Maddi sıkıntılar kaygılar...

Aşırı salaklar gerçekten. Bi de bi cocugu arkadaşlarının yanında rencide etmekten ne zevk alırlar anlamam.
Şey hikayesi var ya bir gün öğretmenler odasında fizikçi demiş öğrencilere zor sordum bıraktım, tarihçi demiş bende sozlude zorladım bıraktım baska biri demiş ohh bende ne güzel bıraktım o esnada öğretmenler odasında bulunan temizlik görevlisi hiçbir Dr oh hastam oldu demez, hiçbir mühendis hesapladigim bina yıkıldı demez siz neden öğrencileriniz kalınca mutlu oluyorsunuz diye o hesap. Aslında kendi yasayamadigi çocukluk, göremediği sevgi, içinde kalanlar, hissettiği yoğun eziklik ve aşağılık duygusuyla o davranışları sergiliyo. Zaten aklı selim hiçbir öğretmen yedi sekiz yaşındaki çocuklari kendisiyle bir görüp onunla ego yaristirmaz, kendiyle denk görmez azıcık DUSUNEBİLME KABİLİYETİNE sahip biri karşısındakinin el kadar çocuk olduğunu bilir ama nerdeee

Ben o sırada ethereum madeni kurdum mesela kriptoyu dogrudan almak yerine 2017de. Diğeri kumar çünkü yatırım degil onun yerine rulet oynarim orda batiririm daha zevkli :KK70: dünyada binbir türlü iş var herkes illaki kendine göre bisey bulabilir. Yapan nasi yapio. Devlet desteği alarak yapmak en kolayi. Atiyorum dogal içerikleri olan cilt bakim ürünleri üretmek. Turkiyede fazla olan bi malı eksik olan bir ülkeye ihraç etmek. Hizmet de satılabilir yurtdisindan freelance işler almak. Küçük düşünmeyin yani evde bere örün gundelige gidin gibi degil. Hem ülkenin katma degerine fayda saglayacak şeyler olsun hem de şahsi bütçeye. Ancak bu şekilde son bulabilir zaten. Herkes oturduğu yerden yağmur dinsin diye bekler gibi beklerse sonuc degismez bence.
Kriptodan hiç anlamıyorum ama en anlayanlar en yakından takip edenler bile çok ciddi paralar kaybedip pismanliklar yaşadılar.
Sizin o söylediğiniz ek işler için ciddi sermayeler ve torpil lazım ama mesela devlet destekli dediniz devletin onayını aylarca bekliyosun bir torpilin yok ise. Ya da ben sıfırım mesela ne ek iş yapılır inanın bilmiyorum, birazda arayislardayim ama bulamadım hiçbir sey

Şey hikayesi var ya bir gün öğretmenler odasında fizikçi demiş öğrencilere zor sordum bıraktım, tarihçi demiş bende sozlude zorladım bıraktım baska biri demiş ohh bende ne güzel bıraktım o esnada öğretmenler odasında bulunan temizlik görevlisi hiçbir Dr oh hastam oldu demez, hiçbir mühendis hesapladigim bina yıkıldı demez siz neden öğrencileriniz kalınca mutlu oluyorsunuz diye o hesap. Aslında kendi yasayamadigi çocukluk, göremediği sevgi, içinde kalanlar, hissettiği yoğun eziklik ve aşağılık duygusuyla o davranışları sergiliyo. Zaten aklı selim hiçbir öğretmen yedi sekiz yaşındaki çocuklari kendisiyle bir görüp onunla ego yaristirmaz, kendiyle denk görmez azıcık DUSUNEBİLME KABİLİYETİNE sahip biri karşısındakinin el kadar çocuk olduğunu bilir ama nerdeee
Evet cok guzel dedin. Bu tiplerle büyüdük cok şükür saglam geldik bu yaşa. Hicbir ogretmenimi iyi hatirlamam. Ozellikle lise ogretmenleri tam sıyrık. Ha ben de bi öğretmenin sevecegi cocuk degildim o ayri da onlar da hic normal değildi.

