Lutfen yardimci olun evlilik

Umudumtukendi

Üye
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2015
41
51
Okadar zor bi icsel savas icindeyimki...
Bir ask yasadim evlenmeden once ve o kisi ile olmamisti.. Cok istediler beni bende ama olmadi okadar uzüldümki.. Yasimda küçüktü.. Aradan bir yıl geçti ve o kişi evlendi çocugu olmuş.. Durumlarıda çok iyiydi.. O benim ilk aşkımdı ve çok baglanmıştım. Evlendigini duyduktan sonra kahroldum ve kendime dedimki önüme bakmam lazım.. Ama bakamıyordum aslında. O sürecte şimdiki eşim ve ailesi beni istemeye geldiker. İyi bir aileymiş sözde diyorlardı. Ailemin onayı üzeri evet dedim ben ve evlendik. Kayınbabamın bize ev sözü vardı kocaman adam söz verdi.. Ve tutmadı. Neyse evlendik biz ama herşeyle benim ailem ilgilendi. Ev aldık babamlarin sayesinde ve tamirinide babam yaptı. Eşimin ailesi hiçbirşeyle ilgilenmedi adeta .. Sözde oglum oglum ama hep gösteris. Zor zamanımızda dedimki git borç iste gitti be bizde yok dedi.. Ama duydumki başkalarına yardımda bulunmuşlar. Ondan sonra neyse dicem o ki ne istemediysem başıma geldi.. Eşime iyi bir insan beni üzmemeye çalışıor ama bu olanlardan ara ara içimde bi soguma oluyor. Çünki hem severek evlenmeyip hep herşeyi benim ailemin yapması. Ailesinden çok sogudum içim almıyor. Ve eşimdendd soguyorum. Ve aklıma hep ilk aşkım geliyor nasıl bir sevgiyse hergün aklımda. Önüme bakmaya çalışıyorum ama olmuyor. Heran önümde.. Lütfen yardım edin çok çaresizim. Buarada 2 yıllık evliyim...

Son düzenleme:
eski sevgilin aile kurmus acaba onun umrunda misin bunu dusun? kaldi ki senin duygusal gitgellerin hem esine hem eski sevgilinin esine zarar verebilir..sakin ama sakin eski olanla kontaga gecme..gom gecmise..bitti gitti.
aklinda eskisi dururken kendini kocana nasil birakabilirsin ki?
ya bu koyunu gudeceksin ya da bu diyardan gideceksin..
esine yazik degil mi..seni begenmis sevmis evinin kadini yapmis ama sen kalple onu aldatiyorsun.:KK12:

Çok güzel yazmışsın.. Dogru ama gerçekten elimdd olan birşey deyil.. Malesef onunda eşini defalarca duydum.. Ayrılmaya kararlar verip caydıgını. Benimki başka bir durum allahım yardım et diorum. Aklımı oyalamaya çalısıorum ama nafile çok zor hep aklıma gelioe

Ya sallayin bence konu sahibinin vicdani calkalanmis tortular yukari cikmis ,biz ne dersek diyelim uhuhuhuh imi bini cik siviyidi iyrildik,kirisini di sivmiyi dicek hic ugrasamam zaten bin tane derdim var :mad:
He bacim he o adamda seni cok seviyo her aksam karisiyla uyurken ruyasinda seni goruyo gece yarisi kalkip sumuklerini ceke ceke agliyo ,Allahini seversen kendine gelirsmisin :63:

Eşin maddi olarak seni tatmin edebilseydi böyle olmazdın. Kadınlar gücü sever genelde. Aileni eşinden daha güçlü konumda görmen soğutur ister istemez. Ve eski sevgilini de yine maddi olarak daha iyi görüyosan kıyasa girmen de normal. İnsanız hepimiz. Yadırgayacak değilim.
Elden gelen bir şey de yok böyle durumlarda. Bazı duygularını bastır maddi konularla ilgili.

