Mahvoldum ben...

SU IXSXIK

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2008
178
0
kızlar kendimi berbat çaresiz umutsuz hissediyorum....açıköğretim işletme öğrencisiyim üçüncü sınıfa geçecem...ama ailemin maddi durumu çok kötü....ve ailemin çevresi hiç geniş değil...iş bulamıyorum...bayan olduğum için temiz bir iş istiyorum....ama yok yok yok...ihtiyaçlarımı karşılayamıyorum...bu ne kadar berbat bi şey yaşayan bilir ancak....nerden iş bulacam ne iş yapacam bilmiyorum...kursa gideyim diyorum ama param yok bilgisayar ingilizce muhasebe olmuyor....şu genç hayatta bıktım bu hayattan....bana akıl verin...nası iş bulcam....mersinde oturuyoruz mersinde haberdar olduğunuz eleman alımı olan yerler varsa ne olur söleyin...her firma ilan vermiyor benimde tanıdığım olmadığından haberim olmuyor...maddi sıkıntılar şimdiden belimi büktü...inanın çok kötüyümsenağlamasenağlamasenağlama

tezgahtarlık yapabilirsin. magazalar ozellikle yaz donemlerinde cok fazla tezgahtar, garsonlar alir. mersin zaten yazlik yer. biraz da beklentilerini asagi tut. oyle kotu yer diye ayırma. her erkek potansiyel manyak sapık degil. bir iki laf soylersin baktın olmadı bırakırsın.

ben de açık öğretim çeko okuyordum harç parasını ayıramadığımdan 2. sınıfta şimdilik bırakmış oldum. ama birinci sınıf harcımı yatırmak için stand hostesliği yapmıştım...

Kesinlikle katılıyorum. Özellikle yaz döneminde harıl harıl eleman arayan yerler var. Bu büyük yerlerde satış danışmanlığı, kasiyerlik falanda olabilir, daha mütevazi mağazalarda tezgahtarlık falanda. 14-15 yaşında lise öğrencileri dahi yaz tatilinde bu tarz işler bulabiliyorsa bi üniversite öğrencisi neden bulamasınki. Madem ki bu kadar acil işe ihtiyacın var önce bi ufaktan başla, daha sonra çevrende genişleyince yavaştan yavaştan farklı sektörlere atabilirsin kendini.
Sabret ve araştır, başarılar dilerim.

yazın daha kolay bulursun aslında.. kariyer sitelerine bakabilirsin veya arkadaşların dediği gibi stand hostesliği filan üniversite öğrencileri için ideal.. tabii düzgün organizasyon şirketlerinde.. biraz tanıdık işi bu iş meselesi evet ama ararsan da bulacağğından eminim.. belki o kadar kısa sürede olmayabilir ama geç olsun güç olmasın demişler.. bozma moralini, araştırmaya devam..

Canım hayat gerçekten çok zor ve acımasız,
ama yılmadan mücdele etmelisin,
tanıdığın tanıdığı olur, yılmadan usanmadan araştır,
komşularınızdan akrabalarınızdan soruşturun,

birde belediyelerin bilgisayar, muhasebe gibi kursları oluyor,
Mersin belediyesinin de olmalı,
sanırım büyükşehir belediyesi olmalı orası,
bu kurslar ücretsiz bir araştır,

hayatta bol şanslar

kızlar kendimi berbat çaresiz umutsuz hissediyorum....açıköğretim işletme öğrencisiyim üçüncü sınıfa geçecem...ama ailemin maddi durumu çok kötü....ve ailemin çevresi hiç geniş değil...iş bulamıyorum...bayan olduğum için temiz bir iş istiyorum....ama yok yok yok...ihtiyaçlarımı karşılayamıyorum...bu ne kadar berbat bi şey yaşayan bilir ancak....nerden iş bulacam ne iş yapacam bilmiyorum...kursa gideyim diyorum ama param yok bilgisayar ingilizce muhasebe olmuyor....şu genç hayatta bıktım bu hayattan....bana akıl verin...nası iş bulcam....mersinde oturuyoruz mersinde haberdar olduğunuz eleman alımı olan yerler varsa ne olur söleyin...her firma ilan vermiyor benimde tanıdığım olmadığından haberim olmuyor...maddi sıkıntılar şimdiden belimi büktü...inanın çok kötüyümsenağlamasenağlamasenağlama

merhaba canım ben demersinliyim bildigim kadarıyla orada cok magaza var bi yere girmeye calış magazalar temiz iş bence basına bi şey gelmez korktugun gibi...sekreterlik de olabilir bence kalabalık bi büroda,iş konusunda kendine güven özgüveni olan insanalr,konuşkanlar hiç işsiz kalmaz..başarılar canım burda olsan yarın işe başla derdim bizim işyerinde ama saglık olsun...

merhaba canım ben demersinliyim bildigim kadarıyla orada cok magaza var bi yere girmeye calış magazalar temiz iş bence basına bi şey gelmez korktugun gibi...sekreterlik de olabilir bence kalabalık bi büroda,iş konusunda kendine güven özgüveni olan insanalr,konuşkanlar hiç işsiz kalmaz..başarılar canım burda olsan yarın işe başla derdim bizim işyerinde ama saglık olsun...

canım zaten kendimie güveniyorum ve içine kapanık bir tipte değilim çok konuşkan güleryüzlü bir tipimdir....hayat şartlarından dolayı kim umutsuzluğa kapılmıyor ki benimki de öle canım...sağol desteğine....:1hug:

hayat okadar acımasız ve zorki.umarım bulursun.inan bende şu anda senden farklı degilim ve benim 3 tane kızım var onların masrafları dersaneleri allah yardımcımız olsun.

:lepi:kızlaaaar iş bulduuuum hemde gönlüme göre....çok temiz bir ortam tekstil mağzası..bi yerden başlıycam....allah kerimdir...yarın bür gün işe başlıyorum....haber vermek istedim...inanın çok rahatladım... a.s. :sm_cool: :sm_cool:

Kıyılarda köşelerde böyle güzel şeyler de okuyorum ya bazen....nasıl mutlu oluyorum :)
Keşke daha çok okuyabilsek...daha daha çok.... Başarılar dilerim gülüm. Çok sevindim adına.

mrb cnm bnde mersinde oturuyorum.sık sık carrefour a gideriz.orda avon için satış elemanı aranıyordu.estetiğine önem weren biriysen öyle bişey düşünebilirsin.bir bak istersen..umarım düzelir durumlarınız..

pardon cnm iş bulduğunu görmedim :) senin adına çok sewindim umarım temiz bir iştir we umarım seni iyi geçindirir :)

Hayirli olsun arkadasim,umarim hala calisiyosundur 4 ay gecmis aradan.. Allah gönlüne göre vermis.. Bide ben bulsam gönlüme göre düzgün bi is disimi kiricam..

X