Maddi manevi tazminat!?

Teriyaki

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2023
775
1.054
35
Herkese merhaba boşanma sürecindeyim eski konularımda mevcut.
Durum şu ki ben sadece bebeğim için nafaka talep edecektim ama maddi olarak sömürüldüm dekontlarda mevcut mesajlarda düğün altinlarimdan bozarak ev tuttum şimdi bebeğimle o evden kovuldum başka şehre taşınacağım yine maddi manevi benden gidecek!
Manevi olarakta gördüğüm psikolojik şiddet aşağılanma hakaret küfür annemi evden kovmasi arkadaşlarımla görüşmemi sabote etmesi en son beni çocuğumla tehdit etmesi....
Avukatım tazminatda açalım dedi ben de tüm bu yipranmalarin kullanilmamin bedeli olmasa da cezasi olsun diye düşünüyorum fakat karşı tarafın zayıf noktası para bana parası için zarar verebilir diye korkuyorum tazminat ödese nasıl burnumdan getirir beni çocukla mı tehdit eder diye korkuyorum ama yaptıkları yanına mı kalsın boşanalim boşanalim deyip boşanma davasını bile bana açtıran hayvanın yanına kar mı kalacak ? Bazen de diyorum boşver nafakayı al sadece onu bile dert ediyor o yüzden çocuğu sevmiyor bence ama Allah büyük korusun çocuğumu
Yani ne yapayım bosanayim hiçbirsey talep etmeden enayi gibi ettikleri yanına mı kalsın?
Ya da adalete güvenip bana ettiklerinin bedelini odeteyim mi siz ne yapardınız?

Fiziksel bir şiddet, ölüm tehditi aldınız mı? Ayrılık sonrası ya da boşanma sonrasında?

Çocuğu sizden alamaz öyle kolay vermezler çocuğu bu adama, bu yüzden tazminat almaya çalışın.

Fiziksel bir şiddet, ölüm tehditi aldınız mı? Ayrılık sonrası ya da boşanma sonrasında?

Çocuğu sizden alamaz öyle kolay vermezler çocuğu bu adama, bu yüzden tazminat almaya çalışın.
Henüz boşanmadim dava sürecine geçeceğiz defalarca fiziksel şiddet gördüm ama kanitim yok gibi bişey psikolojik şiddet hala goruyorum onlar mesajlarla kanitlaniyor çocuğu almaz zaten bakamaz o sorumluluğu alamaz ama ilerde mutlaka dolduruşa getirecek çocuğu söylemleri o yönde

Para için bana zarar verebilir kısmını okuduktan sonra vazgeçmeni tavsiye edebilirim. Çocuğun onda kalma günleri olacak belki çocuğu bile kaçırabilir sırf siz kötü olun diye. Arada olan çocuğa olur. Bence senin maddi imkanın varsa boşver karşıdan gelecek olan parayı.

Bebeğim şuan 1.5 aylık onun tek görmesi için sanırım 3 yaş falan olması gerekiyor gerçi biz 3 4 yıla anca bosaniriz gibi sizin dediğiniz gibi düşünüyorum ama sonra hala hayvanliga devam ediyor diyorum buna insanlık yaramaz al donuna kadar otursun kıçının üstünde karı kız peşinde koşacak gücü kalmasın diye sonra diyorum en az hasarla en kısa zamanda boşan geç diyorum bakalım avukat ne diyecek

Teriyaki aslanım evden taşınıp tekrar masrafa girme demiştik ne oldu nasıl kovuldun??

Konuya gelirsek iste tabi hayvanlıklarının bedelini ödesin. Bir b.k yiyemez kirkma
Ben öğretmenim eş durumu için evrakları vermedi gideyim diye ben de tekrar tayin istedim bu manyakla aynı sehirde yaşanmaz zaten ne zaman evi boşaltacaksin diyor iki güne bir yuzsuz köpek benim tuttuğum evden beni kovuyor gitmezdim de iş için gitmeye mecburum

Benzer bir durumdayım. Hakkım olan altını istediğim için çok kötü kavga ettik. Anlaşmalıya da imza atmaz büyük ihtimalle sen görürsün diyip durdu. Hafta sonu gelecekmiş ama bana haber vermedi ortak bir tanıdık söyledi onu görmeye gelecekmiş güya. Benim altınları istediğimi ve tazminat da istediğimi öğrenince küplere bindi. Çok korkuyorum. Alsın parasını monte etsin diyesim var. Allah kahretsin böyle adamları.

