Mama sandalyesiiii

Ben ikea nın düz modelinden almıştım 10 yıl önce😃
4 çocuğumu onunla büyüttüm.
Geçen ay temiz yıkayıp kaldırdım, yeğenlerime vereceğim😃
hem saklamak için pratik oluyor yer kaplamıyor.

Bebeklerim için kullanmaya başladığım ilk aylarda küçük süngerli minderlerden vardı onları koyuyordum, kafasını geriye atınca vurmasın diye.
Oh maşallah bayağı uzun ömürlü yanii 😂

Bende kiwi koala var
Harika Cok memnunum
Bence dolaptan kiwi koala alın

Kızlarrr ek gıdaya yeni geçiyoruz. Mama sandalyesi henüz almadım.
Şöyle bir bakındım. Hem bayağı ıvır zıvırlı tekerlekli 3-4 kademeli modeller var prego gibi hem de ikea modeli gibi dümdüz modeller var.

Kullananlar ne düşünüyor acaba düz sade bir model mi almalı yoksa kademeli şatafatlı olanlar mı daha kullanışlı
Kanz aldım gayette memnunum aşırı sağlam çıktı ve güvenli

Dengesi iyi, büyüyebilen tarzda bir sandalye almalısınız. Chicco polly2 start gibi.
Bebek ufacıkken içinde yattı büyüdükçe büyütüp 3 sene tepe tepe kullandım. İki çocuk daha büyütür. İkinci el bile alabilirsiniz.

İkea güzel de 1 yaşında ondan az daha düşüyordu. Kayınvalidem de ikea var ve kemeri yok. Ayaklarını kurtarmayı ve kaldırmayı öğrendi. Kemerli olsa da çok hafif. Evdeki kademeli e bebekten almıştım. 10 aylıktan itibaren dönmeye başladı. Şuanda yanlız bırakamam kemer takmazsam. Ayağa kalkıyor. Ne kadar tepsisini sıksamda. Boy ayarı bence gerekli değil.

Benimkisi bu .
Tabi ben vakti geldiğinde kullanacağım.
😀

Eklentiler

• IMG_20241010_155609.jpg
    IMG_20241010_155609.jpg
    78,9 KB · Görüntüleme: 17
Ben chicco almıştım. Çünkü tek bakıyordum ve bazen bırakıp mutfakta işlerimi hallediyordum. Ikea tipinde çocuğu bırakıp bir saniye arkayı dönseniz bile risk alırsınız.
Özetle yanınızda yardımcı birileri olacaksa ikea. Ama ileride güvende dursun bir iki iş yapayım diyorsanız ağırlardan.
Ben oğlumu üç dört yaşa kadar oturttum işimi yaptım o orda boyama yaptı yemek yedi oyalandı. Ama 2 yaştan sonra ikealara sığamadı iri bir bebekti. Pahalıydı ama her kuruşunu hak etti

Bizim mama sandalyemiz ayrılıp masa sandalye oluyor çocuk boyutunda. Çokta işlevsel çünkü 2 yaşında son 2 haftadır mama sandalyesi olarak kullanmıyoruz. Kendi oturuyor yemeğini yiyor orda oyun oynuyor. İleride oyun hamuru boyama bunlara da uygun olur. Suya da soktum foşur foşur yıkadım sildim de bana mısın demedi 2. Çocuğu da çıkarır. Ayrıca güvenliksiz de değil bazılarının ayak malzemeleri plastik oluyo bizimki demir çubuklar şeklinde. Bi de düz inmiyor tam ikea modeli nasıl bilmiyorum da bizimki dışa eğimli şekild einiyor o yüzden sallanmalar falan pek mümkün olmuyo o yüzden mama sandalyesindeyken iş yaptığım falanda oldu yani. Alırken ayakların demir olduğuna dikkat edin yeter ikrayı da o yüzden istememiştim

Bizim mama sandalyemiz ayrılıp masa sandalye oluyor çocuk boyutunda. Çokta işlevsel çünkü 2 yaşında son 2 haftadır mama sandalyesi olarak kullanmıyoruz. Kendi oturuyor yemeğini yiyor orda oyun oynuyor. İleride oyun hamuru boyama bunlara da uygun olur. Suya da soktum foşur foşur yıkadım sildim de bana mısın demedi 2. Çocuğu da çıkarır. Ayrıca güvenliksiz de değil bazılarının ayak malzemeleri plastik oluyo bizimki demir çubuklar şeklinde. Bi de düz inmiyor tam ikea modeli nasıl bilmiyorum da bizimki dışa eğimli şekild einiyor o yüzden sallanmalar falan pek mümkün olmuyo o yüzden mama sandalyesindeyken iş yaptığım falanda oldu yani. Alırken ayakların demir olduğuna dikkat edin yeter ikrayı da o yüzden istememiştim
Kendinden minderli olanlar banyoda yıkanırken zor oluyormuş sanırım biri daha söylemişti yukarıda. Bunu bilmiyodum. Demir ayaklı olmasını da göz önünde bulunduracağım o zaman. Teşekkürler

Kendinden minderli olanlar banyoda yıkanırken zor oluyormuş sanırım biri daha söylemişti yukarıda. Bunu bilmiyodum. Demir ayaklı olmasını da göz önünde bulunduracağım o zaman. Teşekkürler
Benimkinin üstünde minderi var ama çıkıyor. Küçükken kullanıyordum. Yaklaşık 1 yaşından beri kullanmıyorum mindersiz yolumuza devam ediyoruz her öğün minder yıkamak bi zulümdü 😂

Kesinlikle antilop ikea modeli, tam oturamıyordu kademeli diye saçma sapan bir paraya o alengirli modellerden aldık, sonra 2.el antilop aldık kesinlikle pişmanım baştan almadığıma,
Kızlarrr ek gıdaya yeni geçiyoruz. Mama sandalyesi henüz almadım.
Şöyle bir bakındım. Hem bayağı ıvır zıvırlı tekerlekli 3-4 kademeli modeller var prego gibi hem de ikea modeli gibi dümdüz modeller var.

Kullananlar ne düşünüyor acaba düz sade bir model mi almalı yoksa kademeli şatafatlı olanlar mı daha kullanışlı
likl

Eeen basitinden olsun. Aklına gelmeyecek yerlerden bile meyve posası kırıntı filan topluyosun. Vee benimki 11 aylıkken bıraktı sadece 5 ay kullandım. Normal sandalyede oturuyo yiyodu bizim gibi. ☠️

X