Çok güzel yazmışsın.. Dogru ama gerçekten elimdd olan birşey deyil.. Malesef onunda eşini defalarca duydum.. Ayrılmaya kararlar verip caydıgını. Benimki başka bir durum allahım yardım et diorum. Aklımı oyalamaya çalısıorum ama nafile çok zor hep aklıma gelioe
Ya sonucta ortada cocuk var ne kadar kolay insanlar icin evli birisini dusunup esinin hakkinda bilgiler toplamak

Diğeriyle neden olmadı aileniz mi istemedi
Yaşım ozaman daha küçüktü 18 yaşındaydım ailelerde tanıyordu birbirlerini.. Ama ben ozaman bilemedim ne yapıcamı. Ablamın kötü giden evliligi bardı ve cok sorunları olmuştu. Gözüm korktu sanırım. Bilemiorum oysaki içimden çok istiyordumx oda istiyordu ama ben olmaz dedim en sonunda çünki peşinde çok kız vardı o korkutuyordu benı belkide

ohooo
benım cok zengın bı aılenın kızı olan annem fabrıkator bı adam olan babamla evlendı
babam 6 yıl once ıflas ettı
musterısı olan adamın yanında mudur olarak calısmaya basladı
evımız arabamız satıldı
ılk kez kırada oturduk
annem bıgun olsun gordugum gunden gerı kaldım demedı
babamdan sogumadı
sıkayet etmedı

azcık maddı sıkıntı cekmeye gorun !!!
ıyı gunde kotu gunde dıye bırsey var
esın burda eskı sevgılısınden bahsetse çıngar cıkarırsın su yaptıgın dogru degıl
adamın ne sucu var ya
ya sabır

Yaşım ozaman daha küçüktü 18 yaşındaydım ailelerde tanıyordu birbirlerini.. Ama ben ozaman bilemedim ne yapıcamı. Ablamın kötü giden evliligi bardı ve cok sorunları olmuştu. Gözüm korktu sanırım. Bilemiorum oysaki içimden çok istiyordumx oda istiyordu ama ben olmaz dedim en sonunda çünki peşinde çok kız vardı o korkutuyordu benı belkide
Ne olacagi belli olmaz belki de o sevdiğin adam seni sevmedi sen oyle dusunuyorsunda baska nedenler yoksa esinden neden sogur insan

Ya beni yargılamadan önce bir düşünün malesef böyle bir durumum var bende istemezdim ama içimden öyle geçiyor. Dua ediorım allahım nolur bunu aklımdan kalbimden sil diye.. Eşime haksızlık yapmak istemıyorum çünki, onun gbi iyisinidr bulamayacagımı biliorum ama içim yanıyor nasıl anlatıym bi konu geçtignde bile onun hakkında bi tuhaf oluyorum. Bilgi sormuorum arastırmıyorum ama ortak bir arkadasım ve cevresi oldgı için konu geçiyor maşesef

ohooo
benım cok zengın bı aılenın kızı olan annem fabrıkator bı adam olan babamla evlendı
babam 6 yıl once ıflas ettı
musterısı olan adamın yanında mudur olarak calısmaya basladı
evımız arabamız satıldı
ılk kez kırada oturduk
annem bıgun olsun gordugum gunden gerı kaldım demedı
babamdan sogumadı
sıkayet etmedı

azcık maddı sıkıntı cekmeye gorun !!!
ıyı gunde kotu gunde dıye bırsey var
esın burda eskı sevgılısınden bahsetse çıngar cıkarırsın su yaptıgın dogru degıl
adamın ne sucu var ya
ya sabır
Haklısın belkide beni böyle uyandırmanız için yardım diye çırpınıyorum.. Çünki bunalıma girdim.. içime ata ata en sonunda çagreyi burda yazmakla buldhm

