Mama sandalyesiiii

Pisipatisii

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2023
607
665
28
Kızlarrr ek gıdaya yeni geçiyoruz. Mama sandalyesi henüz almadım.
Şöyle bir bakındım. Hem bayağı ıvır zıvırlı tekerlekli 3-4 kademeli modeller var prego gibi hem de ikea modeli gibi dümdüz modeller var.

Kullananlar ne düşünüyor acaba düz sade bir model mi almalı yoksa kademeli şatafatlı olanlar mı daha kullanışlı

Düz modeller her zaman çok daha kullanışlı. Battı mı, al mama sandalyesiyle birlikte çocuğu duşa sok. İkisini de foşur foşur yıka. Leke kaldı, ıslak kaldı derdi olmuyor. Öbürlerinin pedleri 1 gün dahi temiz kalmıyor ve yıka, kurut, lekesiyle uğraş vs daha kullanışsız. Üstelik ikea gibi düz modellere nazaran çok daha ağır. Çok daha hantal. Ve çok daha pahalı. Bence hiç gerek yok. İkea tarzı olanlar çok daha kullanışlı

O sandalyede bebeğinizi oturtup, bazen arkanızı dönüp bir yemek hazırlayacaksınız. İkea tarzı sandalyeler bu açıdan güvenilir değil. Diğerleri büyük ama devrilme tehlikesi yok. Yani devrilme tehlikesi olmayan bir model öneririm.

Bende hantal model var ve sırf o yüzden ek gıdadan nefret ettim diyebilirim. Çoğu zaman vantuzlu oturakta yemek yediriyorum. Mama sandalyesini yemek sonrası temizlemek tam bir eziyet hele bir de yumurta yediyse iyice uğraş ki kokmasin. Şimdiki aklım olsa düz model alırdım hatta eşimin kanına girme aşamasındayım düz bi tane alalım diye. Bir de mesela yazın akşam yemeğini balkonda yiyoruz ama hantal olduğu için sandalyeyi balkona goturemiyoruz,salonda yiyecegimizde de aynı şekilde. Mutfakta sabit duruyor olanca hasmetiyle

Dümdüz sade basit bir mama sandalyesi tavsiyemdir. Mutfakta vakit geçireceksiniz basit bir mama sandalyesi minderi alabilirsiniz.
Çocuğa arkanızı dönmemek için mama sandalyesini mutfak tezgahına yaklastirabikirsiniz. Çocuğa asla arkanızı dönmeyin.

Önerdiğiniz ya da kullandığınız bir marka model var mı peki yazan arkadaşların geneli düz ikea model demiş çünkü

Evet detaylı ve mantıklı bir açıklama olmuş teşekkür ederim bu açıdan hiç bakmamıştık. Peki rahat mıdır bebek açısından. Devrilme riski var diye okudum az önce. Kafam karıştı

Yani Bi de o durum var. Hantal bişey olsun istemiyorum artı kullandıktan sonra elimde kalsın da istemiyorum fazla ve yer kaplayan hiç bir şeye tahammülüm yok ama bu düz modellerin de devrilme riski var dediler ayakları sabitlenmiyor mu acaba vakumla falan

Ben de oğluşuma şöyle rahat bi şey alayım dedim ama oğluşum hiç sevmedi, ufak bir bebek zaten kayboluyordu mama sandalyesinde. Nefret ediyordu sandalyeden. Ikea aldık sonradan.

Evet detaylı ve mantıklı bir açıklama olmuş teşekkür ederim bu açıdan hiç bakmamıştık. Peki rahat mıdır bebek açısından. Devrilme riski var diye okudum az önce. Kafam karıştı
Kesinlikle rahat. Zaten cocuk her halukarda onundeki yiyeceğe uzanacak mesafede, sabit bir oturuşta oluyor. Zaten baslarda oturmakta zorlanıyor ediyor diye kendin dik pozisyona sokmaya uğraşıyorsun. Hatta değil mama sandalyesini yatırmak, tersine dik otursun diye yeri geliyor sırtına birseyler koyup destekliyorsun. Kullandığın pozisyon hep klasiklerdeki dik pozisyon oluyor yani… devrilme olayını da kimsede görmedim açıkçası. Bendeki mesela 3 in 1 diye geçen modellerden. Sonrasında masa+ sandalye olarak kullanabiliyorsun çocuğa. Tek üstünü gittiği yerlere götüren, tek altını bagaja atıp kamp masası gibi kullananlardan dahi varmış. Bence bu tarzlardan bak. Bunun da minderi var ama hiç kullanmıyorum diyebilirim. Genelde çıkartıp, bebeği de tek bezle bırakıp yediriyorum. Arkadan ikisini bir yıkıyorum. Çok kullanışlı oluyor

Hantal olanlar kadar guvenli olmaz tabi. Ben mesela sandalyede bırakıp uzun süre yanından ayrilabiliyorum,tuvalete falan gidebiliyorum mesela bi o güzelliği var ama zaten oğlum çok çabuk sıkılıyor sandalyede çok da durmuyor orda. Diğerlerinde sabitleme oluyor mu bilmiyorum açıkçası

Aynen birbirinden ayrılan masa olan modeller de gözüme çarpıyordu aslında. Hem hafif de görünüyor bir tık kafamda bişeyler oluştu gibi söylediklerinizden sonra. Çok teşekkür ederim

Aynen birbirinden ayrılan masa olan modeller de gözüme çarpıyordu aslında. Hem hafif de görünüyor bir tık kafamda bişeyler oluştu gibi söylediklerinizden sonra. Çok teşekkür ederim
Rica ederiim. Sağlıkla büyütün inşallah bebeğinizi. Her şey gönlünüzce olsun

Ben ikea nın düz modelinden almıştım 10 yıl önce
4 çocuğumu onunla büyüttüm.
Geçen ay temiz yıkayıp kaldırdım, yeğenlerime vereceğim
hem saklamak için pratik oluyor yer kaplamıyor.

Bebeklerim için kullanmaya başladığım ilk aylarda küçük süngerli minderlerden vardı onları koyuyordum, kafasını geriye atınca vurmasın diye.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…