Sadece çocuğunuzun tazminatıni alın bence çok zorlayıp başınıza bela olmasın bir an önce boşanmak istiyorsanız boşverin. Sizin peşinizi, size ve çocuğunuza zarar vermeden bıraksın da ne hali varsa görsün. İnşallah sorunsuz bir şekilde en kısa zamanda boşanır ve burada sevincinizi okuruz bebeğinizle yeni hayatinizda çok mutlu olun

Bakalım yarın avukatla görüşeceğim o ne diyecek merak ediyorum iyi dilekleriniz için teşekkür ederim lütfen bebeğime bana dua edin tez zamanda kazasız belasız kurtuluruz inşallah

Dilerim Allah'tan onun benden maddi manevi sömürdükleri ondan çıksın ne eksik ne fazla! Beni ez geç yoksay ama insan çocuğunuda mı düsünmez evden kovar hala kötülük peşinde dilerim bugün kovduğu evladına yaşlaninca muhtaç olur
Allah seni de kurtarsın o geleceği gün dışarı çıkma hatta o gün çocuğu da gösterme şehir disindayiz de zaman geçsin sindirsin öyle görüs ben bu kadar kötü olabilen adamların çocuklarına da kötüluk yapacaklarını düşünüyorum artık

Aynen. Sırf o yüzden yakın bir ilde bir tanıdığım var ne zamandır kalmaya çağırıyordu. Gidesim var. Senden iyi olmasın çok iyi bir abladır. O da iki çocukla hayat mücadelesi içinde. Halimden o yüzden anlıyor. Psikolojim bozuldu çok. Ağlıyorum zaten bugün hep. İleri geri konuşup hakaret ediyor küfür ediyor üstüne sen görürsün diyor herşey yanına kaldı. Geçen bana vurduğu günleri hatırlayıp elleri kırılsın dedim eli alçıda şuan. Kırılmış gerçekten. Asla hakkımı helal etmiyorum her hakkımı mahşerde alsın Allah.

Beni de çocukla tehdit ediyor bela olsun sana da ailene de o çocuk diyor hayvan köpek nasıl geriliyorum insan nasıl bir çocuktan bela olmasını diler aklım almıyor o yüzden her boku beklerim bu pislikten artık
Aynı şekilde geçen ben de durup dururken aklıma geldi gözümün önüne beni dövdüğü anlar midem bulandı aşağılık ezik gibi hissettim kendimi dayak yiyen kadın başka şimdiki kadın baskaydı neden katlanmisim ben neden ilk tokatta terk etmemişim ama zararın neresinden dönersek kardır
Git gez dolaş ogun engelle onu ulaşamasin sana boşver biraz da onlar tutuşsun

Beni de çocukla tehdit ediyor bela olsun sana da ailene de o çocuk diyor
İtin köpeğin duası kabul olsaydı gökten kemik yağardı. Allah bu güzel çocuğu sana hayırlı evlat eylesin. İnşaAllah annesine çok düşkün kıymet bilir biri olsun da orta yerinden çatlasın pislik.
Aynı şekilde kendimi sorguladım. Neden gitmemişim dedim. Aynı cümleler birebir. Sanki o başka biriydi ben başka biriymişim gibi kendime yediremiyorum bunu. Çok iyi anlıyorum bu hissi.
ama zararın neresinden dönersek kardır
Git gez dolaş ogun engelle onu ulaşamasin sana boşver biraz da onlar tutuşsun
Avukatım ararsa açma dedi. Çok istiyorsa mesaj yoluyla etsin o küfürleri bakalım dedi. Açmayacağım bu yüzden karar verdim. Durum filan atıyor asla bakmıyorum. Ben mutlu fotoğraflar koyuyorum.

Öncelikle Maddi tazminatla alakalı uzlaşmak amacıyla karşı tarafla iletişime geçin. O ara bi nabız yoklarsınız. Bir avukat olarak tavsiyem her türlü yasal hakkınızı kullanmanız. Sizin mağdur olmanız demek müşterek çocuğun mağdur olması demek. Daha sonra talepte bulunmadığınız için pişman olma ihtimaliniz de yüksek.

Uzlaşmak mümkün değil adam çocuğu bilerek yaptın nafaka almak için diyor terbiyesiz

Ederse etsin.Uzaklastirma çıkarırsın.

Tazminat almazsanız hemen boşanacak mı anlaşmalı bence ev araba yoksa mal paylaşımı yapacağınız bi şey uğraşmayın nafakayı alın yıllar sürmeden boşanin ha ev araba varsa onları almak için mücadele edin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…