Maarif modeli?

Kayıtla sistemin ilgisi yok aslında yanlış anlatmisim çevredeki okullar hala rekli öğretim mi ikili öğretim mi olacağına karar vermemis. O yüzden beklemedeyim. Sistemle ilgili de herkes farklı bir şey anlatıyor bende okul müdürlerine sordum bilmiyorum dediler o yüzden kafam karıştı
Sınıflar ve mevcutları belli ikili yada tekli öğretim olacağı bellidir okulların ekstra birşey çıkmazsa( başka bir okulun tadilata gireceği için geçici bir süreliğine diğer okula gelmesi gibi) aynı sistemde devam eder.donem ortasında hiç bir okul tam günden ikiliye yada tam tersine geçmez başka türlü. Ki bunun türlü izinlerinin alınması vs lazim

Tatlım bellidir ikili öğretim olup olmayacağı. Ona göre sınıf açılıyor ona göre program yapılıyor ona göre personel sayısı belirleniyor.
Okulun özel bir durumu yoksa tek mi ikili mi olduğunu bellidir.
İlkokul 1. sınıf ikili ise öğlen grubunda olur. Olaki düşük ihtimal sabah erken kalkma olayı kabus olur. Zorlanıyorlar.
Ben çocuğumu kayıt ettirecek olsam tam gün bir yere kayıt ettiririm. İkili çok eziyet çocuk için hele sabahçı ise. Tenefüsler yemek arası kısa.
İşte benim sıkıntım da bu ikili olmasını istemiyorum. Yakınımda 2 okul var ikisinde de aynı problem var okul yetmediği için hala milli eğitimden cevap bekliyorlarmis.

Herkese günaydın hanımlar
Çocuğum bu yıl ilkokula başlayacak. Sistem nasıl degismisse ne öğretmenler ne de okul müdürü bir şey bilmiyor. Söyledikleri beklemedeyiz. Bu yeni sistemde nasıl bir değişiklik oldu, bilen var mı acaba? Fişlere mi geri dönüldü elakine devam mı? Kafamda bir sürü sorun hala çocuğu kaydedemedim. Çevredeki ilkokullarda ne sınıflar ne öğretmenler tam olarak belli değil herkes bekleyin diyor. E bekliyoruz ama zaman daraldikca bir sıkıntı basıyor beni. Bu yeni sistemde özellikle 1. Sınıflari ne bekliyor bilen varsa beni bilgilendirebilir mi acaba?
Seminer döneminde hep beraber bilgileneceğiz inşallah 😊

Fişe falan dönülmedi birinci sınıf için söylüyorum harflerin yeri yazım stili değişti uygulamada bir kaç değişiklik var ve ikinci dönemi için konularda büyük ölçüde sadelesme var. Modeli hepimiz okuduk görüş bildirdik ancak 1. Sınıf öğretmenleri Eylül ayının başında bir seminer alacak bununla ilgili. O yüzden ona katılmadan net birşey söylemek istemişlerdir. Endiselecek bir durum yok. Nerde oturuyorsunuz okullarızin durumu ne bilmiyorum ancak ilgili bir veliseniz eğer her türlü desteği verirsiniz çocuğunuza.(Sınıf öğretmeniyim)
Fark eder mi? Elakin olsa seneye kaydettireceksinşz ama hece sistemi olursa bu sene mi?
Hayır ya yanlış anlaşıldı hep kaydi ertelememin sebebi iki okulunda tekli mi ikili mi öğretime geçip gecmeyeceginin belli olmaması

Herkese günaydın hanımlar
Çocuğum bu yıl ilkokula başlayacak. Sistem nasıl degismisse ne öğretmenler ne de okul müdürü bir şey bilmiyor. Söyledikleri beklemedeyiz. Bu yeni sistemde nasıl bir değişiklik oldu, bilen var mı acaba? Fişlere mi geri dönüldü elakine devam mı? Kafamda bir sürü sorun hala çocuğu kaydedemedim. Çevredeki ilkokullarda ne sınıflar ne öğretmenler tam olarak belli değil herkes bekleyin diyor. E bekliyoruz ama zaman daraldikca bir sıkıntı basıyor beni. Bu yeni sistemde özellikle 1. Sınıflari ne bekliyor bilen varsa beni bilgilendirebilir mi acaba?
1. Sınıf okutacak öğretmenler bellidir,hangi öğrencinin hangi öğretmene kaydolacağı belli değil.Onu bakanlık yapacak.
Zaten çocuğunuzun kaydı adrese dayalı bir okula yapılmıştır, tercih etme olayı yok .

Hayır ya yanlış anlaşıldı hep kaydi ertelememin sebebi iki okulunda tekli mi ikili mi öğretime geçip gecmeyeceginin belli olmaması
O da fark etmez,siz kaydınızı yaptırın,okul size bilgi verir zamanı gelince. Neticede sizin çocuğunuzun gideceği okul belli,saatin sistemin ne önemi var? Onlar idarenin sorunu.

X