Mama reddi

hilalbaharzeynep

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2023
5
0
34
Bir aydır mama reddi yaşıyorum
Emziriyordum ilk çocuğumda bu imkanım olmadı bunda olacak dedim başladım.
coook mutlu evliliğim yüzünden ilk çocuğuma yetersizliğim yüzünden kısır döngüye girdim mamaya döndük.
3 aylıkken düzenli 4 saatte bir 5 ölçek içerdi.
Son bir aydır uykuda içiyor.
Bütün testler yapıldı yok birsey.
Su vermiyorum versem içecek sürekli.
Havalar sıcak evet ama içen çocuk içiyor sütünü.
4 buçuk aylık 6600 çıktı kıyafetle. Evet iyi şimdilik ama ben UYUMUYORUM. Gece besleyeyim diye yarın ne olacak diye. Şimdi ona da inat ediyor. Doktor iyi diyor. Neden iyi ben ona sürekli yedirmeye çalıştığım için benim psikolojim bitti kalmadı. Uykusuzluk stres beni mahvetti. İlk çocuğum böyle değildi. Ben şimdi iyi olduğumu biliyorum bunun için yırtınıyorum. Ama devamında da böyle olmasın diye uğraşıyorum ki olacak oluyor korktuğun başıma geliyor. Doktora sorsan iyi. Aynı gün doğan çocuk tulum gibi onunla. Olsun tamam ama benimki de eski düzenine dönsün tulum gibi olmasın. Çok yoruldum çok. İnsanlarla görüşmek bile istemiyorum. Kendimi çok beceriksiz hissediyorum. Evet psikolojim bitti bozuldu mutlu olamıyorum. Allah aşkına bu durumu yaşayıp aşan boşuma takmışım diyen anneler yazsın da rahatlayalım. Buz gibi içiyordu sütü onu da içmiyor. Bezdim bittim. Tek sağlıklı olsun diye rahatlamaya çalışıyorum ama olmuyor daha bunun ek gıdası var bunaldım

Aynı sorunu biz 2 haftadır yaşıyoruz. Çok güzel emen bebek gitti memeye gelince ağlıyor biberonla sağıp vermeye çalışıyorum istemiyor. Mama da denedim içmedi. Ben de sizin gibi uyumuyorum elimde sürekli biberonla ne içirsem kar diye. Bize de kan idrar bakıldı temiz çok şükür. Yalnız değilsiniz geçici bir dönem bence. Bebeklerin de iştahsız dönemleri olabiliyor. Toparlanın ki büyük çocuğunuz etkilenmesin. Bizim psikolojimizden en çok onlar etkileniyor

Yasadiginiz cok normal ve cok yaygin bir sey. Ben kendimi cok yiprattim siz yapmayin diye soyluyorum. 4. ayda beslenme reddi cok goruluyor benimki de sadece uykusunda icmeye baslamisti ve bir sure sonra uykusunda da reddediyordu dediginiz gibi. Oncelikle sadece uykuda vermeyi birakin bu gecici bir surec, ama uykuda verirseniz aliskanlik olarak yerlesir. 2 yasinda uyanik sut icmeyen bebekler var. Birakin ac kalsin, acikinca illa ki uyanik icecek. Ben oyle yapfim birkac gun hicbir sey icmedi sonra acliktan saldirdi sute oyle astik. Bebek siz yedirmiyorsunuz diye kendini acliktan oldurmez merak etmeyin. Ayrica eski duzene de donmeyebiliyor. Benim bebefim 4 aylik ictigi sutu azaltti ve bir daha hic ilk 3 ay gibi icmedi. Normalmis, buyume hizlari yavasliyormus. Bi ara ek gidayi da reddetti sutu de cok az iciyordu. Su an 7.5 aylik bir suredir istahi guzel. Yani bunlarin hepsi bir donem cocugu kendi haline birakin. Zorlamakla olmuyor. Az kilo alsin o da dunyanin sonu degil. Inanin kilo verip yok olmuyorlar. Ya da biraz kilo verse bile sonra geri aliyorlar.

Aynı sorunu biz 2 haftadır yaşıyoruz. Çok güzel emen bebek gitti memeye gelince ağlıyor biberonla sağıp vermeye çalışıyorum istemiyor. Mama da denedim içmedi. Ben de sizin gibi uyumuyorum elimde sürekli biberonla ne içirsem kar diye. Bize de kan idrar bakıldı temiz çok şükür. Yalnız değilsiniz geçici bir dönem bence. Bebeklerin de iştahsız dönemleri olabiliyor. Toparlanın ki büyük çocuğunuz etkilenmesin. Bizim psikolojimizden en çok onlar etkileniyor
Geçti mi benimki geçmiyor

