ileride olan bebekler (ne kadar ileri bilmiyorum ama kastettiği profun 20 gün sanırım) de şeker hastalığı söz konusuymuş kısaca çok önde olması ve çok geride olması tehlike

yok kızz tek sağlıklı olsunda son haftalarda bile öğrenebilirim hin sorun deeel :KK1::KK1: valaa stoklamaya başlayayım çikolatayı birde erken gitcem sabah kalkar kalkmazz alalalalalla çikolataaa :KK1::KK1: evet bi konuşayım bebişle :KK52:

Kız sen son haftaya öğrensen çatlarsın bence:KK70: hihhh der durursun . Ams gerçek önce sağlık.. Eşine şöyle çikolata da çikolata dee.. konuss.bebisinlee.gösterirsin :KK66:

X