Bazı hanımlar bir garip siz de dahil olmak üzere
Kusura bakmayın konu sahibi ama böyle yaşntı mı okur, böyle kazak alır gibi evlenilip sonra yok ben eski kazağı giymek istiyorum demek midir evlilik?
Sizi 18 yaşında evlendiren aileye ne demeli, ki aileler o yaştaki çocuklarını dershaneye gönderip hoca tutuyorlar ama evladım meslek edinsin diye
18 yaşındayken evlilik hayali kuran size ne demeli? Hiç mi üniversite hayaliniz olmadı hiç mi iş sahibi okmaya heves etmediniz.
Bir erkeğin karısı olmak bu kadar mı önemliydi, erkeğin kim olduğu fark etmez miydi?
El birliğiyle hem kendi hayatınızı hem de şu an evli olduğunuz adamın hayatını mahvetmişsiniz.
O onunla evlendi ben de bununla evleneyim madem düşüncesi nasıl bir şeydir.
Çoğunuz imkansız aşkla sınandık zor kararlar vermek zorunda kaldık. Siz de o kararı vermek zorundasınız. Eşinizin iyiliği için hayatından çıkmanız lazım bence. Yazık adam kendini seven bir eşe sahip olabilir ayrılırsanız.
Şu eski sevgili hikayeleri, aklım onda fikrim onda olayları yakışıyor mu hiç evli bir hanıma?
Aklınızı başınıza toplayın.

Ya beni yargılamadan önce bir düşünün malesef böyle bir durumum var bende istemezdim ama içimden öyle geçiyor. Dua ediorım allahım nolur bunu aklımdan kalbimden sil diye.. Eşime haksızlık yapmak istemıyorum çünki, onun gbi iyisinidr bulamayacagımı biliorum ama içim yanıyor nasıl anlatıym bi konu geçtignde bile onun hakkında bi tuhaf oluyorum. Bilgi sormuorum arastırmıyorum ama ortak bir arkadasım ve cevresi oldgı için konu geçiyor maşesef
bıcogumuzun sevdıgı bırılerı oldu
ona bakarsan ben esımle evlenmeden once bı adamla sozluydum
en yakın arkadasımla benı aldattı dıye bıttı akabınde esımle evlendım
ustelık o eskı rahmetlının :) kardesı 10 senelık arkadasım aıle dostumuz
ve kardesı hala evıme gırer cıkar gorusuruz esım bılır...

bıkere bıle aklıma gelmedı yanı ?
adını duyunca kotu olmadım
bıtmıs gıtmıs ne hala dusunceksın
evlenmıssın ustelık yahu
kocanı dusun huzurunu mutlulugunu ben evımı daha şen nasıl yaaprım dıye dusun eskı sevgılını dusunene kadar
cokta maddı sıkıntı yasıyorsan çalıs
hanımlar evde nıkah sekerı yapıyor el işı yapıyor yemek yapıyor ne guzel...

Bazı hanımlar bir garip siz de dahil olmak üzere
Kusura bakmayın konu sahibi ama böyle yaşntı mı okur, böyle kazak alır gibi evlenilip sonra yok ben eski kazağı giymek istiyorum demek midir evlilik?
Sizi 18 yaşında evlendiren aileye ne demeli, ki aileler o yaştaki çocuklarını dershaneye gönderip hoca tutuyorlar ama evladım meslek edinsin diye
18 yaşındayken evlilik hayali kuran size ne demeli? Hiç mi üniversite hayaliniz olmadı hiç mi iş sahibi okmaya heves etmediniz.
Bir erkeğin karısı olmak bu kadar mı önemliydi, erkeğin kim olduğu fark etmez miydi?
El birliğiyle hem kendi hayatınızı hem de şu an evli olduğunuz adamın hayatını mahvetmişsiniz.
O onunla evlendi ben de bununla evleneyim madem düşüncesi nasıl bir şeydir.
Çoğunuz imkansız aşkla sınandık zor kararlar vermek zorunda kaldık. Siz de o kararı vermek zorundasınız. Eşinizin iyiliği için hayatından çıkmanız lazım bence. Yazık adam kendini seven bir eşe sahip olabilir ayrılırsanız.
Şu eski sevgili hikayeleri, aklım onda fikrim onda olayları yakışıyor mu hiç evli bir hanıma?
Aklınızı başınıza toplayın.
18 deyilde ben 22 yaşında evlendim ve yurt dışında kalıyorum güzelde bir işim var buranın devlet burosunda çalışıyorum..

X