Kriptodan hiç anlamıyorum ama en anlayanlar en yakından takip edenler bile çok ciddi paralar kaybedip pismanliklar yaşadılar.
Sizin o söylediğiniz ek işler için ciddi sermayeler ve torpil lazım ama mesela devlet destekli dediniz devletin onayını aylarca bekliyosun bir torpilin yok ise. Ya da ben sıfırım mesela ne ek iş yapılır inanın bilmiyorum, birazda arayislardayim ama bulamadım hiçbir sey
O işte anlamak diye bisey yok canim. Nasil ki borsada cok buyuk alim satimlarla küçük yatirimci terste kaliosa ki kripto piyasasının kaydi kuydu yok tamamen deep web daha etkili ve cok sayıda manevrayla alaşağı edilebiliyor hicbi ekonomik parametreye de bagli degil sonucta tahmin edilemez ve kaybetmek cok normal. Ama bitecek bisey degil. Birini mi öldürtcen uyusturucu ticareti mi yapican ödemeyi kriptoyla yaparsin izin sürülmez böyle bisey de bitmez kimse de bitsin istemez. Ben bahsettigim madeni kurarken de kendi asıl işimi kurarken de toplamda 3 defa devlet destegi aldım ve hic aylarca beklemedim. Torpilim de yoktu bence insanlar yapmaya usendikleri her seye torpil var yaftasını yapıştıriolar. Son yillara cok vakif degilim ama kadinlar daha kolay onay aliyor zaten. Sadece haklısın biraz kendini tanimak uzmanlik ve bilgi birikimi kazanmis olmak gerekiyor tabi ama yelpaze cok genis desteklerde. Hatta sen o isi gerceklestiremesen bile piyasaya sürme asamasina getirmen bile yetiyor onay almak icin.

Evet cok guzel dedin. Bu tiplerle büyüdük cok şükür saglam geldik bu yaşa. Hicbir ogretmenimi iyi hatirlamam. Ozellikle lise ogretmenleri tam sıyrık. Ha ben de bi öğretmenin sevecegi cocuk degildim o ayri da onlar da hic normal değildi.
Bende hiçbir ogretmenimi iyi hatırlamam bana bı arkadaşım öğretmen dusmanisin dedi gülerek sonra oturdum anlattim yaşadıklarımı taciz, iftira, siddet, mobing, ders anlatmama nasıl sevelim Allah aşkına. Hala görüştugum çocukluk arkadaşım yaşadıklarımız dan dolayı psikologa gidip terapi aldı düşünün. Bende böyle düşünüyorum iyi biz sağlam çıktık diye 😂 lise öğretmenlerimde zengin kocalarını ovuyodu hepsi kafadan kontak.

O işte anlamak diye bisey yok canim. Nasil ki borsada cok buyuk alim satimlarla küçük yatirimci terste kaliosa ki kripto piyasasının kaydi kuydu yok tamamen deep web daha etkili ve cok sayıda manevrayla alaşağı edilebiliyor hicbi ekonomik parametreye de bagli degil sonucta tahmin edilemez ve kaybetmek cok normal. Ama bitecek bisey degil. Birini mi öldürtcen uyusturucu ticareti mi yapican ödemeyi kriptoyla yaparsin izin sürülmez böyle bisey de bitmez kimse de bitsin istemez. Ben bahsettigim madeni kurarken de kendi asıl işimi kurarken de toplamda 3 defa devlet destegi aldım ve hic aylarca beklemedim. Torpilim de yoktu bence insanlar yapmaya usendikleri her seye torpil var yaftasını yapıştıriolar. Son yillara cok vakif degilim ama kadinlar daha kolay onay aliyor zaten. Sadece haklısın biraz kendini tanimak uzmanlik ve bilgi birikimi kazanmis olmak gerekiyor tabi ama yelpaze cok genis desteklerde. Hatta sen o isi gerceklestiremesen bile piyasaya sürme asamasina getirmen bile yetiyor onay almak icin.
Kripto bitmez evet ya çokta manipülatif bir şey. Bir gece Elon Musk kriptoyla ilgili bir şey aciklicam takipte kalın dedi. Millette sabah dortlere kadar ne dicek acaba diye bekledi. Adam demesin mi anneme kripto alcam 😂 herkes boşa uykusuz kaldı. Bence hata, insanlar ihtiyacı olan parayı yatiriyo artı paranı kullancan ki para yanarsa batma.
Torpil konusunda düşüncelerinize kimliğini bile zar zor torpille alan biri olarak malesef katılmıyorum. Elbette her yer aynı değildir çalıştığın belediye, kurum, bakanlıkta önemli ama şöyle oluyor mesela mutehayitsin bir köye ev yapiyosun ev bitti belediyeden tanıdığın oluyo bir telefon cakiyosun asfalt hızlı dökülüyo yola. Daha bir hafta önce bir mutehayitle görüştük o söyledi bunlari. Yani işi hızlandırma vs olabiliyo. Benimde aklımda kpss olmazsa protez tırnak eğitimi var ailem desteklemiyo kala kaldım o yüzden.

