Makyajn akmamas iin

y_yazyagmuru

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2008
97
0
37
kızlar benm cildimde makyaj pek durmuyo,hemen uçuyo pudram felan.
herhangi bi önerinz warmı ?
mesela en başta krem sürmek gibi bişi duymuştum denemedm ama etkili olurmu acaba :s
ne dersinz?

canım krem dahada akmasına neden olur bence.toz makyaj ürünleri kullan.yaglılar evet çabuk akıyo.hafif simli makyaj yapmayı dene.mesela göz kalemi kullanırken önce gözünün iç tarafı bi mendille kurula snra göz kalemini cek.daha uzun süre kalıyo.kaydirigubbakcemile5

Zaten nemlendirici sürmeden makyaja başlanmaz ki sen nsl krem sürmeden direk pudra sürüosun :1shok:
Hem krem tabi ki pudranın kalıcı olmasını sağlar

canım makyaj bazı kullanabilirsin.
ben fondoten ve pudra kullanmıyorum, ama farların daha kalıcı olması için almayı düşünüyorum :dance:

rapunzelim toz fondoten kullanırken onun özel nemlendiricileri var onu kullanabilirsin.ama ben önce yağlı fondoten sürüyorum snra onun üstüne toz fondoteni sürüyorum.yani ben böle yapıyorum tabi herkezin farklı makyaj yapımı var.

öncelıkle makyajın kalıcı olması ıcın yuzun temızlenmesı ve ardındanda nemlendırıcının surulmesı ve cıldn emmesını beklemesı cok önemlı ellerın temız olmasıda önemlı daha sonra makyaj yapılır ve yuzde 70daha kalıcı olur cok ozel gunlerde ıse elıte,ın makyaj sabıtleyıcısı var bende sprey seklınde cok ıı tavsıye ederım evden cıkmadan once gozumu kapatıp sıkıorum tum gece ılk ankı gıbı

makyajin kalici ve akmamasi icin ( loser powder) transparan pudra, toz seklinde , suratiniza surun bol bol hatta bi miktar birakin 10 dakika bekleyin fircayla fazlaligini alin.

ben de bu sorundan sikayetciyim, arastirmalarima gore su makyaj sabitleyici spreyler gercekten ise yariyormus. alip denemeyi dusunuyorum ben de.

canım kalıp gibi durmaz mı öyle kafamçokkarıştı

ya toz yada sıvı kullanılır :sm_confused:

canım kalıp gibi durmaz mı öyle kafamçokkarıştı

ya toz yada sıvı kullanılır :sm_confused:

Hayır durmaz..zaten tek başına cilde pudra uygulanmaz ki çok yanlış bişey..
Pudra makyaj sabitleyici bişey direk yüze sürdüğünde hele cildin kuruysa o kadar iğrenç görünür ki bazen bakıyorum ciltlerine fondöten sürmeden pudra sürenler oluyor öyle çirkin görünüyor ki.. Bu yanlışı yapan varsa yapmaya devam etmesin derim ben..

ben de bu sorundan sikayetciyim, arastirmalarima gore su makyaj sabitleyici spreyler gercekten ise yariyormus. alip denemeyi dusunuyorum ben de.

MAC makyaj sabitleyici kullanıyorum,çokta memnunum. Tavsiye ederim.
Fiyatıda öyle uçuk değil. 39TL.

Canım ozel gunler ıcın makyaj fıxleyıcıler kullanabılırsın.Ben sahsen bir tane onerebilirim.Clarinsin.Yuzune sıktıgında mis gibi gül kokuyorsun,hem makyajın kalıcı oluyor hem yuzun ferahlıyorr,mis kokusu da artısı

kızlar bende birşey sorucam.

Gözün altına veya üstüne kalem çekince bende kısa süre sonra kalemler akıyor. Suya dayanıklı kalem kullanıyorum buna rağmen 1 saate sonra tuvalete gittiğimde gözlerimin altı komple kararmış (yani öle simsiyah olmuyor ama koyulaştırıyor.)

Göz kalemlerinin akmaması için bir tavsiyeniz varmı? Dediğim gibi rimel ve kalemleri suya dayanıklı kullanmama rağmen akıyor.

hmm clarinsi makyaj sabitleyecisini duymamıstım

kızlar pandora arkadasımızdan duydum
yüzünüze makyaj bittikten sonra sac spreyi sıkıyorsunuz 30 cm uzaktan (abartmadan)

böylelikle makyaj akmıyormus tabi bu makyaj sabitleyeci alamayanlar için bir alternatif gamyoncuiremsu

iyi ki düğünüm var yakında. makyajla ilgili ne çok şey varmış. ben de öğreniyorum sayenizde.

Arkadaslar bende birseyi paylasmak istiyorum, yengemden ögrendigim basit bir yöntem. Dügüne falan giderken (nemlendirici, crem fondoten ve pudra zeminde sart) yogun göz makyaji yapinca akmamasi icin asagiya bakip sac spreyi uyguluyorum uzaktan ve faydasini gördüm. ilk duydugumda gülmüstüm ancak ise yariyor :)

Ancak göz kalemi ve eyeliner da cok sorun cekiyorum bazen, cünkü gözlerim cok sulaniyor bazen bunu önleyemiyorum bu konuda bir bilginiz var mi acaba ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…