coook mutlu evliliğim yüzünden ilk çocuğuma yetersizliğim yüzünden kısır döngüye girdim mamaya döndük.
4 buçuk aylık 6600 çıktı kıyafetle. Evet iyi şimdilik ama ben UYUMUYORUM. Gece besleyeyim diye yarın ne olacak diye. Şimdi ona da inat ediyor. Doktor iyi diyor. Neden iyi ben ona sürekli yedirmeye çalıştığım için benim psikolojim bitti kalmadı. Uykusuzluk stres beni mahvetti. İlk çocuğum böyle değildi. Ben şimdi iyi olduğumu biliyorum bunun için yırtınıyorum. Ama devamında da böyle olmasın diye uğraşıyorum ki olacak oluyor korktuğun başıma geliyor. Doktora sorsan iyi. Aynı gün doğan çocuk tulum gibi onunla. Olsun tamam ama benimki de eski düzenine dönsün tulum gibi olmasın. Çok yoruldum çok. İnsanlarla görüşmek bile istemiyorum. Kendimi çok beceriksiz hissediyorum. Evet psikolojim bitti bozuldu mutlu olamıyorum. Allah aşkına bu durumu yaşayıp aşan boşuma takmışım diyen anneler yazsın da rahatlayalım. Buz gibi içiyordu sütü onu da içmiyor. Bezdim bittim. Tek sağlıklı olsun diye rahatlamaya çalışıyorum ama olmuyor daha bunun ek gıdası var bunaldım
Aynı şeyi yaşadım aynı zamanlarda ve şuan 10.5 aylık hala beslenmesi sorunlu problemli kendinizi suçlamayın karakterleri böyle demekki iştahsızlık inat vs. Bende ilk çocuğumda zorlanmamıştım ne versem yer içer uyurdu bu öyle değil. Ek gıda yemez zorla yedirirsem bikaç kaşık mama içmez gece uykuda anca veriyorum. Sabırlar diliyorum ama sizide çok iyi anlıyorum

Kilo almadan nasıl büyüyecek peki 15 gün kilosu durdu zaten. 10 gün sonra tekrar tartılacak
İşte benim kızım ayda minimum alıyor şuan iki ay kilo alımı durdu 100 gr aldı yani benim zorumla şuan 300-400 arası alıyor bide çok haraketli iki yıdum yediğinide eritiyor. İte kaka 10.5 aylık 7.600 kilosuda. Elimden geleni yapıyorum ama olmuyor işte herhalde birazda yapısal ve genetil

Şu mesajı okuyunca yanlız olmadigimi farkettim sizinle aynı şeyleri yaşıyorum bebeğim şuan 11 aylık duzeltilmisi 8 aylık ve sadece uykuda mama veriyorum o da saatler sürüyor ek gıda ayrı bı dert yemiyor artık psikolojim bozuldu psikolojik destek almaya başladım İnşallah bı an önce düzelir

Benimde ikizlerim bu durumda sdece uyurken mama yiyorlar ek gıdaayı tamamen reddediyorlar bu durumu nasıl aşabilirim aynı durumdayım psikolojim bozuldu .gündüz uykuları artık çok azaldı bütün gün açlar asla kabul etmiyorlar

Benim bebeğim 6.ayında uyanıkken biberonu reddetmeye başlamıştı. Daha sonra 9. ayında kendiliğinden tutmaya başladı. Biberon almadığı zamanlarda çoğunlukla kaşık mamayla beslendi. Ek gıdayı da reddediyordu. Ama sonra kaşık mamayı reddedip biberona döndü. İnşallah sizin bebekleriniz de tekrar kabul eder biberonu. Çok yıpratıcı bi süreç anne için. Hepinizi çook iyi anlıyorum 🌸

Bizde 3 aylıkken başladı bu durum 4.ayda tamamen içmemeye başladı. 4.5 aylıkken diş çıkardı. Dişe bağladım ben. Diş dönemi 10 gün bile ağzına mama sürmediği oldu. Yüzleri tombik olan kızım baya zayıfladı görünüş olarak. Kilo alımı başlarda iyiydi sonradan azaldı baya. Doktor aynı şekilde neden olduğunu bulamadı. Sorun yok vs dediler. Ek gıda desen öyle iştahlı değil. Şimdi 15 aylık uzun zamandır günde 3 kere veriyorum mamayı sadece. Ben kabullendim başlarda çok stres yaptım neden içmiyor diye zorladım bile içmesi için. Ama şu an rahatım yapısı bu şekilde demek ki diyorum. Bir de 8 9 aylıkken 10 gün mama içmedi hiç. Avent suluk başlığı ile verdim öyle içmeye başladı. 1 yaşına kadar onla içti sonra biberona döndü

Ayni durumdayim. Mamada 1 cc bile birakmazdi. Simdi almiyor. 120 cc icerdi 45 cc zorla icmeye basladi. Bi ara duzelir oldu 3-4 gun. Tekrar ayni haldeyiz. Kafayi yicem artik.
Sadece mamayla besleniyor anne sutu almiyor. Yani tek besin kaynagi mama onuda ret ediyor

X