Kripto bitmez evet ya çokta manipülatif bir şey. Bir gece Elon Musk kriptoyla ilgili bir şey aciklicam takipte kalın dedi. Millette sabah dortlere kadar ne dicek acaba diye bekledi. Adam demesin mi anneme kripto alcam 😂 herkes boşa uykusuz kaldı. Bence hata, insanlar ihtiyacı olan parayı yatiriyo artı paranı kullancan ki para yanarsa batma.
Torpil konusunda düşüncelerinize kimliğini bile zar zor torpille alan biri olarak malesef katılmıyorum. Elbette her yer aynı değildir çalıştığın belediye, kurum, bakanlıkta önemli ama şöyle oluyor mesela mutehayitsin bir köye ev yapiyosun ev bitti belediyeden tanıdığın oluyo bir telefon cakiyosun asfalt hızlı dökülüyo yola. Daha bir hafta önce bir mutehayitle görüştük o söyledi bunlari. Yani işi hızlandırma vs olabiliyo. Benimde aklımda kpss olmazsa protez tırnak eğitimi var ailem desteklemiyo kala kaldım o yüzden.
Tabi canım tillahi var torpilin adam kayirmanin memlekette cok haklisin. Devlet kurumlariyla calisiodum ben ankarada zaten tanidigin olmadan kiytirik daire baskanlarinin bile yanina giremezsin. Torpilsiz de alınır devlet destegi en azindan ben aldim ama tabi belki bu kadar yozlasmamisti o zamanlarda. Bak güzel fikir ya tirnak isi hangi isi yapiosan yap en iyisi olursan acayip para kazanabilirsin en abuk iş de olsa. Önemli olan kendini adamak. Olur umarim kpss. Hos memur olmanin da bi cazibesi kalmadi. Maaslar eskiden iyiydi simdi asgarinin bi tik üstü ozel sektorun alti. Tabi rahatligi paha bicilemez.

E gömmüşsun her yeri. O kadar yer görüp de nasi en cok Almanyayi begendin tren saatinde gelio diye mi :KK70:
Bence bu tamamen zevklerimize göre değişen bir durum. Mesela bende Almanya'yı İngiltere ye göre daha çok seviyorum. İngiltere'de 2 yıl yaşadım, Londra denilince wow diyen çok kişi duydum ama bana göre leş... Özellikle iyi kazanmiyorsan. Waterloonun tuvaletlerini düşünmem bile yetiyor :KK70: Hollanda'ya bişey diyemiyorum, görmedim çünkü 😂 Fransayi sevmedim, İtalya dökük geldi. İspanya için sadece Madride gittim, sevdim diyebilirim. İsviçre güzel ama çok pahalı. Brüksel eh işte... Amerika da birkaç ay Chicago'da kaldım, ülke genel anlamda güzel ama tehlikeli ve yine iyi kazanmak zorundasın. Downtown zenci ve dilenci kaynıyor. Sonuç olarak ben Almanya'yi beğeniyorum.. sadece trenler zamanında geliyor diye değil. Onunla İsviçreliler övünüyor 🙈 Bunlar hep öznel değerlendirmeler işte ☺️

Valla Türkiye'de bizde artık konuşmuyoruz çünkü zaten yasiyosun bı de konusunca iyice fenaliklar basiyo gerçekten. Dua edince insan dünyalık dertlerinden uzaklasiyo
Gercekten öyle. Konuşmak fitirtiyo. Sac kesicektim
Ay sonunu getiremeyiz diye ay sonuna attim. Yani ufak bi luxus bile yok. Bazende diyorum git kestir oylede gidiyo boylede :)

Oğlum 1.5 yaşındayken iş görüşmesine gittim ceycey, istediğim maaşı vermediler. 'Kendi paramı kazanmak istediğim için iş arıyorum. Eşim doktor, çok şükür illa ki çalışmak zorunda değilim' gibi birşeyler dedim. Sankim fabrikatör hanımıyım :KK70::KK70: Ertesi gün arayıp istediğim şartlara tamam dediler. Yüksek lisans mezunu (lisansım yurtdışı), iyi derecede İngilizce ve Almanca bilen, 10 küsur yıllık mühendis olmam şu cümle kadar tesir etmedi...
Şaşırdım mı yohhhh😄😂

40 liradan bamya 30 TL den börülce aldım dolaba atmak için. Kışa hiç bir karı yok pahalı. Maksat çeşit olsun. Geçen yıl 10 TL ye börülce alabiliyordum en iyisini.
Bu sene bakıyorum kimsede haldır haldır kışlık hazırlığı yok.
Domates konservesi yaptım kilosu 7 liradan ucuza falan kurtarmadım ama şimdi böyleyse kışın hiç bir şey alınmaz diye yaptım.
Eskiden salamura yaprak, çeşit çeşit turşular reçeller, kurutmalıklar hiç göze gelmezdi şimdi bu fiyatlara yapasım gelmedi.

Domates konservesi yaptım kilosu 7 liradan ucuza falan kurtarmadım ama şimdi böyleyse kışın hiç bir şey alınmaz diye yaptım.
Eskiden salamura yaprak, çeşit çeşit turşular reçeller, kurutmalıklar hiç göze gelmezdi şimdi bu fiyatlara yapasım gelmedi.
Ben de bu sene pek bir şey yapmadım. Fiyatlar uçuk yapası gelmiyor insanın.

Hangi şehirlesiniz? Migros’a 6 TL gelmişti domates şok market de 4 TL ye

X