Majezik adet keser mi?

socialscientist

Huysuz Şirin Emma
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2019
3.802
8.534
Merhaba,

Adet dönemim biraz fazla ağrılı geçiyor, özellikle üşüttüğümde. En son 1 sene evvel jinekoloğa gittim ve bir sorun yoktu. Adetlerim de düzenlidir asla şaşmaz. Bu ay yine biraz fazla çorapsız gezdim ve sonuç aşırı ağrılı oldu adetimin ilk günü. Hatta sabah duşa girdim bayılacaktım ağrıdan tansiyonum düştü. Dayanamadım majezik içtim. Afedersiniz şakır şakır gelen adet ilaçtan sonra çok çok azaldı. Akşama doğru ağrı başlayınca bir de dışardaydım kötü olmayayım diye bir majezik daha içtim neredeyse kesildi adetim daha ilk günüydü.

Daha önce hep ağrı kesicisiz atlamaya çalışırdım ama 2 ay önce de majezik içmek zorunda kaldığımda böyle olmuştu. Bir dahaki ay sabredip ağrı kesicisiz bir deneyeceğim bakalım normalleşecek mi yoksa doktora gideceğim. Sizce majezikten midir? Yoksa bir dahaki ayı beklemeden gideyim mi doktora?

Bende majezik kullanırım maalesef benimde hep ağrılı geçer üşüttügüm zaman . Evet ilaç kesiyo adeti ama sonradan yine devam ediyo etkisi geçince. Bide sıcak su torbası iyi geliyo ayaklarının altına koyarsan .

Bende majezik kullanırım maalesef benimde hep ağrılı geçer üşüttügüm zaman . Evet ilaç kesiyo adeti ama sonradan yine devam ediyo etkisi geçince. Bide sıcak su torbası iyi geliyo ayaklarının altına koyarsan .
Evet iyi geliyor hep koyuyorum ama o ilk gün hep evde kalıp dikkat etmek gerekiyor. İş gününe denk gelince mahvoluyorum. Ofisim çok soğuk malesef.

Merhaba,

Adet dönemim biraz fazla ağrılı geçiyor, özellikle üşüttüğümde. En son 1 sene evvel jinekoloğa gittim ve bir sorun yoktu. Adetlerim de düzenlidir asla şaşmaz. Bu ay yine biraz fazla çorapsız gezdim ve sonuç aşırı ağrılı oldu adetimin ilk günü. Hatta sabah duşa girdim bayılacaktım ağrıdan tansiyonum düştü. Dayanamadım majezik içtim. Afedersiniz şakır şakır gelen adet ilaçtan sonra çok çok azaldı. Akşama doğru ağrı başlayınca bir de dışardaydım kötü olmayayım diye bir majezik daha içtim neredeyse kesildi adetim daha ilk günüydü.

Daha önce hep ağrı kesicisiz atlamaya çalışırdım ama 2 ay önce de majezik içmek zorunda kaldığımda böyle olmuştu. Bir dahaki ay sabredip ağrı kesicisiz bir deneyeceğim bakalım normalleşecek mi yoksa doktora gideceğim. Sizce majezikten midir? Yoksa bir dahaki ayı beklemeden gideyim mi doktora?
Ben de adet dönemlerimde genelde majezik içerdim ama dediğiniz gibi adetim kesilmezdi hiç. Belki kişiden kişiye göre etkisi değişiyordur. Son zamanlarda gittiğim bir doktor sancılar için ponstan diye bir ilaç önermişti, o ilaç çok daha iyiydi majeziğe göre çünkü majezik benim midemi mahvediyordu. Ama sanırım ponstan da piyasadan kalktı.

Evet soğukda daha çok ağrıyo Allah kolaylık versin . Ben şuan evdeyim hep yatarak geçiriyorum 2gün .Gerçekten çeken biliyo o ağrıyı kadın olmak zor ya

Normalde yok denecek kadar az ağrım olur ama üşütünce anam ağlıyor . Parol işe yaramıyor ama majezik aniden keserdi adetimi damla damla gelirdi o yüzden kullanmak istemezdim

Cevaplar için teşekkürler. Demek ki majezikten oldu. Majezik kullanmadan önce bir sorunum yoktu çünkü. Bir dahakine sabredeyim madem.

Ben de her ay maalesef majezik içmek zorundayım. Çok ağrılı geçiyor tahammül imkansız. Doktor bana majezik yazmıştı. O gün bugündür içiyorum ve adetlerimin azalmasına neden oldu. Tamamiyle kanamayı kesmiyor ama azaltıyor. Hangi ağrı kesiciyi denedimse hepsi kanama miktarını azalttı. Ağrıyı çekmektense mecburen içiyorum.

Evet bende bundan 1 yıl evvel majezik kullanmıştım, ağrım tam olarak geçmedi bilirsiniz hafifletiyor, yinede çekiyorsunuz sancı az da olsa. Birkaç saat sonra kanamam azalmıştı ve gün boyu neredeyse hiç yoktu. Ertesi gün tamamen kesildim sanmıştım (adetimin 4. Gününe denk ediyordu), ki normalde 7 güne tamamen biter. Bitti sandım, 2 gün sonra yeniden kanamam başladı. Bu yüzden majezik kullanmadım o aydan sonra. Doktorum cataflam diye bir draje önerdi, çok daha memnunum. Yalnızca adetin 1. Günü 1 tane alıyorum ,yetiyor..

majezik adeti maalesef kesiyor kuzum ama advil ağrı kesici adeti kesmediği gibi ağrıyı bayağı geçiriyor ama biraz geç etki ediyor. majezik gibi anında kesmez...

Bence bünye'ye gore degisiyor. Arkadasim agri kesici veya cola ictigin de kesilirdi ama ben apranax da icsem ne icersem iceyim kesilme olmazdi.

Kızlar ya bende sün regl oldum ve dayanamadım majezik içtim normalde içmezdim de salaklığım tuttu .. ve kanamam azaldı . Acaba düzelir mi yine çünkü adet kanının akması daha iyi 😖😖 düzelir mi acaba ya

Ya adet kanın kesilmesi sorun değil. Bunu hiçbir doktor sorun etmiyor. Adet oluyorsan sorun yok. Ağrı ile işkence çekmektense mecburen içiyoruz. Kanama azalmasında hiçbir sorun olmaz demişti doktor

X