Mart anneleri çatlamaya başladınız mı?

ben de çatlak yok simdilik, lokman hekime gidip bir karışım hazırlattım. İçinde kakao yağı, melisa yağı, kayısı yağı, havuç yağı, badem yağı v.s. var. Çok işe yarıyor,maliyeti de düşük, 20 ytl ye 5,6 çeşit yağ karışdılar.Bİr de spreyli şişe verdiler.Sabah akşam sürüyorum.Tavsiye ederim.

Bu konuda biri plastik cerrah biri jinekolog iki kişiye danıştım gayet bilimsel !!! yaklaştılar badem yağı, evinde kalan krem losyon, 100 ytl.lik kremler hepsi aynı dediler çatlama çoğunlukla kişiden kişiye değişiyormuş (yapısal) ancak nemlendirmekte yarar var...:teselli:

bende lierac kullanıyorum ama yeterli gelmedi cok kasınmaya basladım son iki haftadır.bebe yagıda kullanıyorum bi de acı badem sütünü duydum kullanan var mı aranızda

okadar zorki o kaşıntılar ama sakın kaşımayın kaşınması demek yırtılması demektir aynı dert bendede var malesef ama bebeişimiz için değer

SLM ARKADAŞLAR. BENCE ÇATLAMAK TAMEMEN YAPISAL BİŞEY. DAYIM ECZANELERE TAHSİLATA GİDEN BİRİ OLDUĞU İÇİN BÜTÜÜÜÜN KREMLERİ ÇOK UYGUN FİYATA ALABİLİYODU EŞİNE ALMADIĞI KULLANDIRMADIĞI KREM KALMADI KARISI HAMİLEYKEN AMA BEN BU YAŞIMA GELDİM HAMİLELİKTE ONUN KADAR ÇATLAĞI OLAN GÖRMEDİM. ABARTTIĞIMI DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ AMA GÖĞÜSLERİNDEN DİZ KAPAKLARINA KADAR OLAN ÇATLAKLARIN İÇİ YETMEZMİŞ GİBİ BİDE KAN TOPLADI GERİLMEKTEN FELAKET Bİ GÖRÜNTÜYDÜ. TABİKİ NEMLENDİRMEKTE FAYDA VAR AMA ÇOOOK FAZLA MEDET UMMAYIN. BİDEE BEBİŞLERİMİZE DEĞER DİMİ KIZLARRR.ALLAH HEPİMİZİ KURTARSIN İNŞALLAH:dance::dance::dance::dance:

Ya bende henüz görünürde çatlak falan yok ama karnım ve göğüslerim çok kaşınıyo. özellikle de göğüs uçlarım. Ama benim ondan daha önemli gördüğüm bir sorunum var. Goril gibi olduuuum. Tüylü tüylü. senağlama özellikle karnımda o kadar çok tüy var ki açıp göstermeye utanıyorum. Nolur bana yalnız olmadığımı bunun normal bir durum olduğunu ve doğumdan sonra bu tüylerin dökülüceni söyleyin. noluuuuuuuuuuuuuur senağlama senağlama

senağlamacanım benim karnımda da çok çıktı..hatta eşim dalga geçiyo bende bu kadar kıl yok diyesenağlamakafamçokkarıştı
ama doktora sordum...ve herkes doğum yapanlar aynı şeyi söylüyo bu olay hormonlardan kaynaklanıyo...zaten doğum sonrası normale döneceği için hormonlar..onlarda gidicek..üzme kendini ben takmıyorum :1hug:a.s.

CANIM SANIRIM SENİN İÇİNİ EN ÇOK BEN RAHATLATABİLİRİM. BEBİŞTEN ÖNCE BİLE BENİM ANNE TARAFIM TÜYLÜDÜR BİRAZ O YÜZDEN GÖBEĞİMDEN AŞAĞI DOĞRU ÇİZGİ GİBİ TÜYLER VARDI ÇOOOK ABARTILACAK KADAR DEĞİLDİ AMA SONUÇTA VARDI. ŞİMDİDE HORMONLARDAN SANIRIM NORMALDE ÇIKAN YERLERDE Bİ AYDA UZAYAN YERLER İKİ AYDA ANCA O KADAR OLDU. YANİ HORMONSAL BİŞİY DOKÜLMEDİ AMA YAVAŞLADI. BEN DOĞUMDAN SONRA ESKİ HALİME DÖNERİM SENDE DÖNERSİN. KAFAYA TAKMA BENCE. SONUÇTA ÇOOOOK KUTSAL OLAN Bİ GÖREVE ATANDIN ANNELİĞE. BAKTIN GİTMİYO MU EPİLASYON YAPTIRIRSIN. DEĞMEZ Mİ ÇİKİN FINDIK KURTLARIMIZ İÇİN HIIII. OHOOO BİDE BEN ÜSTÜNE ÜSTLÜK KOCAMAAAAAAAAAN BİŞİY OLDUM ŞİMDİDEN KENDİMİ KOCA YOLLARA SIĞAMIYORUM GİBİ HİSSEDİYORUM. PAT DİYE AL BU BEBEK SENİN DEMİYOLAR İŞTE. HER SEFANIN BİDE CEFASI OLUYO DEMEKKİ.:dance::dance::dance::dance:

kızlar merhaba:) doktorum 16. haftadan itibaren badem yağı kullanmamı önerdi.... (çatlaklara müsait bölgeler için) ama öyle banyodan sonra bir kere falan değil, günde üç defa masaj yaparak uygulamamız gerekiyormuş... anlayacağınız çatlak olmaması için vücudumuzun kuru kalmaması gerekiyor... sürekli yağ takviyesi yani:)) ama tabi çok fazla kilo alanlar ve kalıtımsal olarakta çatlamaya müsait olanlar vardır....

KESİNLİKLE HAKLISIN. BENİM PAMUK OĞLUM HERŞEYE DEĞER. NE YEDİĞİM İĞNELER NE ÇEKTİĞİM AĞRILAR ÖNEMLİ. ONUN DOĞDUĞU GÜN BENİM İÇİN HER ŞEYDEN KIYMETLİ. İSTERSE HER TARAFIM TÜY OLSUN KAÇ YAZAR..sırnaşık şey sırnaşık şey

bende de henüz çatlak belirtisi yok
göğüslerimdeki süt kanallarının belirginleşmesini saymazsak:)
ben hamileliğimi öğrendiğim günden beri acıbadem sütü kullanıyorum
doktorum tavsiye etmişti
hem çatlakları engelliyomuş hemde kaşıntı yapmıyor ama bünyeye görede değişir tabi,
kaşıntının sebebi genelde cildin gerilmesinden kaynaklanırmış yağlı kremler cildi yumuşattığı için o gerilmeleri , haliylede kaşıntıları hemen hemen hiç hissetmiyorsun
bence acıbadem sütünü bi dene?

bende çatlamaya başladımmmmmmmmmmmmmm((((
bugüne kadar birşeyim yoktu göğsümdeki süt kanalllarının belirginleşmesi sırasında
dün duştan sonra krem sürerken bacaklarıma fark etttim
diz kapaklarımın arkasında alt ve üst bölümlerle kırmızı kırmızı kısa çizgiler gördümmm
çok kötü yawwwww
ağlamamak için kendimi zor tuttum
bu çatlaklardan kaçış yok herhalde

yaaa offf catlicaz herhalde catlamayanı duydunuzmu hic kolaymı anne olmak! bunun yüzünden piskolojimi bozulurmus!!! Sükr edin.... Anne oluyoruz!! Ne mutlu bize o kadarcik da olacak napalim ))

Sikmayin caninizi )

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…